Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Lisans mı yüksek lisans mı?

oy5

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba :smile:
Danışmak istediğim acil ve önemli bir sorum var.
Tasarımla alakası olmayan başka bir bölümün 3. sınıfını bitirdim. Bu bölümü bitirdikten sonra endüstri ürünleri tasarımı okumak istiyorum fakat yeniden üniversite sınavına hazırlanma aşaması zor gibi görünüyor.

Yeniden lisans öğretimi için sınava mı hazırlanmalıyım yoksa yüksek lisansımı mı bu alanda yapmalıyım? Yüksek lisans bana lisans öğretiminin verdiklerini verebilir mi?:sweating:

Bu konuda tavsiyelerinize çok ihtiyacım var, bir an önce çalışmalara başlamalıyım çünkü :)
Fikrini belirten herkese çok çok teşekkürler..:smile:

Benzer konular

coldnodia

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Tam benim uzmanlık alanıma giren bir soru sormuşsun =) nedenini kısaca özetliyim, resmi olarak biyoloğ'um, aöf'ten bankacılık okuyorum ön lisans (sırf meslek imkanlarımı geliştirsin diye) ve yaklaşlık 8 yıldır grafik tasarım ile ilgileniyorum ve 28 yaşındayım.

Okuduğun bölümü bilmiyorum ama fen edebiyat fakültesinden grafik tasarım konusunda yüksek lisans yapma şansın olduğunu biliyorum.Eğer yaş olarak uygun bir yaştaysan 4 yıllık lisans eğitimini konuyla alakalı bir bölümde yapman tabiki daha iyi olacaktır ancak ENTAS (endüstri ürünleri tasarımı) benim de hayalim olan bir bölümdü, eğer puanı yüzünden kazanabilmeni riskli görüyosan, 4 yıllık GSF veya Bilgisayar Destekli Tasarım okuyabilirsin, bunlara devam ederken aöf'ten iki yıllık reklamcılık da okursan birde öğrenciliğini sürdürürken senin için referans olacabilecek bir kurumdan grafik tasarım eğitimi alırsan, bu bilgileri kullanarak sağlam bir portfolyo hazırlarsan, Sanırım piyasada aranan biri olabilirsin.

Tabi bu senaryodan çeşitli varyasyonlar da çıkartabilirsin. Bu bölümden mezun olduktan sonra ya da okurken AÖF'ten reklamcılık okuyup, grafik tasarım sertifkası alman bir alternatif olabilir.

Ancak sana en büyük önerim şu olacaktır. Hayata erken atılmak cidden önemli bunu şuan daha iyi anlıyorum o yüzden adımlarını çok sağlam ve net atmalalısın amaca net olarak ulaştıracak şekilde. Yine bir düşün ve fikirlerini yaz.Sonucuna göre tekrar düşünürüz.