Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Kendi Saçınızı Kendiniz Kesin Photoshop ile Knock Out Eklentisi

Gökhan TEKİN

ARTniyetli
👑Efsanevi Grafiker👑
biraz da saç dekupe nasıl edilir buna bakalım ; )...

Knock Out :

Decoupe etmek istediğimiz her hangi bir resmi öncelikle “Make Layer” yapıyoruz:

Bunun için Yukarıdaki resimde gördüğümüz layer seçeneğimizdeki Background isimli layer imize çift tıkladıktan sonra çıkan seçeneğe “Ok” diyoruz.

Ardından Aşağıdaki resimde gördüğümüz yolu takip ederek “Knoc’k Out” Pluginimizi açıyoruz. Fitler>KnockOut 2>Load Working Layer

Knoc’k Out a geçişimizi yaptık.Ardından aşağıdaki resmimizde benim kırmızı ku utucuklar içine alarak gösterdiğim seçenekleri aynen yapıyoruz.

Ve daha sonrada resmimizi içeri alacak şekilde seçiyoruz.(Kesmek istediğimiz bölüm dışarıda kalacak)

Hemen üsttarafta “Out Inside Object” yazan seçeneğimize tıklıyoruz.İkatene seçilmiş alan çıkmış olması gerekiyor.Örnekte görüldüğü gibi:

Şimdi ise ikinci seçenekle birinci seçeneğimizin arasını " + " kullanarak açmaya geldi. Bu işlemdeki amacımız kesmeyi istemediğimiz bölgeleri (saç yüz elbise yada diğer objeler) kesmemek.Bunun içinde ikinci açılan seçilmiş alanın kesinlikle istemediğimiz bölgeye deymemesi.Yukarıdaki örnekte görüldüğü gibi bir sonuçtan sonra son işlem olan kesme işine geçiyoruz.Bunuda kısa yolla Ctrl+P tuşlarına basarak Yapıyoruz.

Knock Out u kapatıp “Ok” diyoruz.Kesilmesini istediğimiz bölge kesilmiş olarak AdobePhotoshop a aktarılmış oluyor.Kolay gelsin.

Önemli Not: Resimde hiç bir yeri Decoupe etmeden ilk saçı Decoupe etmeliyiz yoksa başka bir yerden başlayıp saça geçişi sonradan yaparsak saçın etrafında beyaz bir hat çıkacaktır...

küçük bir not : Photoshop default kurulumunda bu plugin yüklü değildir. Knock out eklentisi bir plugin olarak daha sonradan yüklenir. İnternette bulmanız mümkündür…​

DJ_ARİZA

🌱Yeni Üye🌱
usta ,y, demişsinde bana bun program lazım photo shop da ekli değil Knock-out o lazım bana .

naklov

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
emeğine sağlık guzel bır paylaşım....

Gökhan TEKİN

ARTniyetli
👑Efsanevi Grafiker👑
Bu program ücretli satılan bir plugin olduğu için malasef link yok Resmi web sitesinden istiyorsanız programı satın alabilirsiniz.

sananeyau

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
bunun başka bir yolunu resimli veya videolu anlatabilecek var mı? Ne zaman bir resmin bir kısmını o resimden ayırmak için seçim yapsam, makasla kesilmiş gibi oluyor resim :S

Gökhan TEKİN

ARTniyetli
👑Efsanevi Grafiker👑
bunun başka bir yolunu resimli veya videolu anlatabilecek var mı? Ne zaman bir resmin bir kısmını o resimden ayırmak için seçim yapsam, makasla kesilmiş gibi oluyor resim :S

Peki sizin için Extract aracını ve Color Range aracını geniş bir şekilde resimli olarak anlatım yapıcağım bir kaç güne kalmaz...

butterfly_little

🏅Acemi Tasarımcı🏅
tebrik ederim gökhan bey iyi bi anlatım yapmıssınız.bende aynı programı kullanıyorum studyoda ve cok guzel sonuclar alıyorum.butun fotografcılara tavsiye ederim

SimpsoN_Bart

🌱Yeni Üye🌱
selam arkadaşlar ben photoshop cs3 de bir plugin arayorumda adı knockout.8BF kesimlerde
kullanılıyo internette bulmadım yardımcı olur musunuz.? Lütfen
mail : ***********

Moderatör tarafında düzenlendi:

reborn

🏆Pro Tasarımcı🏆
sağolasın üstadım

bu knock out photoshopa nasıl yükleniyo onuda anlatırsanız size zahmet

son 2 resim yalan olmuş görünüyo yada ben kör olmuşum tamda can alıcı yerlerden birisinde.