Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Katliam, vahşet! (Calderon Yunusları'nın katledilişi!)

child_play

♾️Grafik Gurusu♾️
Arkadaşlar! Çok kararsız kaldım bu konuyu açıp açmamakta! :crying:
:crying: Ama gelin görün ki, gönlüm razı olmadı böylesi bir vahşete seyirci kalmaya.

"Fazla söze gerek yok" diyorum. :crying:
Duyarsız kalmayan herkese, teşekkürü borç bilirim. Saygılarımla...

Denizdeki kırmızılık, iklimsel bir olaydan kaynaklanmıyor.

Bu durum, ünlü ve zeki Calderon Yunusları’ndan yüzlercesini öldüren
(ve medeni olduğu iddia edilen) insanoğlunun vahşeti yüzündendir.

Bu durum, Danimarka’nın Feroe Adaları’nda her yıl gerçekleşmektedir.
Bu katliamın asıl katılımcıları ise 18 yaş altı gençlerdir.
NİÇİN?
Çünkü bu sözde kutlama; gençlerin, yetişkin olma ve olgunlaşma gösterisidir.

Bu büyük kutlamada, eğlenme adına hiçbir şey kaçırılmamaktadır.

Öldürerek veya bu vahşeti seyredip, taraftar gibi destekleyerek;
herkes bu olayın bir şekilde katılımcısı olmaktadır.

Şunu ifade etmek gerekli midir bilinmez; ama Calderon yunusları,
diğer tüm yunus türleri gibi, insanlarla etkileşim içinde olan ve
oyun oynayabilen en yakın nesildir. Sadece saf bir arkadaşlık olarak!

Tek seferde, birdenbire ölmezler; kancalarla 1, 2 veya 3 kez kesilirler.

Ve bu sırada yunuslar, aynı yeni doğmuş bir çocuk gibi korkuyla karışık bir ağlama sesi çıkarırlar.

Bu muhteşem varlıkların kendi kanlarında, yavaşça ve acı çekerek ölmesi esnasında
hiçbir acıma / merhamet yoktur.

Yeter! Bu durum artık durdurulmalı!

Bu "konu başlığı" içeriğinin; herhangi bir hayvan savunucusu birliğin/oluşumun eline geçmesi
ve bu vahşetin durdurulması(!) ümidiyle...
:crying:

Dünya'mıza sahip çıkalım, çünkü o bizim evimiz! :crying: :crying:

Son düzenleme:

özgüll

👑Efsanevi Grafiker👑
Of, ne iğrenç bir şey ya. Eğlenme adına, hem de yunuslara... Diyecek birşey bulamıyorum, çok yazık...

g.ecglr

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Dünyada bizden daha acımasız,şerefsiz bir ırk daha var mıdır acaba?
Hatta dünya üzerinde değil; tüm kainatta...
İçimden tonlarca söz geçiyor ama bu onları kurtarmaya yetmiyor...
Her sene kutuplarda yapılan avlar gibi...
Hepiniz o içinde yüzdüğünüz kanlı sudan daha fazla kan kusun inşallah!!!

graffi3D

♾️Grafik Gurusu♾️
Her metrekaresinde vahşetin başka bir türünün yaşandığı şu dünyada bunlara dur diyen kimsenin olmayışı çok acı, allah herkese akıl fikir versin bu nasıl eğlence böyle!!

kurbaa

🏆Pro Tasarımcı🏆
Ne demek gerekli bilmiyorum... :crying::crying::crying:
O mahsumların ne günahı var...:crying::crying::crying:
Bunu yapanlarda 1 kez değil, 2 kez değil, binlerce darbe yiyerek; kendi kanları içinde boğularak can verirler inşallah...:sadsmile:

measa

♾️Grafik Gurusu♾️
İnanamıyorum ya
Nasıl bir insanlık bu nasıl!?
Gözlerim doldu resmen. Yapılırmı bu.
Paylaşım ve bilgilendirme için teşekkürler child_play.
Allah akıl fikir verir umarım hepsine. Tek yapabileceğimiz bu sanırım.

s.aşık

🏆Pro Tasarımcı🏆
inanamıyorum ya insanların bu derece acımasız bu derece katil ruhlu olduklarına
resmen gözlerim doldu içim parçalandı ya
bu pislikler için söylenicek söz yok sanırım......

melikşah.

