Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

kuresel ısınma konulu bi çalışmam

caanvar

🌱Yeni Üye🌱
kureselhg6.jpg

küresel ısınma hepimizin geleceğini tehlikeye atıyor. Dünyayı lav girdabından kurtarmamız gerekiyor.

aslında bu afiş küresel ısınma konulu bir yarışmanın afişiydi fakat ben sadece görseli aldım.
özeleştiri yapıyım, cehennemi andırdığı için başarılı bir çalşma diyemem.

Benzer konular

Mirga

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
çalışma güzel ama yazı karakteri konusunda biraz daha üstünde çalışılmalı bence kolay gelsin

LuNaTiC

🏆Pro Tasarımcı🏆
Fikir güzel, resimleri biraz daha kaynaştırmalısın ve tipografiye daha fazla dikkat edersen güzel bir çalışma olur eminim.

Yeliz GÖKÇEN

♾️Grafik Gurusu♾️
slogana biraz hayat verebilirsin. mesela buz tutmuş ve aşağıdan yukarıya doğru erimiş görünümü versen daha sıcak bir çalışma olurdu.
eline sağlık!

virgull

🌱Yeni Üye🌱
Gerçekçi konuşmak lâzım; dikkat çekici hiç bir şey yok. Yazı karakteri ilkokullarda hazırlanan power point sunularına benziyor. Kısacası birazcık ışık dahi sızmıyor tasarımdan.

avşarkrom

🌱Yeni Üye🌱
bukadar eleştiriden sonra beklemeyip düzenleme yapmalısın

caanvar

🌱Yeni Üye🌱
bunu dersi geçmek için yaptığım bi çalışma, dersi geçtim şimdiden
yapılan tüm eleştiri öneri ve şikayetlere yeşekkürler
powerpoint sunusu gibi olmuş eleştirisine cevap, olayın biraz daha ciddi olmasını vurgulamak istedim
Yukarıda da söyledim ben sadece görseli aldım yazı aslında burada ikinci plana düşüyor
bu yarışma afişiydi bu kesinlikle bir reklam kampanyasının afişi değil
buradaki temel amaç insanların dikkatini görsel ile çekip yazıyı okumasını ve yarışmaya katılmasını sağlamak
çok sade olduğunu söyleyenler var
sade olmasını hep kullanıyorum çünkü ben katalog hazırlamıyorum benim yaptıklarım sade ve dikkat çekici olmalı ve insanları davranışa sevketmeli çünkü bir insanın afişi okuması en fazla 3 saniyedir bu süre içinde insanları afişe çekmeliyim.
aksi takdirde "güzel olmuş" dedirtmek için tasarım yapamam
reklamlar için söyliyim tasarım insanlara satın alma bilinci yerleştiriyorsa
o kampanya ve kampanyanın parçası olan tasarım başarılı olmuştur
Ben bu kampanya ile insanları ne kadar davranışa sevk edersem benim başarım da odur.

teknolojinin bütün olanaklarını kullanarak "bak ben bunu da yapmasını biliyorum" edası ile tasarım yapamam.