Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

kapak tasarımları nasıl?

miço

🌟Usta Tasarımcı🌟
kapaklarzd8.jpg

Benzer konular

creative

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
merhaba mico hosgeldin...

calismalarinla ilgili bi kac elestiri öneri ve yorumum olacak...

1 - Sözde Ermeni Soykirimi Projesi;

Tipografi uygulaman gercekten cok basarili. Trojen her zaman basliklarda basari olusturmus bir fonttur... Dengeler uygun, bu acidan her hangi bir problem yok.. yalniz sol üsteki harita ve alttaki resim, doygun alan olan zemin rengine göre farkli kalmi... söyle yapsaydin bence biraz daha görseli daha basarili olurdu.... haretayi biraz daha büyütüp basligin altina ve üst kesim noktasina yayr ve zemin rengine göre multiply yapardin ve sadece siyalar krem rengin üzenide transparan bir sekilde kalirdi... bunun aynisini alktaki resmede uygulardim..bu iki gersel birbirine degradeli olarak gecis saglardi ve harita ile resmin bütünlüge baslikla birlikte saglanmis olurdu...

2- OSHO;
Gercekten mistik bir atkosfer tasiyo calisma... resim,zemin ve dengeler müthis diyebilirim... sadece Provokatör Mistik yazisinin fontuna takildim ben... biraz daha sade ve zemine uygun mistik bir yapida olabilirmiydi acaba... yayimci kurulusun da sagda degilde solda ayni formda olmasini tercih edebilrdim ben...

3 - Güle Güle Sayin Sezer
Dergelerin ve kontrastliklerin uyumlu... sadece fotografin arka zemine karsi uygulanmasi asiri photoshop kokuyo... yani bunu söyle yapsaydik daha ii olurmuyudu diye düsünüyorum; arka zemindeki o blur yerine bayrak veya halk sililueti gibi bir görsel kullanilsa daha amaca yönelik olmazmiydi... birde su aklima takildi... sayin sezer cok gülec bir insan degildi tanidigimiz dönem boyunca... acaba bu fotograf ercekten basarilim bi secimmi dogruyu yansitiyomu...tabiki asik suratli bir fotograf olsun demiyorum ama daha kakarli bir durusu görselleyen bir fotografi daha basarili olmazmiydi?

4- Sutunumun Kenarlari
Karikatür konusunda cok fazla bilgi sahibi oldugumu söyleyemem, ondan dolayi bu yorum biraz daha az olacak digerlerine göre...sanirim kitabin icinde türklerin tarihi miraslarina karsi tutumuyla ilgili anlatilar var.. en azindan bunu yansitiyo.. gercekten böyleyse basarili calisma degilse.. üzerinde düsünülmesi gerekir diye geliyor insanin aklina... yalniz su dikkatimi cekti, gökyüzü ve cimendeki yani backroundu olusturan görsellerdeki detaylar neden karikatürün genelinde uygulanmis detayli calismayla uyumsuzluk icinde.. vurgu amaclimi? bunu merak ettim acikcasi...

genel olarak dersek :) gayet basarili calismalar. ufak nüanslar kisiye özel harektelrden meydana gelims ve göreceli detaylar... tebrik ederim...

creative

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
:))

yaaa yazdiklarimi okudumda simdi.. kusura bakmayin arkadaslar biraz harf hatalari, yazim ihlalleri var... acele olarak yazinca böyle oluyomus :) düzeltmek istedim admine basvurmak gerekiyo... o da yogun :)

bunlari gözardi edeceginizi umarim.. anlayisiniz ve hatalar iciin gülüslerinizden dolayi tessekkür ederim :)

miço

🌟Usta Tasarımcı🌟
öncelikle teşekür ederim...
Provokatör mistik:
omeganın logosu sabit malesef sağda ve altta. fontuna gelince bu fontta bende takıldım ama amarikadan onay geldi bizde bastık.
Sözde Ermeni: bunun için bişey diyemicem ne dersen o kabulum
Sezer'e gelince çok uğraştık gülen bir sezer olmasını bundan daha iyisini bulamadık malesef.
Sütunumun kenarı ise; o aslında siyah beyaz bir çizimdi ben onun herşeyini renklendirdim nacizane...

