Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Indesign'a geçmek istiyorum

ialdemir

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Merhaba arkadaşlar 6 yıldır QuarkXPress kullanıyorum. Artık InDesign programını da öğrenerek ilerlemek istiyorum. Bunun için piyasada kitap varmıdır. veya buradan doküman gönderebilecek biri varmı acaba?

Benzer konular

emine_get

🌱Yeni Üye🌱
6 yıldır quark kullanıyosan indesıngı bır kere açman bıle yeterlı

aDoBe

🏆Pro Tasarımcı🏆
arkadaslar... sızı korkutan ne?
yanı indesign quarktan bile bıle basıt ama bır o kadar da pro bır proram. emine-get sana katılıyorum. cıdden bır kere bıle acman yeter. ben dizgici olarak (gazete) bu ıse basladım ve benım zamanında ready set go! vardı bunu kolay kolay kımse bılmez quark bıle yoktu yanı anlayacagınız. ve zaman ıcınde programlarımı ve calısma alanlarımı degıstırdıgım ıcın quarkla hıc ısım olmadı. ama ındeste bı iş yaptım cok kısa zamanda baya ılerleme kaydettım....

hele sız bı adım atın. yanı bır adım fazla degıl....
gerisizi zaten burda hepımız sızlere antarak halledersınız. emınım kı sız de bızden daha ıyı olabılırsınız.

sana bir ip ucu vereyım ialdemir

ben tum işlerimi Photoshop + illustrator + indeste yapıyorum... umarım anlamısındır...

sana bır ıp ucu daha: artık resımlerımı .psd kayıt yapıp ındese alıyorum
ve harıka esnek... dene goreceksın.
merak etme bız burdayız....

gamzeyuksel

🌱Yeni Üye🌱
arkadaşlar quarkxpress programını nasıl ve nerden indirebilirim.Ayrıca kendi kendime öğrenebilirmiyim sizce

aDoBe

🏆Pro Tasarımcı🏆
arkadaşlar quarkxpress programını nasıl ve nerden indirebilirim.Ayrıca kendi kendime öğrenebilirmiyim sizce

foruma mesaj yazmadan once oncelıkle kuralları okumanıznı rıca ederım.

1. si istekte bulunduğunuz programın rakibi diyebılecegım bir başlık altında bunu soruyorsunuz

2. si bizler burada programları vs vs indirebileceginiz yerleri soylemekten cok programla ilgi bilmedikleriniz takıldıgınız noktaları yanıtlamayı tercıh ederız...

3. yukarı ıkı maddeye dayanarak anlayacagınız uzere warez, serial, download gıbı ısteklere ıtıbar etmıyoruz. onun yerıne ınternette yapımcı fırmaların kendı sıtelerınde bu programlarla ılgılı bılgı ve deneme surumlerını edıne bılırsınız...

4. su eger buraya kadar yazdıklarımda anlasılmayan bır yer varsa lutfen 1. maddeye dınerek yenıden başlayınız....

kolay gelsın ıyı forumlar

basharfiben

🌱Yeni Üye🌱
arkadaşlar ben 7 yıllık coreldraw ve photoshop kullanıcısıyım piyasa koşulları sebebiyle indesign öğrenmeye karar verdim bu programı kısa vadede kolayca öğrenebileceğim bir kurs veya eğitmen arıyorum yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa lütfen yazarmısınız

aDoBe

🏆Pro Tasarımcı🏆
arkadaşlar ben 7 yıllık coreldraw ve photoshop kullanıcısıyım piyasa koşulları sebebiyle indesign öğrenmeye karar verdim bu programı kısa vadede kolayca öğrenebileceğim bir kurs veya eğitmen arıyorum yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa lütfen yazarmısınız

ankara - istanbul gibi yerlerde bu programın eğitimini veren kurumlar bulunmaktadır. ama kurslarda öğretilenlerden ben pek bisey öğrenileceğini sanmıyorum. en iyi kaynak www.grafikerler.net ve diğer internet kaynakları olacaktır.

kolay gelsin

trifolium

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba

Öğrenmek için kursa gerek yok. Shark yayınevinden çıkan CS2 kitabı mevcuttur. CS3 arasında aman aman bir fark olmadığı için bu kitap işini görecektir. Birde eğer ing. var ise cs3 versiyonları mevcuttur. Bende 2 tane var ileri zamanda foruma yükleyebilirim.

Kolay gelsin

C3ng0

👑Efsanevi Grafiker👑
bende quarkta calısıyorum ben bu islerde oldukca yeniyim tam manasıyla quarka geceli 4 ay gibi bi zaman oldu. öncesinde teoride biliyordum (bol bol isledim) ama pratige pek fazla gecmemistim ama 4 aydır sabah aksam quarkın basındayım. az önce bu konuyu gördüm ve indes indirdim kurdum yarım saat filan oldu quarkı bilene pekte zor gelecek bi proğram değil. yavaş yavaş çözüyorum ama tram atmayı bulamadım :D

kadir_nas

🌱Yeni Üye🌱
İndesinge geçeli daha bir hafta olmadı daha önce Quark da kullanmamıstım sadece işin mantıgını birazda olsa biliyordum bugüne kadar dergi dahil bütün işlerimi freehand de yaptım amam indesing gerçekten ögrenilmeye açık bir program ve denildiği kadar da zor deil sadece ögrenmek istiyen arkadaşlara tavsiyem biraz arastırmacı olun ve www.grafikler.net gibi bi kaynak varken elinizide baska bişeye gerek yok suan da bende bu programı ögreniyorum ve grafikler nete çok teşekkür ediyorum. İstedikten sonra yapılmıcak bişey yok artık herşey online kimse gidipte bi kursa para vermesin derim herkese iyi çalışmalar.

s_akyoruk

🌱Yeni Üye🌱
Indesign öğrenmek hiç de zor değildir. Hele Quark bildikten sonra.
Ayrıca bildiğim kadarıyla Shark Yayınlarının çıkardığı kitap 2.0 versiyonuna ait. Yani CS2'den 2 önceki, şu an piyasada olan CS3'ten 3 önceki versiyon. Şu an için senin işini görür ama bu kitaptan çıktıktan sonra programda ciddi değişiklikler oldu. Benim bir kitap çalışmam vardı InDesign CS2 ile ilgili. Ancak ne yazık ki kitabı tam çıkaracağım sırada Adobe firması InDesign CS3'ün betasını piyasaya çıkaracağını duyurdu. Ben de askıya aldım. Şimdi kitabımda gerekli güncellemeleri yapıp bastırmayı düşünüyorum. Şu yoğunluğumu üzerimden atabilirsem inşallah bunu başaracağım.

Sorularınız olursa seve seve cevaplayabilirim. Kolay gelsin.

aysu

🌱Yeni Üye🌱
İndesign'a da masa üstü yayıncılık konusunda yardım ltf.

Merhaba. Ben aysu: İndesign'da Fizik kitabı yazmaya çalışıyorum ama nasıl gidiyor diye sorarsınız berbat. Genelde grafik-tasarım üzerine yazılar görüyorum. Benim gibi kitap yazımı ile ilgilenen arkadaşlar varsa imdattt diyorum.

savasg

🌟Usta Tasarımcı🌟
Merhaba. Ben aysu: İndesign'da Fizik kitabı yazmaya çalışıyorum ama nasıl gidiyor diye sorarsınız berbat. Genelde grafik-tasarım üzerine yazılar görüyorum. Benim gibi kitap yazımı ile ilgilenen arkadaşlar varsa imdattt diyorum.

İmdat=buyrun

Nasıl bir yardım istersiniz

merolcoach

🌱Yeni Üye🌱
Kadir merhaba, bende uzun yıllardır freehand kullanıyorum... Çalıştığım yerde tekim 12 yıldır ve yoğunluktan yeni programlar öğrenmeye, araştırmaya pek vaktim olamıyor. Freehand'e yakın bir program mı? Geçiş yaparken çok zorlanır mıyım, basılı iş çok çıkarıyorum özellikle çok sayfalı... indesing de bunların çok kolay yapılabildiğini duymuştum. Freehand'i de kullanan biri olarak bana ikisi arasındaki benzerlik ve farklardan biraz bahseder misin?

canem72

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.batmanpostasigazetesi.com
Bende 13 yıldı quark kullanıcısıyım. 1 yıldır kullanıyorum CS3'ü gerçekten harika. Quark'ta yapamadığımı CS3'te rahatlıkla yapıyorum.

kadiror

🌟Usta Tasarımcı🌟
ialdemir

ialdemir bu konuyu 2007 senesinde açmış. Her halde şimdi prof olmuştur diye tahmin ediyorum..