Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Kalite bozulmadan nasıl büyütebilirim?

brcin

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba arkadaşlar. Yeni işe başladım. Patron bir siyah-beyaz 24x17cm Atatürk resmini dijital baskı için 240 cm boyuna getirmemi istedi görüntüsü bozulmadan. Photozoom programı , Photoshop , Corel , Freehand programlarını denedim. Ama sonuç hüsran. Nette okuduğum kadarıyla çıktı alıp yüksek dpi'da taratarak kalitesi bozulmadan yükseltiliyormuş Patrona soyledım sen bı ugras dıyor. Lütfen bana yardımcı olun.
ds218679884_11_orjinal.html

ysndkn

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
siyah beyazsa corelde aç
bitmap> trace bitmap> line art ksımına gir
buradan vektörele çevirip büyütebilirsin

korsanturk

🌱Yeni Üye🌱
Resmi büyütüp sonrasında yumuşatma ( smoothing ) efekti uygulayacaksın . Aslında görüntü kalitesi bozulmadan görüntüyü büyütmek diye birşey yok . Benim söylediğim yöntemdede görüntü bozulur ama geçişler sert olmaz yani görüntüyü kare kare görmezsin .

korsanturk

🌱Yeni Üye🌱
Yada yeniden örnekleme (resampling ) diye bir yöntem vardı ama psde tam karşılığını bilmiyorum . Bu yöntemde işini görebilir .

orkan

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
bozulmadan büyütemezsin hocam.ne yaparsan yap orjinali gibi bir sonuç asla elde edemezsin.

kycdizayn

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
CS4 de yapılabiliyor sanırım tam emin değilim de.

dombalak

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.kartvizitdunyasi.com
o kadar uğraşmana gerek yok bence sendeki halini yüksek kalitede baskı yapan bir yazcıda yazdır daha sonra bu yazdırdığın resimi herhangi bir reprocuda profesayonel makienelerde istediğin ebatta tarattır

en kalıcı yöntem budur