www.saykitap.com da birçok çalışmam var hatta yüzlerce diyebilirim. bu arada SAY, OMEGA ve PİA kitaplarını görürseniz bi yerlerde hepsinin kapağını ben tasarladım:cool1:

creative

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
tebrik ederim.. her zaman ilgi duymusumdur kitap kapagi tasarimlarina... kapak kitabi sattiran en önnemli olgulardan bitanesi cünkü... ambalaji o ürünün.. sezer icin düsüncelerinin tam tersini söylemeye calismistim ama yanlis anlasilmis gibi :) ben de gülmeyen bi sezer olsaydi demeye calismistim... renklendirmeye gelince.. basarili gercektenn... tebrik ederim.. siteye bakiyorum gercekten basarili calismalar cogunlukta...

miço

🌟Usta Tasarımcı🌟
haklısın ben yanlış anlamışım... ama yayın evinde çalışmak çok farklı çünkü kapak tasarımı için en fazla ayıracağınız zaman dilimi 1 veya 2 saat. Bu da çok düşünmeye ve uygulamaya fırsat vermiyo...

Cahit GÜLDEN

Eğitimci Grafiker
♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.cahitgulden.com
Miço şöyle genel bir göz gezdirmeden sonra sana şunu söyleyebilirim, maddeler halinde sıralamaya gerek yok:
Herhangi bir kitabevine gir ve kitaplara bak yaptığın işlerin onlardan sıyrılamadığını onlardan bir farkı olmadığını göreceksin. Oysa bir grafikeri öldüren onun sonunu getiren veya diğerlerinden farklı konuma çıkarmayan şeyin sıradanlık olduğunu unutmamamız lazım. Özellikle "GÜLE GÜLE SAYIN SEZER" kitabını aşırı derecede basit bulduğumu söylemeliyim. Kitap kapaklarının tasarımı konusunda yayınevinin tutumuna gelince asıl eleştirilmesi gerekende o zaten, Günlerce emek verilmiş bir esere bir saatte kapak yapılmasını aşırı derecede yadırgadım.

Kolay gelsin hep birlikte çok daha güzel çalışmalara.

Bu arada Creative yorumlarına çok teşekkür ederim... bizi aydınlattın:))

Gökhan TEKİN

ARTniyetli
👑Efsanevi Grafiker👑
"GÜLE GÜLE SAYIN SEZER" kitap tasarımı hariç diğerlerinde ufak tefek şeyler olsada bence başarılı çalışmalar. Provakatör mıstık fontu hoşuma gitmedi . Sözde ermeni soykırımı projesi ve sutunum kenarı çalışmalarınıda beğendim.

Çalışmalarının devamını görmek isterim. Saygılarımla.. =)

ibracan

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Sözde ermeni soykırımı projesi ve sutunum kenarı projeleri çok çok hoş olmuş senden faydalanmak isterim doğrusu

yLz

🌱Yeni Üye🌱
aranızda yeniyim...
gerçekten güzel çalışmalar ellerine sağlık:)

miço

🌟Usta Tasarımcı🌟
teşekür ederim... hoşgeldin

Sahadagiy

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
sahadagiy.net
haklısın ben yanlış anlamışım... ama yayın evinde çalışmak çok farklı çünkü kapak tasarımı için en fazla ayıracağınız zaman dilimi 1 veya 2 saat. Bu da çok düşünmeye ve uygulamaya fırsat vermiyo...

senin yaptığını yapmak isterdim en azından raket durak ve mistik afiş reklamlarından yidir sen hiç 1 saatte arab giydirdinmi bir dene miço

miço

🌟Usta Tasarımcı🌟
ne demek istediğini tam anlamadım. hiç araç giydirmedim düşünmüyorumda öyle bir iş yapmayı.

sevim

🏅Acemi Tasarımcı🏅
evet doğru araç giydirmek daha zor

miço

🌟Usta Tasarımcı🌟
o zaman size kolay gelsin siz zorunu yapıyosunuz başarılar. iyi de araç giydirme muhabbeti nerden çıktı şimdi, ne alaka?

