Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

kapak tasarımları nasıl?

miço

🌟Usta Tasarımcı🌟
önemli değil dostum sadece bir an ne söylemek istediğini anlayamamıştım... Kapak konusunda elimden geleni yaparım niye varız burda birbirimize yardım edemedikten, hatalarımızı söyleyemedikten sonra dimi. Hepimiz bu işten ekmek yiyoruz... ;)

Sahadagiy

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
sahadagiy.net
önemli değil dostum sadece bir an ne söylemek istediğini anlayamamıştım... Kapak konusunda elimden geleni yaparım niye varız burda birbirimize yardım edemedikten, hatalarımızı söyleyemedikten sonra dimi. Hepimiz bu işten ekmek yiyoruz... ;)

şimdi san hak veriyorum evet ekmek yiyouz yazdımya kardeşim müşteri hjaftaya gelicek diye kitap kapağına bakmıştın altına yenisini ekledim bakıverde hangisi üzerinde yoğunlaşayımmmmmmmm fontlar sorun değil müşteri isteğine göre

Sahadagiy

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
sahadagiy.net
kapaklarzd8.jpg

kardeşim bu basıldı kitap yoksa hayalimi ismi ve tasrımı hoşuma gitti satın alıcam

sütünum kenarı

miço

🌟Usta Tasarımcı🌟
bunlar gibi yaklaşık 100-150 tane daha var kapak tasarımlarım :) basıldı tabiki... fırsat buldukça paylaşımlar sürecek ;)

TaBeLaTöR

🏅Acemi Tasarımcı🏅
türkiyede tasarımcı yada sanatkar oLmak kadar zor bir şey yoktur.
heLede bir yerde caLışıyorsanız. zaman sorunu ve basınızda söLe oLsun böLe olsyn diyen biriside kesin vardır.
mico arkadası caLışmaLarını cok begendim. dedigin gibi hızLı ve seri iş cıkaran yerLerde caLışmak cok zordur.
iLginctirki meyve veren agacı tasLamak sadece bizim insanımızda var.

Sahadagiy

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
sahadagiy.net
türkiyede tasarımcı yada sanatkar oLmak kadar zor bir şey yoktur.
heLede bir yerde caLışıyorsanız. zaman sorunu ve basınızda söLe oLsun böLe olsyn diyen biriside kesin vardır.
mico arkadası caLışmaLarını cok begendim. dedigin gibi hızLı ve seri iş cıkaran yerLerde caLışmak cok zordur.
iLginctirki meyve veren agacı tasLamak sadece bizim insanımızda var.

evet san katılıyorum sanırım sende digital baskı tabekla falan yapıyon sanırım
kafamın etini yiyolar sonunda birşeye benzemiyo ama basıosun sonra san geliyolar sen bunu yaptınlan ben buna tasarım demem ama nerden bilsin o müşterinin yanında sadeece sesle çalışan bir bilgisyar programıyız değilşmiii?

TaBeLaTöR

🏅Acemi Tasarımcı🏅
evet san katılıyorum sanırım sende digital baskı tabekla falan yapıyon sanırım
kafamın etini yiyolar sonunda birşeye benzemiyo ama basıosun sonra san geliyolar sen bunu yaptınlan ben buna tasarım demem ama nerden bilsin o müşterinin yanında sadeece sesle çalışan bir bilgisyar programıyız değilşmiii?

son 7 yıldır istanbulda art direktörlük yaptım bilinen 2 firmada
ve 6 ay önce istifa ettim meslegi bırakıyorum dedim.
meslegi bırakma sebebim ise. 3 ay boyunca türkiyenin en büyük bir firmasına paket reklam hazırladım 5 kişilik bir ekiple ve bu ekip konusnda uzman tam anlamıyla profesyonel kişilerdir.
iş bitti paketi müşteriye sınduk. müşteri cok begendi ama ordan kızı cıktı dediki ben sarıyı severim bu komple degişririn sarı olsun calışmalar dedi.
sesimizi cıkaramadık.
müşteri gittikten sonra calıştıgım firmaya affımı istedim.firma beni bırakmak istemedi.. ama artık bu işi yapmıcam diye karar aldım.
bunu niyemi anlattım?
amacım kendimi övmek yada ne dadar usta oldugmu göstermek felan diil.
bircok tasarımcı arkadasımızın emegine saygı duylmuyor yerli yada yersiz eleştiri.
eleştiri derken bizim insanımızn eleştiri anlayışıda yanlış müsade edin onuda izah edeyim.
siz bir ressamın nasıl fırca kullandıgını yada nasıl renk kulandıgını eleştiremzsiniz.
eleştireceginiz konu ressamın konuya nasıl baktıgını eleştirirsiniz. konu size ya terstir yada uyumludur işte bu noktada eleştiri yaparsınız.
malesef türkiyenin hatta kusuruma bakmasın meslektas arkadaslarımın baazıları bile nasıl eleştiri yapacagını bilmiyor..
temel kurallar vardır onları uygularsınız harika işler yaparsınız sanat adına bile ama bir tanesi cıkar işten güçten meslekten anlamaz. derki ben begenmedim sarı olsun der.. işte bu kadar basittir...

ozgunluk81

🌱Yeni Üye🌱
kitap kapak tasarımları

önceden edindiğim deneyimlere göre söylüyorum budurum istisnada olabilir tabiki kitap kapak tasarımlarında istenen şey aslında sadeliktir genelde ve her seferinde ayrı ayrı tasarımlar yapılmasını yanlış buluyorum. Her yayın evinin bir sitili vardır. örneğin Sol altta logo sırtta logo üst ortada başlık ortada fotoğraf kolaj bir hafif çizgi altına ve kırmızı zemin atıyorum tabi buları örnek canlansın diye sizlerde.. Bu tarz çalışmalarda yayın evi sitili tabiki çok önemlidir bu sitilin dışınada çıkmak doğru değildirde.. önemli olan akılda kalması gereken yayınevi olduğunu düşünürseniz katılacaksınız. can yayın evinin yayınlarının başarısını örnek verebilirim sizlere çok başarılı olduğunu düşünüyorum tarzını çok sağlalaştırdı. Ve aynen yıllar oldu devam ediyor..

Herkese iyi çalışmalar dilerim.