Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

matematik yarısması afisi

dreamsantana

🏆Pro Tasarımcı🏆
matematixoy8.jpg

Bu forumdaki ilk paylaşımım. Aslında matematik öğretmeniyim ama bu tip şeylere fazlasıyla ilgim var. Afişi dil bilgisi itibari il bir kaç kişiye incelettim ve sutin olarak yapılan bazı yanlışlıkları düzelttik. Grafik olarak da yorumlarınızı bekliyorum.

Benzer konular

baranbeyy

🌟Usta Tasarımcı🌟
Çok karışık olmuş kanatindeyim. Karşıma alıp baktığımda nereye bakacağımı şaşırdım. Belki zeminde başka bir background yada sade birşey kullanabilirdiniz.

İlköğretim 5-6-7 sınıfların afişi bu olmamalı bence. Daha o sınıflara uygun birşeyler yapılabilir. Daha çocuksu. Sonçta yarışma bu ilgi çekmeli bence..

dreamsantana

🏆Pro Tasarımcı🏆
Peki o zaman arka planı değiştirdim. Dediklerin doğru arka planda olması gerekenen daha fazla yoğunluk var. Ama çocuksu şeyler de yarışmayı sulandırır diye düşünüyorum. Ama onu da bi deniyeceğim bakalım nasıl olacak.

Afişin en son hali:

2009yeniiu1.jpg

baranbeyy

🌟Usta Tasarımcı🌟
şimdi daha güzel duruyor elinize sağlık

Yasemin

Belgisiz Sıfat
👑Efsanevi Grafiker👑
yarışma oldugunu vurgulamalısın göze çarpmıyor

dreamsantana

🏆Pro Tasarımcı🏆
Ama bu yarışmanın biz bu yl 5. sini yapıyoruz. Yani yarışmamız hemen hemen ilimizde markalaştı diyebiliriz. Ben o yüzden yarışmanın adını ön plana çıkarmayı daha uygun buldum. İlk kez yapmış olsak dediğin çok doğru. Ama yine de ön plana çıkarmak içinde bazı değişiklikler yapabilirim.
Yorumlarınız için çok çok sağolun. Bilgi paylaşıldıkça artar.

dreamsantana

🏆Pro Tasarımcı🏆
Yarışma adını ön plana çıkardım. Umarım bunu beğenirsiniz. Gelen eleştirilerden bir tek daha çocuksu şeyler ekleme konusunda birşeyler yapamadım. Onu da düşünüyorum henüz aklıma birşeyler gelmedi. Ama şimdi bana da mantıklı geliyor bu düşünce.

Değişik bir tarzda:

2009yennief2.jpg

dreamsantana

🏆Pro Tasarımcı🏆
3. afişte eleştirilebilecek yönleri söyleyebilir misiniz acaba. 2. afiş bana göre de güzel ama klasik bir yarışma afişi veya değişik olarak ne yapabilirim. Düşüncelerinizi bekliyorum.

dreamsantana

🏆Pro Tasarımcı🏆
Çocuksu detayların olması gerektiğini Baranbey. Bilmiyorum çok değil ama birazcık olsun çocuksu şeyler katabilmişmiyim? Veya eskisine oranl daha mı iyi yoksa daha mı kötü olmuş?

yennniaa2.jpg

cut_lee_amm

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Misal matematik yarışması yazıyor kırmızı içinde beyaz ile, onun altında ise matematix5 yazıyor, 5'i oradan silip matematix yazısındaki 2 t harfini üstünde bulunan "matematik yarışması" yazısına oranlayıp biraz daha büyük ve dikkat çekici şekilde yaparsanız, 5'i de belki arkaplan olarak belki de arkaplandan biraz daha belirgin (ayarlarsınız orasını) matematix yazısında "atix" in altına veya o civarlarda sola daylı olarak alt tarafa alırsanız, belki ödülleri de biraz sola kaydırıp yeni yapıya göre monte ederseniz, özellikle de sarı çerçeveli ortada bulunan ödüllerin çerçeve ve renk yapısını değiştirirseniz, en alttaki adresi de biraz daha belirgin veya bir arkaplan ile daha güzel şekilde belirtirseniz sanki daha güzel olabilir diye düşünüyorum.

Psd dosyasını gönderirseniz eğer bu akşam düşündüğüm tasarım tarzında birşeyler hazırlayabilirim ...