Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Indesign dosyasını aynı anda 2 pcde açma

barcodio

🌱Yeni Üye🌱
Böyle birşey mümküdür aynı anda 50 sayfalık bir dosyada 2 kişi aynı anda değişiklik yapabilirmi acaba?

vektör

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.senaotelefontamir.com
böyle bi olay var, iki kişi aynı anda indesing belgelerine müdehale edebiliyor. seminerde dinlemiştim ama şuan o uygulamanın ismini hatırlayamadım. creative suite paketinin içinde.

mr.tar

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
bunun olabilmesi icin dosyaninzin aplication server , ftp server , grupware server yada en azindan bir database server ( tam emin degilim) de olmasi gerekli ki ayni anda iki veya daha fazla kullanici islem yapabilip kaydedebilsinler ,, eger platform farkliligi varsa ayrica birde samba server de gerekli olabilir bildigim kadari ile , ancak; networke bagli bir bilgisayarda isiniz acik iken ayni network teki bir baska bilgisayardada isinizi acabilirsiniz , rahatlikla acar uzerinde istediginiz degisiklikleri yapabilirsiniz fakat kaydedemessiniz , kaydedebilmek icin diger makinadaki isin kapatilmasi gereklidir ,,, butun bunlarin haricinde eszamanli olarak degisiklik yapmak istiyorsaniz bu yapilabilirmi bilmiyorum, kolay gelsin

seabis

🌟Usta Tasarımcı🌟
cs3 paketini kurarken version cue'yi dew kurarsanız mümkündür.