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Bu nasıl vicdandır yaaa diyecek bişey bulamıyorum allah akıl fikir versin bu gibi insanlara :(

child_play

♾️Grafik Gurusu♾️
yok oluşun arifesinde

Of, ne iğrenç bir şey ya. Eğlenme adına, hem de yunuslara... Diyecek birşey bulamıyorum, çok yazık...

Dünyada bizden daha acımasız,şerefsiz bir ırk daha var mıdır acaba?
Hatta dünya üzerinde değil; tüm kainatta...
İçimden tonlarca söz geçiyor ama bu onları kurtarmaya yetmiyor...
Her sene kutuplarda yapılan avlar gibi...
Hepiniz o içinde yüzdüğünüz kanlı sudan daha fazla kan kusun inşallah!!!

Her metrekaresinde vahşetin başka bir türünün yaşandığı şu dünyada bunlara dur diyen kimsenin olmayışı çok acı, allah herkese akıl fikir versin bu nasıl eğlence böyle!!

Ne demek gerekli bilmiyorum... :crying::crying::crying:
O mahsumların ne günahı var...:crying::crying::crying:
Bunu yapanlarda 1 kez değil, 2 kez değil, binlerce darbe yiyerek; kendi kanları içinde boğularak can verirler inşallah...:sadsmile:

:( ... söz bulamıyorum bu vahşete.

Tüyler ürpertici bir durum:S

İnanamıyorum ya
Nasıl bir insanlık bu nasıl!?
Gözlerim doldu resmen. Yapılırmı bu.
Paylaşım ve bilgilendirme için teşekkürler child_play.
Allah akıl fikir verir umarım hepsine. Tek yapabileceğimiz bu sanırım.

inanamıyorum ya insanların bu derece acımasız bu derece katil ruhlu olduklarına
resmen gözlerim doldu içim parçalandı ya
bu pislikler için söylenicek söz yok sanırım......

Bu nasıl vicdandır yaaa diyecek bişey bulamıyorum allah akıl fikir versin bu gibi insanlara :(

Konuya göstermiş olduğunuz duyarlılıktan dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim arkadaşlar. :crying:
Yorum yapan herkese +REP.

Mehmet NAS

♾️Grafik Gurusu♾️
konuyu açan arkadaşa teşekkür ederim.
yolundan çıkmış nereye gittiği belli olmayan insanları Allah islah etsin, başka bişey demiyorum.

Camoka

🌱Yeni Üye🌱
Bu resimlere baktıktan sonra kursamın dügümlenmesi yüzünden aklımdaki cümleleri yazamaz oldum.Bunu yapanlar insan olamazlar önceden hayvan derdik.Ama bu fotograflardan sora hayvanlarada çok büyük bir haksızlık etmiş olurum.Bunu yapan toplumun biz insanlar tarafından verilemese bile ilahi takdirin yerini bulcagını biliyorum.Bu konunda gün yüzüne çıkıp bu kadar insan tarafından hep bir agızdan beddua okunmasınada seviniyorum inşallah birimizin duaları bile kabul olsa hakkettikleri cezayı alırlar.

child_play

♾️Grafik Gurusu♾️
konuyu açan arkadaşa teşekkür ederim.
yolundan çıkmış nereye gittiği belli olmayan insanları Allah islah etsin, başka bişey demiyorum.

