Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

InDesign convert veya PDF konvertleme

trzodiac37

🌱Yeni Üye🌱
İnDesignde yapmış olduğum çalışmayı konvertlemem gerekiyor anca tablolarda sıkıntı yaşıyarum sayfalar birbirine bağlı olduğu in kayma oluyor bazı arakdaşlar illustratorde ac dıyor ancak benim dokuman 234 sayfa, veya PDF yı konvertlemeyı bılen arkdaslardan destek beklıyorum. Teşekkürler
:iloveyou:

Benzer konular

vejdi

♾️Grafik Gurusu♾️
Indesignde Metin kutularının birbirleriyle olan bağlantısını kaldırmak için :

CTRL+ALT+F11 açılan pencerede Scripts> Application > Samples >JavaScript içerisinden bulunan Splitstory tıklayarak bağlantıyı kaldırabilirsiniz

trzodiac37

🌱Yeni Üye🌱
sayfa bağşantılarını kaldırdım ancak tabloları konvertledıgımde tabloların altında text ler kalıyor ve convert dosyasını textın ustune atıyor. tek tekde yapılmıyo 234 sayfa :)

vejdi

♾️Grafik Gurusu♾️
Peki convertlemeden çalışmanızı pdf kaydedin ardından Adobe Reader yada Adobe Acrobat açın ctrl+D yapın buradan fonts bölümüne tıklayın kullanmış olduğunuz fontlar burada sıranlamışsız fontları içine gömmüştür pdf sorun cıkarmaz ayrıca Adobe Acrobat kullanıyormusunuz ?

vejdi

♾️Grafik Gurusu♾️
sayfa bağşantılarını kaldırdım ancak tabloları konvertledıgımde tabloların altında text ler kalıyor ve convert dosyasını textın ustune atıyor. tek tekde yapılmıyo 234 sayfa :)

Bir ekran görüntüsü yükleyebilirmisiniz ?

trzodiac37

🌱Yeni Üye🌱
Bir ekran görüntüsü yükleyebilirmisiniz ?

https://p1305.hizliresim.com/19/1/mn2cm.jpg

Peki convertlemeden çalışmanızı pdf kaydedin ardından Adobe Reader yada Adobe Acrobat açın ctrl+D yapın buradan fonts bölümüne tıklayın kullanmış olduğunuz fontlar burada sıranlamışsız fontları içine gömmüştür pdf sorun cıkarmaz ayrıca Adobe Acrobat kullanıyormusunuz ?

evet akrobat ve bir çok tasarım programı var peki Pdf' yı konvertliyebilirmiyim ?

evet akrobat ve bir çok tasarım programı var peki Pdf' yı konvertliyebilirmiyim ?

Moderatör tarafında düzenlendi:

vejdi

♾️Grafik Gurusu♾️
Ben alta kalıyor sözünü yazıların kayması(yer degiştirmesi olarak) olarak anladım özürdilerim; InDesign converteleme böyle olur corel ve Illustrator gibi degildir ,Convertleme işlemini katman halinde olması çok iyi yazınızda değişiklik yapmak istediğinizde o katmanı silip yazınızı yazdıktan sonra tekrar Convertleme işlemini yapabilirsiniz

aykut55

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Hocam, bana pdf halini gönderin, pdf'den konvertleyeyim, geri atayım size.

trzodiac37

🌱Yeni Üye🌱
arkadaşlar desteğiniz için çok teşekkür ederim üretime gönderdiğimiz matbaada oto convert programı varmış o halletti. ama her şey için çok teşekkürler.

vejdi

♾️Grafik Gurusu♾️
Üretime gönderdiğimiz çalışma pdf mi ?

vejdi

♾️Grafik Gurusu♾️
Bakın yukarıda da yazdım pdf yolluyorsanzı convertlemin bir anlamı yok,
Siz Convertelmeyi calışmanız başka bir bilgisayrada acıldığında font sormasın (bozulmasın -degişmesin) pdf yaptığınız dökümanınızda bulunan fontlar pdf içine gömülür (Embed) pdf actıktan sonra ctrl+d yaparsanız fonts menüsüne gelirseniz orada gömülü olduğunu görürsünüz kısacası Convertleme işlemini yapmanıza gerek yoktur, Convertleme işlemini yapmadan çalışmanızı pdf olrak yolladınız baskı yerine orada actıklarında font sorunu oldumu ?

aykut55

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Aslında pdf de pek sorun olmaz, lakin dosya boyutu ağır ise, yani sayfa çok ise, ctp alırken problem çıkabilir. arkadaş işini sağlama almak istemiş.

prizmatr

🌱Yeni Üye🌱
pdf convertleme istersen belgelerini belirli ucret karşılığında Word olarak convertleyip geri gonderebilirim , metin uzerinde değişiklikler yapmam da mumkundur.

ilgilenirsen gorusebiliriz.