Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Indesign Paragraf arası boşluklar

K.Çakır

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.corelturk.blogspot.com
Indesign'da iki paragraf arasındaki boşluğu azaltmak istiyorum. Space Before, Space After'dan sadece artı değer verebiliyorum. Yani standart satır boşluğunu artırabiliyorum. Aynı şekilde eksi değer veremiyorum? Kolay bir yolu var mı ?

Benzer konular

feylosoft

🏆Pro Tasarımcı🏆
Indesign'da iki paragraf arasındaki boşluğu azaltmak istiyorum. Space Before, Space After'dan sadece artı değer verebiliyorum. Yani standart satır boşluğunu artırabiliyorum. Aynı şekilde eksi değer veremiyorum? Kolay bir yolu var mı ?

0 ile 3048 mm arasında istediğin ölçüyü girebilirsin oraya ama kolay yoldan kastını doğru anladıysam. Tüm adobe programlarında satır metin olarak seçiliyken alt+ok tuşları ile metin boşluklarını daha pratik olarak ayarlayabilirsin.

Örneğin paragrafın ilk satırını çift tıklayıp seçip ardından alt + yukarı ok'a tıklarsan satır aralarını hızlı bi şekilde değiştirip eksiye dahi getirebilirsin. Tersiyle açar.
Sağ ve sol oklarla espasları düzenlersin. Sanırım en pratik yol bu.

K.Çakır

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.corelturk.blogspot.com
@feylosoft cevap için teşekkürler. Bu soruyu sorduktan hemen sonra alt+ok kombinasyonu aklıma geldi. Kesinlikle en pratik yolu senin söylediğin gibi. Fakat paragraf aralarına eksi değer verilemiyor. 0 - 3048 arası artı değerler. Yani 0 değeri zaten bir satır boşluk kadar oluyor bu bir satır boşluğu azaltmak için sıfırın altında değer verilemiyor malesef.

eensar

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bu cevabı bende merak ettim?