Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Kopyalanan Yazılar Corel Draw'da değişiyor ve Karışıyor

attrition

🏅Acemi Tasarımcı🏅

Onur KARADAĞLI

👑Efsanevi Grafiker👑
Bu ve Bunun gibi sorunların 2 tane sebebi var 3 adımda çözme yöntemi var...

1.Adım: Word'ten aldığın yazıları önce metin belgesine yapıştır sonraordan copy yap corele yapıştır.

2.Adım: Fontunu değiştir corelde kullandığın font "symbol" sen "arial" yap.

3.Adım: Corelde Paragraf Text içine yapıştır yazılarını ve paragraf text seçili iken. Text Menüsünden Encode seçeneğini tıkla. Açılan menüden sol listeden seçim yap ve sağ tarafra yazını kontrol et.. Hangisi düzeltir ise... OK de.
ddddddgs6.jpg

Not: Word halindede yazılarda bi farklılık söz konusu "e" harfleri ters rusca yada azerice falanmı? Bu sebeblede problem olabir ozman başla bir yöntem denemek gerekecek, Sen bi bunları yap bakalım.

Son düzenleme:

attrition

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Kardeş öncelikle yardımların için çok teşekkür ederim!
Evet haklısın ben aranıza Azerbaycandan katılıyorum."E" tersi Azerbaycan Türkçesinde, ama orada bazı harflar gördüyün gibi rus dilindedir.
Problem hall oldu. Yazıyı VVorddan Notepad`a atdım sonra yeniden Corel`e. :)
Her şeye göre teşekkür ederim!
Bu arada ben Onur kardeşimin mesajını değerlendirmek istedim, ama bir türlü alınmadı. :(

timsah_sg

🏆Pro Tasarımcı🏆
bir diğer yönten photopainte ordan corele almak sadece world de değil bu gibi sorunların çoğunda işi yarıyor..

musdemir

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
bu yöntemi biraz daha açarmısnız? Diğer yöntemler işime yaramadı da...

bir resmi yada tabloyu exel veya word den kopyala ve corel sayfasını aç edit bölümünden paste special bölümü var oraya tıkla açılan pencerede bitmap ı görecen ona tıkla ve tamam de ve resim orjinal boyutunda corelde! Tablolar içinse yine aynı yöntemi kullanıyorsun ama son bölümde picture(enhanced Metafile) yazanı seç ve tamam a tıkla ve tablo corelde yazılarda rahatlıkla oynuyabilir tabloya şekil verebilirsin tablo sana çizim olarak gelmiş olacaktır. şimdiden kolay gelsin :)

bu anlatım Murat VARDAR abimden alıntıdır... onada teşekkür etmeyi unutma:D