İlginizden dolayı ben teşekkür ederim. +REP

Bu resimlere baktıktan sonra kursamın dügümlenmesi yüzünden aklımdaki cümleleri yazamaz oldum.Bunu yapanlar insan olamazlar önceden hayvan derdik.Ama bu fotograflardan sora hayvanlarada çok büyük bir haksızlık etmiş olurum.Bunu yapan toplumun biz insanlar tarafından verilemese bile ilahi takdirin yerini bulcagını biliyorum.Bu konunda gün yüzüne çıkıp bu kadar insan tarafından hep bir agızdan beddua okunmasınada seviniyorum inşallah birimizin duaları bile kabul olsa hakkettikleri cezayı alırlar.

Kesinlikle katılıyorum, bu dünyanın bir de diğer tarafı var!
Yorumunuz ve ilginiz için teşekkür ederim. +REP

sincap06

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.aydinlarmatbaasi.com
Şu an bu konu ile ilgili bir mail ulaştı elime dünyadaki herkes tepkisini koymak için imza seferberliği başlatmış bende ad soyad yazıp ülkemi belirttim.lütfen kimse tepkisiz kalmasın.
İsteyene maili ulaştırabilirim.

g.ecglr

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Şu an bu konu ile ilgili bir mail ulaştı elime dünyadaki herkes tepkisini koymak için imza seferberliği başlatmış bende ad soyad yazıp ülkemi belirttim.lütfen kimse tepkisiz kalmasın.

Nerden imza atılıyor; nerden kayıt yapılıyor bize iletin ki;
konuyu gören herkes faydalansın
Lütfen linki buraya da kopyalayın...
Çok teşekkürler faydalı bilginiz için
:artipuan:

child_play

♾️Grafik Gurusu♾️

Bahsettiğiniz "mail"in bana da ulaşması üzerine böyle bir konu açma gereği duydum zaten!
Ancak, bahsi geçen türdeki "mail/mailler"e kesinlikle aldanmayın; isminizi, soyisminizi ve hele ki "imzanızı" ekleyip sakın kimseye yollamayın. Bunlar tuzaktır!

Sözkonusu "mail"den bana şu ana kadar 9 tane geldi; hepsi de farklı kullanıcılardan (ki hiçbirini tanımıyorum) ve hepsini özellikle inceledim; isim-soyisimlerin çoğu birbirini tutmuyor (tutanlar da zaten sizin yolladığınız maili size tekrar yollayanlar!).

Demem o ki; sizin kişi listenizden "bana", benim kişi listemden dünyanın bir ucundaki, bizimle alakası olmayan "farklı bir insana" ulaşabilirler! (dolayısıyla kolaylıkla bilgisayarınızı, dosyalarınızı ele geçirebilir; "kimlik bilgilerinizi kullanabilir", hayatınıza müdahale edebilir(!), dahası her şeyinizde siz farkında bile değilken "var olabilirler"...) Dikkat etmenizi öneririm!!!

Bu yüzdendir ki, tepkimi o şekilde değil de buraya konu açarak dile getirdim.

Konuya olan katkınızdan dolayı teşekkür eder, saygılar sunarım. +REP yorum için.

Nerden imza atılıyor; nerden kayıt yapılıyor bize iletin ki;
konuyu gören herkes faydalansın
Lütfen linki buraya da kopyalayın...
Çok teşekkürler faydalı bilginiz için
:artipuan:

Yorumunuz için teşekkür ederim Esra. Ancak, yukarıda da bahsettiğim gibi; hiçbir şekilde bu "mail"i, kişi listenizdeki hiçbir tanıdığınıza, yakınınıza göndermenizi tavsiye etmem.

Sonuç itibarıyle bu bir tepkidir, doğru! Ancak, bunu kendi menfaatleri için kötüye kullananlar olabiliyor maalesef. Böyle bir duruma düşmenizi (arkadaşlarımın hiçbirinin düşmesini) istemem. Dikkatli olun lütfen. :angel:
Sadece iyi niyetle yapmış olduğum bir tavsiyemdir. O "mail"e isminizi-soyisminizi vs.. vs.. ekleyip eklememek sizin tercihinizdir. Bilginiz olsun istedim.

