Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Indesign'da degrade sorunu

sinkul

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bir kutu açıp içine degrade renk uyguluyorum ve sadece siyah rengi alıyor başka renk almıyor açaıklayacak bi arkadaş yok mu???

Benzer konular

:::AmbrosiA:::

♾️Grafik Gurusu♾️
degradenizi yaptığınızda içini siyahla mı dolduruyor yoksa siyah degrade mi oluyor... bunu bir açıklarsanız belki yardımcı olabilirim...

sinkul

🏅Acemi Tasarımcı🏅
degradenizi yaptığınızda içini siyahla mı dolduruyor yoksa siyah degrade mi oluyor... bunu bir açıklarsanız belki yardımcı olabilirim...

siyah degrade hiç bir şekilde başka renge dönüşmüyor, bunun basit bi yöntemi yokmudur

Freelens

🌟Usta Tasarımcı🌟
Rengi surukle gotur degradenin ustune birak.

graface

🏅Acemi Tasarımcı🏅
image>mode>RGB Color veya CMYK Color yap

%90 budur sorun. Sanırım Gray Scale de çalışıyorsun.

Ayrıca yeni açtığın sayfada Background Content yazan yeride RGB veya CMYK seç.

bygrafiker

🌟Usta Tasarımcı🌟
degradexp2.jpg

Sorununu doğru anladıysam çözümü şu şekilde.

Yukardaki resimde ilk önce degradeyi verip daha sonra siyah veya beyaz renk kutucuğunu tıklayıp color sekmesinden İstediğimiz rengi verebiliriz.

Kolay gelsin iyi çalışmalar.

Ayırca Konu başlığınız pek uygun bir başlık değil..

graface

🏅Acemi Tasarımcı🏅
degradexp2.jpg

Sorununu doğru anladıysam çözümü şu şekilde.

Yukardaki resimde ilk önce degradeyi verip daha sonra siyah veya beyaz renk kutucuğunu tıklayıp color sekmesinden İstediğimiz rengi verebiliriz.

Kolay gelsin iyi çalışmalar.

Ayırca Konu başlığınız pek uygun bir başlık değil..

Buysa eğer sorun, böyle bi yardımı istemeden önce photoshop derslerini okumalısın!!!

sinkul

🏅Acemi Tasarımcı🏅
grafiker derdimi sen anladın ben siyahta çalışıyorum zira degrade kutusuna tıklıyorum ama tık yok, renk kabul etmiyo ama birde şu''image>mode>RGB Color veya CMYK Color yap'' olayınıda tam anlatsaydın iyi olacaktı, nerede bu ''image>mode>RGB Color veya CMYK ''? ayrıca ilginize teşekkürler zira yardım için ümidimi kesmeye başlamiştım...

:::AmbrosiA:::

♾️Grafik Gurusu♾️
grayscale olarak dökümanınızı açtığınızı düşünmüyorum... o nedenle renk ayarına gerek yok bence...
sizin yapmanız gereken degradeyi verdikten sonra direk siyah degrade yaptığı için sağ yanda degrade ayarlarınız için kutu çıkar karşınıza... oradan diyelim ki degradenizin beyaz gösterdiği kısmı 1 kez tıklayıp yine aynı paletteydi sanırım color bölümü var oraya gelip cmyk renk seçeneğinden istediğiniz renkleri ayarlayabilirsiniz... aynısını siyah görünen kutuyada uygulayın renkler değişir... biraz karışık oldu farkındayım... evimdeki makinede indesign olmadığından resimli anlatamıyorum... kusura bakmayın...

kasta095

👑Efsanevi Grafiker👑
degrade değişik renk eklemek için iki tane menü açık olması lazım biri gradient paleti değeri a swatch paletiti... objenize degrade verdıktan sonra siyah beyaz dolgu rngi olacak... renk değiştirmek için.. swatch paletinden beğendiğniz rengi seçip, tutup süreklenerek gradient menüsünde istediğinize yere ekliyorsunuz..

adszjm2.jpg

adsz01gb7.jpg

sinkul

🏅Acemi Tasarımcı🏅
kasta kafamı karıştıran arkadaşlar oldu, sorabilirmiyim indesign da yeni döküman açılırken photoshop da olduğu gibi ''grayscala, RGB, CMYK'' açılabiliyor mu???

kasta095

👑Efsanevi Grafiker👑
siz tam olarak ne demek istiyorsunuz? grayscale RGB ve CMYK indesign program açabiliyormu diye mı?

grayscale modu siyah ve beyaz karışımı oluşan renk tonu...

RGB - web ortamında kullanınan modu

CMYK - baskı için renk modu

benim bildiğim indesign program CMYK modunda çalışıyor... tiff, png, jpeg gibi en çok açılan uzantalı dosyalar

tam olarak sizin sorunuz nedir?

umitkaragoz1988

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
şu anlattığınız gibi yapıyorum ama bu sefer seçili objeye hiç bir renk veremiyorum neden ki acaba

kEciSakaL

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.birkanbulut.com.tr
arkadaşlar sürükleyip bırakmaya falan gerek yok.
gradient tool'da rengini değiştirmek istediğiniz kutuyu tıklayın, colour menüsünden de istediğiniz rengi seçin o bakıyor çaresine ;)

ozbtmn

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Yardıma ihtiyacım var !

Bende ındesıng programında degrade seçeneklerinde renk alternatifi kullanamıyorum . sadece beyazdan siyaha geçiş tonu olabiliyor. başka renk kullanamıyorum . ve kutuya renk sürükleyemiyorum atamıyorum . Yardımcı olursanız sevinirim.

vejdi

♾️Grafik Gurusu♾️
Bende ındesıng programında degrade seçeneklerinde renk alternatifi kullanamıyorum . sadece beyazdan siyaha geçiş tonu olabiliyor. başka renk kullanamıyorum . ve kutuya renk sürükleyemiyorum atamıyorum . Yardımcı olursanız sevinirim.

Bu yolu deneyebilirmisiniz ;