Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Kendim için Yapmış olduğum logo

grapphist

🏅Acemi Tasarımcı🏅
grapphisttm8.gif

arkadaşlar kendim için yapmış olduğum bir logo çok profesyonel sayılmaz ama :) yorumlarını bekliyorum teşekkürler.

Son düzenleme:

seruvenist

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.yusufipek.com
ben bir kurgu göremedim açıkçası. raskeleye yerleştirilmiş şekillerden oluşmuş gibi duruyor. bir anlam ifade etmedi bana. yeniden çalışmanı tavsiye ederim. kolay gelsin

grafipapatya

♾️Grafik Gurusu♾️
bence arka fon ve renkler güzel.Yaznın renkleri ile biraz oynamalısın.A nın ortasındaki basta olmak üzere..
---başarılar

sarcoglu

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
grapphisttm8.gif

arkadaşlar kendim için yapmış olduğum bir logo çok profesyonel sayılmaz ama :) yorumlarını bekliyorum teşekkürler.

kendini bir müşteri gibi düşün ve ben beğendim bu logoyu kurumsal olarak her yerde kullanırım dersen gerisi önemlideğil.
(müşteri her zaman haklıdır unutma.)

grafishop

👑Efsanevi Grafiker👑
hoş ve sevimli durmuş a nın içindeki beyazlıgı hesaba bile katmıyorum hemen kaldır onu :p

seruvenist

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.yusufipek.com
kendini bir müşteri gibi düşün ve ben beğendim bu logoyu kurumsal olarak her yerde kullanırım dersen gerisi önemlideğil.
(müşteri her zaman haklıdır unutma.)

müşteri herzaman haklıdar mantığı bu sektörde uyulmaması gereken bir durumdur. çünkü müşteri herzaman haklı olsaydı ajanslara gerek kalmazdı. kendi kendilerini iyi bir şekilde temsil edebilirlerdi. bu sektörde işini bilen bir reklamcı yada garafik tasarımcı haklıdır. bir ideyi nasıl bir görselin yasıtacağını garfik tasarımcı bilmelidir müşteri değil. müşteriye sorarsan babasının bile resmini koymak isteyen çıkar. ozaman müşteri haklıdır diye onumu koyalım? müşteri bu sektörde doğru olan şeye ikna edilmelidir. çünükü bilmedikleri konularda yanılgılara düşebilirler. saygılar

grafishop

👑Efsanevi Grafiker👑
çook haklsıın işte bu konuya sonuna kadar katılıyorum kartvizite resmini koymak isteyenler bana çok denk geldi :))

ve gecen gün kartvizitte 2 ayrı isim vardı ,iki ismin arasına & koymak varken adam bana babası ve oğlu yazalım dedi :):) kendime yediremedim ve yapmadım :)

aysunsezgin

🌱Yeni Üye🌱
arkadasi m süperr olmussss.... daaa ne olsnn... fontu güzelll yakistirmissin

sarcoglu

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
müşteri herzaman haklıdar mantığı bu sektörde uyulmaması gereken bir durumdur. çünkü müşteri herzaman haklı olsaydı ajanslara gerek kalmazdı. kendi kendilerini iyi bir şekilde temsil edebilirlerdi. bu sektörde işini bilen bir reklamcı yada garafik tasarımcı haklıdır. bir ideyi nasıl bir görselin yasıtacağını garfik tasarımcı bilmelidir müşteri değil. müşteriye sorarsan babasının bile resmini koymak isteyen çıkar. ozaman müşteri haklıdır diye onumu koyalım? müşteri bu sektörde doğru olan şeye ikna edilmelidir. çünükü bilmedikleri konularda yanılgılara düşebilirler. saygılar

bende eskiden sizin gibiydim ama artık amaç parakazanmaksa heryere herşeyi koyarım beni ilgilendirmez burası istanbul parakazanmak artık zor.

gommes45

🏆Pro Tasarımcı🏆
bende eskiden sizin gibiydim ama artık amaç parakazanmaksa heryere herşeyi koyarım beni ilgilendirmez burası istanbul parakazanmak artık zor.

