Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Mimar Sinan G.S.Ü.'nde öğrenci olan varmı ?

g.ecglr

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
ama kabullenmesi mümkün birşey değil.Bi Sizin arkadaşınız gibi çalışıp çabalayıp kazanan kazandığı halde giremeyenler var bi de torpille bi halt yapmadan girenler var nasıl bişey bu böyle.. Bunun farkındayken aslında bişeyler yapmak gerek diye düşünüyorum...

Objektif olmayan bir şekilde mulakatla ve resim çizmekle alındığı sürece yapabileceğimiz hiç bir şey yok ne yazıkki...
Ancak öss deki gibi optik sistemle otomatik yerleştirme yapılırsa bu işlerin önüne geçilir yoksa bu böyle sürüp gidecektir...
Ama yetenek sınavıla aldıkları için buda mümkün değil ne yazıkki :anladim:
Yani yukarı tükürsen bıyık aşağıya tükürsen sakal...
Zaten kimseyi inandıramazsın ki böyle bir şeye ancak savcılık bilgisinde kanıtlamak gerekir; bu çok zor...
Kimse uğraşmaz o sırada bununla...
Kim olsa aynı şeyi yapar yani torpil morpil orda okumak istiyorsa bu düzene ayak uydurmak zorunda...

Bu sınavların kendisi baştan hatalı zaten bana göre...
Sonuçta resim ve beğeni göreceli bir kavramdır...
Mİmar sinanda genellikle imgesel resim yaptırıyorlar...
Bir konu veriyorlar ve çizilmesini istiyorlar...
Belki o çizilen resim çok güzel ama o hocanın tarzı değilse; beğenisine hitap etmiyorsa elenmek zorunda kalıyor ne yazıkki...
Yani sınav sistemi kökten değişmediği sürece bu böyle sürüp gidecek...

sss.ibel

🏆Pro Tasarımcı🏆
bende bunun için hiç düşünmedim mimarsinan'ı hem çok zor hemde yani en büyük nedenimde torpilimin olmaması.gerçekten bu tip yerlerde adalet yok :(

narabi

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
neyse bu kadar katılan var çizimlerimi göstereyim bari :D

narabi

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
buyrun arkadaşlar
ilk çizimlerim (kursun ilk günleri)
fotoraf0012zoc.jpg

fotoraf0014g.jpg

fotoraf0013k.jpg

İLK GÜNLER OLDUĞU İÇİN YORUMA AÇIKTIR

Son düzenleme:

Elsi

🌟Usta Tasarımcı🌟
Torpili olana kolay tabii :wink:
6000 kişi civarında sınava giren oluyor ve bunun sadece 10 unu alıyorlar :wink:
Mimar sinanda tanıdık hocanız varsa yada onlardan ders falan aldıysanız zorlanmadan girersiniz :wink:
Yoksa hiiç boşuna uğraşmayın!!!:emo1:

Arkadaşım olurmu öyle şey ne torpili değişik illerden gelipte bileğinin hakkıyla kazanan bir çok öğrenci var orada hiç boşuna uğraşmayında ne demek!!!

Elsi

🌟Usta Tasarımcı🌟
Torpili olana kolay tabii :wink:
6000 kişi civarında sınava giren oluyor ve bunun sadece 10 unu alıyorlar :wink:
Mimar sinanda tanıdık hocanız varsa yada onlardan ders falan aldıysanız zorlanmadan girersiniz :wink:
Yoksa hiiç boşuna uğraşmayın!!!:emo1:

Kedi uzanamadığı ciğere mundar dermiş

g.ecglr

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Arkadaşım olurmu öyle şey ne torpili değişik illerden gelipte bileğinin hakkıyla kazanan bir çok öğrenci var orada hiç boşuna uğraşmayında ne demek!!!

