Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

İndesign'de ajanda yaparken master page ile tarih otomatik yapılabilir mi?

porcelain

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Arkadaşlar indesignde ajanda yapıyorum 2012 yılını yaparken elle yazdım tarihleri yalnız 2013 için çok üşeniyorum:D acaba bunun otomatik olarak yapılabilmesi için bir script veya master pageden yapacağım birşey var mıdır? Bence olması lazımdır:D

Şimdiden herkese teşekkür ederim.

Benzer konular

vejdi

♾️Grafik Gurusu♾️
Edit > Find/Change (ctrl+F) açılan pencereden Text bölümünde
Find what : 2012 yazın altında bulunan
Change to : 2013 yazdıktan sonra sağ tarafta Find tıklayın sonra
Change All
tıklayın kaç yerde 2012 yazıyorsa hepsini 2013 cevir

Not: master sayfada yazılanları degiştirmez

porcelain

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
yok yıl yazmıyor zaten içinde benim sorunum şu yeni oluşturduğumu düşünelim her sayfayı elle mi yapmm gerek 1 ocak pazar 2 ocak pazartesi diye bunu oto. yapar mı diye sormuştum

ThreeBuddha

🏆Pro Tasarımcı🏆
yok yıl yazmıyor zaten içinde benim sorunum şu yeni oluşturduğumu düşünelim her sayfayı elle mi yapmm gerek 1 ocak pazar 2 ocak pazartesi diye bunu oto. yapar mı diye sormuştum

Bunu yapan scriptler var örneğin sümen tarzında bir takvim yapacaksınız scripti çalıştırdığınız zaman size hangi yıl olacağını hangi ülkenin tatil günlerinin olması gerektiğini vs. soruyor ve çalıştırdığınız zaman bir anda önünüzde hazır olduğunu görüyorsunuz ama sizin tasarımınıza uygun olan bir script bulmanız çok zor o yüzden ya bu işi bilen birine bu scripti hazırlatmanız lazım yada manuel olarak hazırlamanız lazım kaldıki indesignda manuel olarak ajanda hazırlamak çok zaman alan bir şey değil aralık ayında günde üç tane günlük ajanda hazırladığımı biliyorum.

fareliadam

🌟Usta Tasarımcı🌟
exelde tarihleri otamatik sıralayın, kopyalayıp text dosyasına yapıştırın.(her taraih arası bir paragraf olacak)
masterpage den tarih gelecek text kutusu oluşturun(tek tarih sığacak kadar)
alll convert masterpage item. sonra textten metini kopyala text kutusuna yapıştır.

Freelens

🌟Usta Tasarımcı🌟
Isine yaradigina sevindim.
Iyi calismalar

aycaaycayca

🌱Yeni Üye🌱
bunu nasıl kurcaz rıca etsem benı bı aydınlatır mısınız?

ramazanaydogdu

🌱Yeni Üye🌱
indirdiğim dosyayı
Mac OS Users/[kullanıcıadı]/Library/Preferences/Adobe InDesign/[sürüm]/[dil]/Scripts/Scripts Panel
Windows XP Documents and Settings\[kullanıcıadı]\Application Data\Adobe\InDesign\[sürüm]\[dil]\Scripts\Scripts Panel
Windows Vista ve Windows 7 Users\[kullanıcıadı]\AppData\Roaming\Adobe\InDesign\[sürüm]\[dil]\Scripts\Scripts Panel

e kopyaladım.
indesign dan windows/utitilies / scripts den açtım