Yorum için tekrar teşekkürler. Yorum yapan herkese + REP. :angel: Saygılar efendim.

Son düzenleme:

g.ecglr

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Bahsettiğiniz "mail"in bana da ulaşması üzerine böyle bir konu açma gereği duydum zaten!
Ancak, bahsi geçen türdeki "mail/mailler"e kesinlikle aldanmayın; isminizi, soyisminizi ve hele ki "imzanızı" ekleyip sakın kimseye yollamayın. Bunlar tuzaktır!

Sözkonusu "mail"den bana şu ana kadar 9 tane geldi; hepsi de farklı kullanıcılardan (ki hiçbirini tanımıyorum) ve hepsini özellikle inceledim; isim-soyisimlerin çoğu birbirini tutmuyor (tutanlar da zaten sizin yolladığınız maili size tekrar yollayanlar!).

Demem o ki; sizin kişi listenizden "bana", benim kişi listemden dünyanın bir ucundaki, bizimle alakası olmayan "farklı bir insana" ulaşabilirler! (dolayısıyla kolaylıkla bilgisayarınızı, dosyalarınızı ele geçirebilir; "kimlik bilgilerinizi kullanabilir", hayatınıza müdahale edebilir(!), dahası her şeyinizde siz farkında bile değilken "var olabilirler"...) Dikkat etmenizi öneririm!!!

Bu yüzdendir ki, tepkimi o şekilde değil de buraya konu açarak dile getirdim.

Konuya olan katkınızdan dolayı teşekkür eder, saygılar sunarım. +REP yorum için.

Yorumunuz için teşekkür ederim Esra. Ancak, yukarıda da bahsettiğim gibi; hiçbir şekilde bu "mail"i, kişi listenizdeki hiçbir tanıdığınıza, yakınınıza göndermenizi tavsiye etmem.

Sonuç itibarıyle bu bir tepkidir, doğru! Ancak, bunu kendi menfaatleri için kötüye kullananlar olabiliyor maalesef. Böyle bir duruma düşmenizi (arkadaşlarımın hiçbirinin düşmesini) istemem. Dikkatli olun lütfen. :angel:
Sadece iyi niyetle yapmış olduğum bir tavsiyemdir. O "mail"e isminizi-soyisminizi vs.. vs.. ekleyip eklememek sizin tercihinizdir. Bilginiz olsun istedim.

Yorum için tekrar teşekkürler. Yorum yapan herkese + REP. :angel: Saygılar efendim.

Tabii biz hep iyi niyetli olduğumuz için;
böyle şeylere balıklama atlayabiliyoruz :)
Ayrıca bir maile cevap yazıldığından haberim yoktu.Farkındaysanız ben bir link istedim; yani bir siteye ait bir ortam...
Tabi böyle olması bile, tehlikeli olabilir...
O zavallıcıklara yardım edebilmeyi çok istiyoruz ve elimizden bir şey gelmiyor ne yazıkki...
Hassasiyetiniz için çok teşekkürler...

child_play

♾️Grafik Gurusu♾️
Tabii biz hep iyi niyetli olduğumuz için;
böyle şeylere balıklama atlayabiliyoruz :)
Ayrıca bir maile cevap yazıldığından haberim yoktu.Farkındaysanız ben bir link istedim; yani bir siteye ait bir ortam...
Tabi böyle olması bile, tehlikeli olabilir...
O zavallıcıklara yardım edebilmeyi çok istiyoruz ve elimizden bir şey gelmiyor ne yazıkki...
Hassasiyetiniz için çok teşekkürler...

Estağfurullah. :)
Konuya olan hassasiyetiniz için ben teşekkür ederim.

:iloveyou: