Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Math typeden quarka

BUYUDUKCE

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Arkadaşlar ilk defa matematik kitabı dizgisi yapıyorum. :(

Math Type programından Quarka yazı alanına yapıştırma yapmıyor. Ben mi yapamadım yoksa yardımcı olabilir misiniz? Resim alanına yapışıyor ama yazı alanına olmuyor. Yazı alanına getirmemi istiyorlar ne yapabilirim. Şimdiden teşekkürler

Benzer konular

Hepyek

👑Efsanevi Grafiker👑
Önce Math type'den kopyalayıp, Quark'ta ayrı bir alan açıp yapıştırıyorsun
sonra o alanı cntr+x veya elma+x yaparak kesiyorsun.
Quarktaki yazı alanına gelip imlecle yapıştırıyorsun.
Hatırladığım bu.

Bu arada büyük harflerle yazı yazmak yasak :D

Son düzenleme:

BUYUDUKCE

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
math typeden ayrı bir alana dediğiniz nasıl yani

olmuyor yazıları seçemiyorum resim olarak geliyor

melsa

🏅Acemi Tasarımcı🏅
merhaba

bir yayınevinde çalışıyorum. matematik kitabı , soru bankaları , yaprak testler yazıyorum.Quar 7 versiyonunda çalışıyorum. mathtyp ile matematiksel ifadeleri yazıyorum. ben matematiksel ifadeleri yazarken resim alanı açıp onu kes yapıştır ile yazı alanının içine gömüyorum. daha sonra resim alanı üzerine el işareti ile tıklayarak edit / insert objecti seçiyorum. bana hangi programı açmak istediğimi soran bir yazı çıkıyor ordan mathtype seçdiğimde mathtyp açılıyor işlemi yazıyorum ve ctrl + F4 yaptığımda işlem quark belgemde çıkıyor. düzelme yapmam gerekirse bu resim alanına yine el işareti ile çitf tıkladığımda direk mathtyp açılıyor. yazı olarak istediğim düzeltmeyi yapıyor ve yine F4 dediğimde Quarka geçiyorum. Tabii bu söylediğim pc için geçerli bundan daha kolay bir yöntem yok sanıyorum. ben mac'e geçtiğim için bu söylediklerimin mac'de olmadığını gördüm onu araştırıyorum şimdi umarım banada bir yardımcı olal olur sevgiler