Garifikerlik etiği her yöreye göre farklılık gösteriyor galiba
İstanbul adan londra norveç amerika avustralya nerde olursa olsun amaç müşteriye en uygun olanı sunmaktır çünkü sen o an müşteri böyle istedi diye yaparsın ama 3-5 gün sonra müşteri o logodan memnun olmazsa suçlusu yine sen olursun.

seruvenist

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.yusufipek.com

bu hiç etik bir yaklaşım değil. müşteri yolunacak kaz değil. amaç müşteriye faydası olacak birşeyler sunmaktır müşteri karşı çıkarsa izah etmek gerekir. sizin gibi düşünen grafikerler çok burda da raslıyorum. buraya çalışmasını atıyorlar sonra olumsuz eliştiri alınca müşteri böyle istedi diyorlar. ben bunu bahane olarak kabul edemem. iyi bir grafiker müşteriye üstünlüğünü sergileyebilmelidir. saygılar

sarcoglu

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
hayal aleminde yaşamayın çıkın artık ordan etik karın doyurmuyor yada kirayıda ödemiyor benzinde olmıyor . istediğini söyle müşteriye beyenmedikten sonra onun istediği gibi olmadıktan sonta tasarımı satın alırmı ? grafiker çalışmanın sunumunu yapar müşterinin ve hedef alıcı kitlesinin beyeniceği hale getirir kural bu . ( adam gelmiş elinde 3 tane farklı markanın tasarımıylan derki üçüne de benzesin ama bize dava açmasınlar hadi baklalım sen itediğin kadar etik değilde hepsi hikaye ) etik karın doyurmaz.

gommes45

🏆Pro Tasarımcı🏆
bu hiç etik bir yaklaşım değil. müşteri yolunacak kaz değil. amaç müşteriye faydası olacak birşeyler sunmaktır müşteri karşı çıkarsa izah etmek gerekir. sizin gibi düşünen grafikerler çok burda da raslıyorum. buraya çalışmasını atıyorlar sonra olumsuz eliştiri alınca müşteri böyle istedi diyorlar. ben bunu bahane olarak kabul edemem. iyi bir grafiker müşteriye üstünlüğünü sergileyebilmelidir. saygılar

sonuna kadar katılıyorum kalite heryerde kalitedir duruma göre değişmez

seruvenist

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.yusufipek.com
hayal aleminde yaşamayın çıkın artık ordan etik karın doyurmuyor yada kirayıda ödemiyor benzinde olmıyor . istediğini söyle müşteriye beyenmedikten sonra onun istediği gibi olmadıktan sonta tasarımı satın alırmı ? grafiker çalışmanın sunumunu yapar müşterinin beyeniceği hale getirir kural bu . ( adam gelmiş elinde 3 tane farklı markanın tasarımıylan derki üçüne de benzesin ama bize dava açmasınlar hadi baklalım sen itediğin kadar etik değilde hepsi hikaye ) etik karın doyurmaz.

ben sana birşey diyemeyecem. ben bir yıldır bu işi yapıyorum ve bir yıl içinde bir sürü müşterim oldu. ben daha bügüne kadar müşterinin dediğine gelmedim kolay kolay gelmemde. zor müşterilerimde oldu ama ikna ettim. ikna edemiyorsan bu senin eksikliğin. ama başını bir kaldır bak anlarsın bunun hayal olmadığını. ben bu işten başka işte yapmıyorum allaha şükür karnımda doyuyor bu işten. eksiklikerini görmezden gelip işin doğru gidişatını farklı gösterip burda yeni başlayan kişilerin kafasını karıştırma bence. saygılar

grafishop

👑Efsanevi Grafiker👑
bence yanlış bi iştesin arkadaş ... grafiker birine bu düşünceyi yakıştıramadıgımı söylemeden gecemiycem ....

grapphist

🏅Acemi Tasarımcı🏅
yorumlarınız için çok teşekkürler A nın ortasındaki beyazlığı kaldırdım yorumları dikkate almaya çalışcam serüvenist abi sana katılıyorum bir grafiker müşteriyi yönlendirmeli ben kaç müşteriye kızdım öle madem siz yapcaktınız neden buraya geldiniz yapıp bastırsaydınız diye :)

DeLiBoZuK

🌱Yeni Üye🌱
font konusunda bende katıLıorum...ama hakket kanka güseL oLmuş...başarıLarının dewamı geLir umarıs:D:D