Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Logo için hangi program kullanmak gerekir?

adem_6060

🌱Yeni Üye🌱
Merhabalar arkadaşlar ben yıllardır (2005'den beri) photoshop corel illüstrator flash dreamweaver gibi yazılımlar kullanıyorum. Çizimlerimi corelde fotoğraflarımı phoshopda düzenliyorum. Şu anda Tokat'da bir makina fabrikasında grafiker olarak çalışıyorum. Lafı uzatmadan bir reklam ajansında çalışan arkadaşım logo corelde yapılmaz logo illüstratorde yapılır katalog dergi yıllık gibi şeyler indesign de yapılır corel sadece matbaada kullanılıyor dedi şimdi benmi yıllardır yanlış biliyor ve yapıyorum yoksa arkadaşmı ?

Yıllardır corelde logo, katolog, broşür, kartvizit ve dergi gibi tasarımlarım oldu bu yolda yanlışmı ilerliyorum merak ettim.

Saygılar.

Benzer konular

ErsemErcil

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Corel'i hic kullanmadigim icin bilmiyorum, biz de burada (Hollanda'da) arkadasinin bahsettigi sekilde calisiyoruz. Logo/vector cizim icin Illustrator, baskiya gidecek neredeyse hersey (kataloglar dergiler vs.) Indesign ve fotograflarda renk ayarlari, dpi ayarlari vs icin Photoshop.

Serkan Kecen

🌱Yeni Üye🌱
arkadaşın haklı indesign da dergi katalog vs.. üllüstrator da logo kartvizit yapılır

adem_6060

🌱Yeni Üye🌱
Peki arkadaşlar neden illüstrator? yani renk konusundamı yoksa kalite bakımından mı?

ozguraskan

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Bana Göre İndesing'de Çalışılmış Katalog Dergi Kitap Çok Sayfalı İşlerin Dizgisini Yaparsın.
Corel ve Ai'de Aynı İşlemi Yaparsın Ama Tasarım İçeriyorsa...
Corelde ve Ai'de Revolta Yapman Lazım. İndesing'de Buna Gerek Yok.
Ai ise Biraz Daha Estetik Vektör Tabanlı Program Biraz Daha İyi İşler Çıkarabilirsin.
Corel ise Hızlı Çözümler İçin Örneğin Bir Form Tasarlayacaksın veya Kartvizit Daha Hızlı Yaparsın. Ama Ai'dede Aynı İşi Daha Geç Çıkartabilirsin. Şuanda Genellikle Matbaacılar Artık Ai Kullanıyor Hepsi Olmasa Bile(Hala Corel Kullanan Var). Tabela ve Reklamcılar Corel Kullanıyor. Basit Olduğu İçin. Bana Sorarsan Logo Tasarımı İkisindede Yapılır Ama Ai Biraz daha estetik Çizim Yapar Corel Daha Hızlı Bir Şekilde Çıkartırsın.

Umarım Açıklayıcı Olmuştur. :)

J.Maharaja

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.maharaja34.deviantart.com
Her tasarım hepsinde yapılır fakat hangisi daha az uğraştıracaksa onu tercih etmek gerek. Photoshop'ta kartvizit yapılmaz diye bişey yok, fakat illustrator'de daha kolay olur.
Dergi illustrator'de yapılmaz diye bişey yok, fakat örn: 64sf ayrı ayrı illustratorde açıp işi çorba yapmaktansa, indesign tercih edilir.