:D Siz nasıl biliyorsanız öyle olsun bakalım :wink:
Ben yaşayan arkadaşlarımızın tanıdıklarımın yalancısıyım ozaman :wink:
Ben sadece bildiğimi anlattım:emo1:
Ayrıca yazdığım mesajın içinden cımbızla cümlelerimi keserseniz, anlatmak istediğim tam anlaşılmaz ve bana haksızlık etmiş olursunuz...
Lütfen yazdığım iki mesajıda dikkatle okuyunuz...
Saygılar

Son bir ekleme daha yapmak istiyorum...
Ben buna kendimde şahit olduğum için anlatacağım...
Kimseyi zor durumda bırakmak istemem ama....
Bir gün bilgisayarda yazılmış ve duvara asılmış bir ilan gördüm...
Mimar sinan mezunu ressam; oranın sınavına hazırlık için ders veriyordu!!!
Çok doğal değl mi bu?
bende aradım tabii hemen durur muyum?(gerçi o sene ÖSS girmemiştim ama fırsat bu kaçar mı? )
Telefondaki kişi başladı anlatmaya
Ben sana herşeyi öğreticem
Çizim yaptın mı daha önce?
evet yaptım iyidir çizimlerim ama ara evrdim tabiii
O kolay kolay ben sana garanti veriyorum zaten kesin kazanacaksın dedi
Bende şaşaırdım nasıl emin olabiliyorsunuz bundan okadar az insanı alıyorlar ki...
Ya sen bana güven; bende ordan mezunum hocalarım hala orda; sen bana güven halledriz dedi...
Tabii ben şok olmuş vaziyetteyim!!!
Bu kadar kolay yaniii....
Peki dedim bunun bedeli nedir?
İstersen dedi fazlasını ilk dersimizde konuşalım; bir gün buluşalım tanışalım falan fian dedi...
Kim bilir ne kadar para isteyecekti...
Bende ailemle konuşup sizi ararım olumlu olursa dedim...
Güler misin ağlar mısın?
belkide dediği gibi kesin sokardı peki ya sonraki vicdan azabı...
Gerçekten hak edenler ve giremeyenler ne olacak?
Yani bu konuşma benim aramda bile geçti...
Ve ben o sırada bile vicdan muhasebesi yapıyordum
Vereceğim paraya hiç acımıyorum çünkü insan geleceği için her türlü fedakarlığı yapabilir...
Ama kul hakkı yemekse; kaldırılması zor bir yük bana göre...
Fakat düzen bu böyle; elden gelen bir şey yok ne yazıkki :(

Son düzenleme:

a.g.s.l

👑Efsanevi Grafiker👑

Sevgili "Elsi":);
Öncellikle hepimiz hayallerimiz ve hedeflerimiz için
çalışmaktayız elbette ki,fakat arkadaşım "g.ecglr"anlatmak
istediği konu bazı insanların daha az çalışarak daha iyi yerde olmasını belirtmek istemiştir...

buyrun arkadaşlar
ilk çizimlerim (kursun ilk günleri)
fotoraf0012zoc.jpg

fotoraf0014g.jpg

fotoraf0013k.jpg

İLK GÜNLER OLDUĞU İÇİN YORUMA AÇIKTIR

Zevk ile inceledim:)
paylaşımınız için teşekkür ederim...

g.ecglr

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Sevgili "Elsi":);
Öncellikle hepimiz hayallerimiz ve hedeflerimiz için
çalışmaktayız elbette ki,fakat arkadaşım "g.ecglr"anlatmak
istediği konu bazı insanların daha az çalışarak daha iyi yerde olmasını belirtmek istemiştir...

Zevk ile inceledim:)
paylaşımınız için teşekkür ederim...

Teşekkür ediyorum tatlım bana yardımcı olduğun için :wink:

Elsi

🌟Usta Tasarımcı🌟
Benim anladığım torpilin olmazsa kesinlikle kazanamassın demesi yoksa imkansız falan demiş öyle bişey yok imkansız orayada senin benim gibi insanlar kazanıyor torpil varsada bir iki tane 100 kişiyide torpille alacak halleri yok! g.ecglr in yarası var mimar sinandan herkesi soğutuyor mimar sinandan : ) iyi günler..

g.ecglr

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Benim anladığım torpilin olmazsa kesinlikle kazanamassın demesi yoksa imkansız falan demiş öyle bişey yok imkansız orayada senin benim gibi insanlar kazanıyor torpil varsada bir iki tane 100 kişiyide torpille alacak halleri yok! g.ecglr in y....ı var mimar sinandan herkesi soğutuyor mimar sinandan : ) iyi günler..

