Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

mükü

🏅Acemi Tasarımcı🏅
arkadaşlar web ile ilgili hiç bişey bilmiyorum ama acil olarak web alanı alıp sadece bi resmi yapım aşamasındadır anlamında bi sayfayı atmayı öğrenmem gerekiyor bu konuda bana yardımcı olabilecek birisi varmı acaba?

Son düzenleme:

Benzer konular

Hepyek

👑Efsanevi Grafiker👑
Konu başlıklarınızda sadece lütfen veya acil türünden başlıklar kullanmalılısınız.

Forum Rehberi ve Forum kullanımını şiddetle okumanızı tavsiye ediyorum.

mükü

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Konu başlıklarınızda sadece lütfen veya acil türünden başlıklar kullanmalılısınız.

Forum Rehberi ve Forum kullanımını şiddetle okumanızı tavsiye ediyorum.

uyarın için teşekkür ederim

Gökhan TEKİN

ARTniyetli
👑Efsanevi Grafiker👑
Nasıl bir yardım istiyorsunuz anlamadım?
Hosting satın alma konusundamı ?
Yoksa html nedir bu konudamı?
Konu başlığı değiştirilmiştir.

mükü

🏅Acemi Tasarımcı🏅
terimleri falan pek bilmiyorum ama medya.bim die bi site var oradan com veya net uzantılı bir site alıp bi dosyayı içine atmalıyım:s

Gökhan TEKİN

ARTniyetli
👑Efsanevi Grafiker👑
Yardıma ihtiyacı var etseniz ne süper oludu dimi :D

Gereksiz polemiklere girmeyiniz.

terimleri falan pek bilmiyorum ama medya.bim die bi site var oradan com veya net uzantılı bir site alıp bi dosyayı içine atmalıyım:s

Söyle kısaca özetliyim.
Söyle düşünün.
Bir şirket açabilmeniz için ilk önce ismine sahip olmalısınız değil mi ? İsmini satın almanız gerekmektedir. Bu işleme domain register diyoruz domain kayıtlamalısınız. Domaini kayıtladıkdan sonra nameserverlarınızı yönlendirmelisiniz bunları domain kayıtı yaptığınız sitede kullanıcı panelınden gerçekleştirebilirsiniz.
sitenizin ismini kayıt ettiniz diyelim. Ardından şirketinizinde ismini satın almış gibi düşünün:) Peki şirketin şirket olması için ne gereklidir ? Bir büro büro yuda kiralamanız gerekmekte bunada hosting diyoruz. Hosting i de kiraladığınızda nameserverlar yukardıada bahsettiğim gibi ayarlandıkdan sonra domaınınız bağlı olduğunuz sunucuya yani hostunuza yönlenicektir. Yönlenme işlemleri max 48 saat ı bulur. Yönlenme işlemi bittikten sonra herhangi bir ftp programı ile yaptığınız dosyaları sisteme upload edebilirsiniz.

Eğer bu konularda profesyonel bilgiye ve desteğe ihtiyacınız olursa özel mesaj yoluyla bana ulaşırsanız size hosting ve domain konularında yardımcı olabilirim. Amacınıza ulaşmış olursunuz bir nebze.

Saygılarımla.

el_chancho

♾️Grafik Gurusu♾️
Umarım işine yarar...

<html>
<body>
<center>
< img=src"yapmış oldugun resmin ismi örnek:reim.jpg gibi" / >
</center>
</body>
</html>

bu kodları not defterine yapıştırıp index.html olarak kaydedip yapmış oldugun yapım aşamasındadır resmi ile birlikte ftp ile hostuna atarsan bir sroun kalmaz...

bu arada işi bilmedigini ama acilen yapmam gerektigini soylemissin buna bir anlam veremedim...

kodlarda eskik varsa profesyönel arkdalar düzelte bilir cunki amatörüm...

saygılar

blueden

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Kodlarla falan uğraşmana gerek yok.
Arkadaşlar domain we host konusunda yardımcı olmuşlar bende sitenini yapımı we siteye yüklenmesi konusunda yardımcı oluyum size en basit anlamıyla frontpagede weya dremweaverı önerebilirim.
örnegin frontpagede;
Sayfanın başına sitemiz yapım aşamasındadır yazıcaksın sonra resmini ekliceksin bu kadar.bunun uzantısını eğer html uzantılı bir site alıcaksan index.html olarak kaydettikten sonra ftp(istemci sunucuya bağlanarak aralarında dosya transferi yapma.)ile dosyalarını aldıgın alana göndericeksin.
ftp ile göndermede çok basit.
ftp://www....... yaparak kullanıcı adını we parolanın girerek ftp alanına ulaşabilirsin ya da çok basit bir yolu war programla yapabilirsin bunu .En çok kullanılan programlarda filezilla sana yardımvcı olucaktır.Filezillada kullanıcı adını şifreni-sitenin adresini girdikten sonra sadece göndercegin dosyaları programın içine eklemek kalıyor sonra uploade ediyorsun daha doğrusu kendisi yapıyor:) bu kadar basit.
Eğer takıldıgın bir nokta olursa yardımcı olabilirim