Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Indesign'da paragraf sorunu

nilyun

🌱Yeni Üye🌱
Indesign CS4'te metin yazdıktan sonra satır başı yapmak için "enter" tuşuna basıyorum ancak satır başı yapacağı yere metin kayboluyor. Hatta bir paragrafı ikiye bölmek için "enter" tuşuna basıyorum ve bu sefer de yazının yarısı yok oluyor. (aynı durum photoshop için de geçerli). Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Benzer konular

psyteamtr

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Muhtemelen daha önce yazılmış bir yazıyı editlemek istiyorsun. Anladığım kadarıyla eğer sıfırdan başladığın ve yazmaya devam ettiğin bir yazı için bunu yaparken oluyorsa bu sorun verecek cevabım yok.

Ancak yazdığın ve daha sonra başka bir görsele işlem yapıp yeniden yazım moduna aldığında bu sorun oluşuyorsa; iki farklı şekilde çözebilirsin, birincisi en son karakteri "backspace" tuluyla silip tekrar yazıp "enter" vurman yada en sona tıklayıp "delete" tuşuna basıp "enter" vurman gerekli.

Neden böyle bişey var bilmiyorum bu bir "bug" diilde kasti bişide elbet adobe nin bir bildiği vardır :)

kuveyk

🌱Yeni Üye🌱
bir de numpaddeki enteri değil şu klavyenin ortasındaki enter'i kullanmak gerekiyor.
ya da hatırlamağınız bir zamanda yeni paragraf boşluğunu 30 cm yapmış olabilirsiniz :p

Safari

♾️Grafik Gurusu♾️
Indesign CS4'te metin yazdıktan sonra satır başı yapmak için "enter" tuşuna basıyorum ancak satır başı yapacağı yere metin kayboluyor. Hatta bir paragrafı ikiye bölmek için "enter" tuşuna basıyorum ve bu sefer de yazının yarısı yok oluyor. (aynı durum photoshop için de geçerli). Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Numaratördeki entere bastığınızda yapabiliyor böyle.
Harflerin sağındaki büyük entere basın eğer olmuyorsa yeni bir yazı alanı açıp oraya yapıştırın
ve yine olmazsa parafraf menüsünde sağ alttaki bloklamayı kaldır

enstantane53

🌟Usta Tasarımcı🌟
paragraf boşluğu ayarlarında sorun var bence... iki paragraf arasına epeyce bi boşluk verilmiş ve yazı alanında görünmeyecek kadar uzağa gidiyor... puntoyu çok küçük yapın deneyin yada yazı alanını mümkün olduğu kadar açın yazı görünecektir... Var olan bir yazının enter ile kaybolması pek akla yatkın değil.

Safari

♾️Grafik Gurusu♾️
paragraf boşluğu ayarlarında sorun var bence... iki paragraf arasına epeyce bi boşluk verilmiş ve yazı alanında görünmeyecek kadar uzağa gidiyor... puntoyu çok küçük yapın deneyin yada yazı alanını mümkün olduğu kadar açın yazı görünecektir... Var olan bir yazının enter ile kaybolması pek akla yatkın değil.

Yapabiliiyor böyle birşey.. Ama çözülmeyecek birşey yok.. :)

kotaman

🌱Yeni Üye🌱
indesign enter sorunu

Indesign'da paragraf sorunu

--------------------------------------------------------------------------------

Bu sorun indesign kısa yollarında column berak kısa yolu tarafından yaratılıyor. (eğer paragraf aralığınız olması gereknden büyük değilse) bunu önüne geçmek için sayısal klavyedeki numlock tuşuna basarak numlock kitleyiniz (devreden çıkartınız) sonra normal enter tuşu ile indesign içinde paragraf yapmaya başlayabilirsiniz...