Sayın Elsi herkesin kendi düşüncesi vardır ve forumda saygı ve kurallar çerçevesi içinde bunları dile getirmekte özgürdür...
Bir süredir sabrımı kaybetmeden size kibar bir dille düşüncemi anlatmaya çalşıyorum...
Lakin siz saygı sınırını aşıyorsunuz ve kurallarımızı hiçe sayıyorsunuz...
Sabrımı yitirmek üzereyim; lütfen uslubunuza ve konuşmanıza dikket edin...

narabi

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Tartışmaya son verin artık bunlarda son çizimlerim sınav zamanına yakın...
Bileğine güvenen VANLI bile olsa ki ben öyleyim kazanır... Çok iyi çizmişdim diye mulakaatta fazla soru sormadılar isteseydiler elerlerdi.Sadece VANLI olmak elenmek için yeterdi artardı bile ve ben kursa 1 yıl gittim 2 ay boyunca ayakkabı çizdik evet işde çalışmak işi bu iş ...
n7219418923679445181.jpg

HAYALDEN OSMANLI PADİŞAHI (bayan güzelliği olan)
dscf0024vxx.jpg

Elsi

🌟Usta Tasarımcı🌟
Sayın Elsi herkesin kendi düşüncesi vardır ve forumda saygı ve kurallar çerçevesi içinde bunları dile getirmekte özgürdür...
Bir süredir sabrımı kaybetmeden size kibar bir dille düşüncemi anlatmaya çalşıyorum...
Lakin siz saygı sınırını aşıyorsunuz ve kurallarımızı hiçe sayıyorsunuz...
Sabrımı yitirmek üzereyim; lütfen uslubunuza ve konuşmanıza dikket edin...

Allah Allah sabır ve saygınız çok incemiz sizinde o kadar kolaymı ne dediysek nedense insanlar forumlarda yazı olarak yazılan yerlerde pek bi hassas rahat olun sayın g.ecglr :wink:

a.g.s.l

👑Efsanevi Grafiker👑
Bileğine güvenen VANLI bile olsa ki ben öyleyim kazanır... Çok iyi çizmişdim diye mulakaatta fazla soru sormadılar isteseydiler elerlerdi.Sadece VANLI olmak elenmek için yeterdi artardı bile ve ben kursa 1 yıl gittim 2 ay boyunca ayakkabı çizdik evet işde çalışmak işi bu iş ...
n7219418923679445181.jpg

dscf0024vxx.jpg

Zevk ile inceledim çalışmalarınızı :)
Başarılı ve bir o kadar güzel çalışmalar gerçekten
çizgiler özgün ve akıcı çok teşekkür ediyorum paylaşımınız için...
Tebrik ederim başarılarınız daim olsun...

Baterist

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Geçiş yapamadım ama ben de katılıyorum diğer arkadaşlara.
En sağlam Üniversitedir kendileri.
Güzel Sanatlar alanında .

hödö

🌱Yeni Üye🌱
%100 geçerli :( ne yazııki :(
Benim arkadaşım sınavdan sonra mide kanaması geçirmişti...

Resim sınavı akşam sonuçlanıyor ve listeler asılıyor; arkadaşım geçmiş tabii (kendisi şuan ressam)
2 şer kişilik gruplarla mülakata alıyorlarmış...
Neyse beraber gireceği çocuk demişki; bak gör şimdi bana ne soracaklar sana ne ssoracaklar :S
Beni alacaklar seni almayacaklar :S
Kız tabii gülmüş çocuğa hadi be sende demiş...
Beraber girmişler içeriye; çocuğa havadan sudan sorular sormuşlar...
Nasılsın iyi misin falan filan...
Benim arkadaşıma ise; sanatsal terimler; iş mulakatlarında sorulan tarzda abuk subuk sorular, sanat tarihi gibi bir sürü soru sormuşlar kii cevap da almışlar hepsinden...

Peki ya sonuç; alınan 16 kişi arasında o çocuğun ismi var benim arkadaşımın yok...
Çocuk bıyık altından sırıtarak kıza bak gördün mü demiş ve benim arkadaşım yere yığılmış...
Çocuk kimbilir hangi hocanın tanıdığıydı...
Tıpkı benim gibi küçüklüğünden beri istediği tek üniversite ve sonuç...
Arkadaşım mide kanamasından hastanede...