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ &#9835
👑Efsanevi Grafiker👑
Tasarımın zoru kolayı varmıdır=) Tasarım tasarımdır. Yapabildiklerin kolay yapamadıkların ise zor olandır. Şimdi araç giydirmenin nesi zor ben anlayamadım.

Ayrıca bir saatte araç giydirmek te marifet sayılmaz. Önemli olan doğru bir iş çıkartmaktır. Elbetteki ne kadar az zamanda güzel iş çıkartırsak hem biz (yada çalıştığımız işletme) hemde müşterimiz memnun olacaktır.

0,5 saatte oto giydirmede yaptım, 3 saat süren hatta müşterisine denk gelirsen, "bu şimdi dursun yarın gelip bir daha bakalım" diyen de oldu. Önemli olan 1 saat filan değil. Doğru tasarım...

miço; ayrıca araç giydirmeyi neden düşünmüyorsun?

Sahadagiy

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
sahadagiy.net
o zaman size kolay gelsin siz zorunu yapıyosunuz başarılar. iyi de araç giydirme muhabbeti nerden çıktı şimdi, ne alaka?

1. kötü anlamda sölemedim yerinde olmak isterdim dem,işim dikkat ettiysen nesi zor söliyim her resmi kullanamzsıon çözünürlükleri ii olmalı kitap veya matbaa işlerinde öle değil ama kullanabilirsin değilmi yanlışsam söleyin arkadaşlar ama onunda mutlaka zorlukları var tabiki arakadaşlar yanlış anladını özür dilerim kusura bakmayın

Sahadagiy

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
sahadagiy.net
VolkanTEKİN;18269' Alıntı:
Tasarımın zoru kolayı varmıdır=) Tasarım tasarımdır. Yapabildiklerin kolay yapamadıkların ise zor olandır. Şimdi araç giydirmenin nesi zor ben anlayamadım.

Ayrıca bir saatte araç giydirmek te marifet sayılmaz. Önemli olan doğru bir iş çıkartmaktır. Elbetteki ne kadar az zamanda güzel iş çıkartırsak hem biz (yada çalıştığımız işletme) hemde müşterimiz memnun olacaktır.

0,5 saatte oto giydirmede yaptım, 3 saat süren hatta müşterisine denk gelirsen. Bu şimdi dursun yarın gelip bir daha bakalım diyen de oldu. Önemli olan 1 saat filan değil. Doğru tasarım...

elbette ben 30 dakikada beğenende oldu beğenim beni 3 gün uğraştıranda önemli olan o değilşki kardeşim resim baskı renk yok cmyk koyu basıyo makine yok rgb yok makina küçük geldi 2 ye bölcez gibi sorunlar yanlışsam söle

miço

🌟Usta Tasarımcı🌟

0,5 saatte oto giydirmede yaptım, 3 saat süren hatta müşterisine denk gelirsen. Bu şimdi dursun yarın gelip bir daha bakalım diyen de oldu. Önemli olan 1 saat filan değil. Doğru tasarım...

Araç giydirme konusunda çok tecrübesizim Volkan, zaten çalıştığım firmalarda da hiç öyle bir iş yapılmadı bu zamana kadar... İlerde iş durumuna göre yapabilirim belki. teşekürler.

Sahadagiy

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
sahadagiy.net
Araç giydirme konusunda çok tecrübesizim Volkan, zaten çalıştığım firmalarda da hiç öyle bir iş yapılmadı bu zamana kadar... İlerde iş durumuna göre yapabilirim belki. teşekürler.

miço beni yanlış anladığını düşünüyorum kitap kapağı konusunda sıfırım gördün kapağı yaptığım bu konuda senden yardım almak isterim dostum