Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

İllüstratör EPS formatı

ozbtmn

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Merhaba arkadaşlar.. İnternetten belirli bi siteden hazır taslaklar indiriyorum . İnen dosyalar EPS formatında iniyor. Aİ de açıyorum o ana kadar sıkıntı yok vectorel halinde ondada sıkıntı yok ancak ben bu çizimler üzerinde rahat bi şekilde oynayamıyorum mesela taslakta fotoğraf koymak için belirtilen yerler var ancak ben oralara kırpma maskesi uygulayarak fotoğraf falan koyamıyorum . Bu durumu nasıl çözebilirim . Ben bu taslakları kullanmak istiyorum :(

Byoxe

🌱Yeni Üye🌱
Vektörler clip mask yada gruplu olduğu için rahat oynayamıyorsundur. Grup dışına çıkartmalısın yada mask'ın içine girip resmini oraya yapıştırıp düzenlemelisin.
Taslaklardan birini (.eps) örnek olarak gönderebilirseniz daha iyi yardımcı olabilirim.

ozbtmn

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Normalde seçtiğimiz çizimleri tuttuğumuzda çizimler mavi renkte seçili olması gerekiyo. ama bu eps formatındaki çizimler pembe sarı gibi çizimlerle vectorel olduğunu gösteriyor. ve farkettim ki mavi haricinde olan diğer çizimler üzerinde ben sağlıklı bi şekilde oynayamıyorum . mesela ekteki photo yazan kısıma ben görsel koyamıyorm. nesneyi üste çıkar veya en alta gönder gibi seçenekleri uygulamıyor hiçbişekilde.

Byoxe

🌱Yeni Üye🌱
Her şekli farklı layer (katman) üzerinde çalıştığı için o renkler farklılık gösteriyor bu nedenle üste veya alta gönder seçeneği sadece katman içinde olduğu için istediğin sonucu alamıyorsun. Layerları fare (mouse) yardımıyla aşağı yukarı götürürsen istediğin sonuca ulaşabilirsin yada bütün layerların içeriğini bi layerda toplayıp işlemini gerçekleştirebilirsin.

farklı renk olmasının sebebini resimde gösterdim;

Son düzenleme:

ozbtmn

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Hepsini tek layerda nasıl toplayacağım peki ?

Byoxe

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba

Hepsini birleştirceksen "Flatten Artwork" yapman gerekir.

1.

2.

ozbtmn

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Yardımlarınız için çok Teşekkür ederim Ömer Bey.

Byoxe

🌱Yeni Üye🌱
Yardımcı olabildiysem ne mutlu.
Hayırlı günler.