Bu sadece bir örnek; böyle kaç tanee arkadaşım aynı durumu yaşadı...
Zaten normal insanlarıda almıyorlar Mimar Sinan ' a...
Dikkat edin hep entel tipler; hep çok önemli özellikleri olan anormal insanlar okuyor Mimar Sinan da :)
Ama sonuç ne oluyor; şuan sektöörde başarıyla izlediğimiz sanat yönetmenleri; oyuncular; programcılar hepsi ama hepsi mimar sinan mezunu...
Yani demem oki; çok da fazla üstüne gitmemek lazım diye düşünüyorum...
Nasıl ki ÖSS de birinci çıkan çocuklar zaten çookk üstün ve seçilmiş cocuklarsa; ki dershaneler sonradan sanki başarı onlarınmış gibi lanse etselerde; bence Mİmar sinan da böyle bir şey...
Seçilmiş insanlar bunu kabullenmek zorundayız ne yazıkki :crying::worried:
Ayrıca oraya girmek ayrı çıkmak apayrı dert zaten...
Mimarlıkta okuyan bir tanıdığımızın oğluu kafayı sıyıracaktı neredeyse :)
Ama sonuda ne oldu; şimdi aldığı maaşın hesabını ailesi bile bilmiyor...
Üst düzey bir holdingde çalışıyor...
Yani yine söylüyorum Seçilmiş insanlar bunu kabullenmek zorundayız ne yazıkki :crying::worried:

Benim bildiğim Anadolu Üniversitesinin güzel sanatlar fakültesininde çok güzel olduğu...
Birde orayı denemenizi tavsiye ediyorum... :wink:
Hepimizin hakkında hayırlısı olsun...

bu dedikleriniz nasıl oluyor anlayamadım.çünkü mimar sinanda mülakat olmadığını biliyorum.(sadece fotoğraf sınavları farklı)torpil de yok dolayısıyla.arkadaşınız için birşey diyemicem ama sınava 3500 civarı kişi giriyor (busene 3502 kişi)ayrıca 6000 kişi gınava giriyo,10 kişi alınıyo denmiş ki bu da yanlış.
resim:40
heykel:10
seramik:15
moda tasarım:20
grafik:20
entas:30
geleneksel türk el sanatları:30
sahne dekorları:10
içmimarlık:30
fotoğraf:10 kişi alıyo.
dediğiim gibi 3500 civarında insan giriyo sınavlara ve bu kadar insanın çok büyük bi miktarı gerçekten yeteneksiz.üniversiteye giremedim bari bi mimar sinan deniyim diye düşünen zihniyetler.bunların dışında arkadaşları,çevresi tarafından pohpohlanmış ama aslında sadece normalden biraz daha iyi çizen insanlar var.oysa çok da yetenekli değiller..torpil lafınında böyle insanların kazanamayıp torpilleri olmadığı için kaybettiğini düşünüp kendini avutmak ve çevreye karşı rezil olmamak için inandığı yalandan başka birşey değil diye düşünüyorum.lütfen kazanan arkadaşların emeğine saygı duyun ve böyle saçma lafları desteklemeyin.internette forumlarda birsürü resim dolanıyo.altında birsürü yorum harika,mükemmel diye ama hiç de kaliteli değil aslında.ama bu iş hakkında hiç bilgisi olmayanlara tabi öyle gelir bu da normal..kaç yıllık üniversite,bi cümleyle batırmaya kalkıyosunuz.eğer gerçekten torpil olsaydı bukadar kaliteli mezunlar olur muydu oturup mantıklı bi şekilde düşünün bence.okul da kaliteli öğrencileri de..orada okuyan birçok arkadaşım var,hepsinin de resimlerini biliyorum.okula dışarıdan ziyaretçi çok zor alınıyo ama hala diretiyosanız bi imkan bulup da okulu,atölyeleri gezmenizi tavsiye ederim..ben de bu sene sınavlara giriyorum kazansam da kazanmasam da görüşüm değişmeyecek.gerçekten böyle şeylere gerek yok.

hödö

🌱Yeni Üye🌱
Benim anladığım torpilin olmazsa kesinlikle kazanamassın demesi yoksa imkansız falan demiş öyle bişey yok imkansız orayada senin benim gibi insanlar kazanıyor torpil varsada bir iki tane 100 kişiyide torpille alacak halleri yok! g.ecglr in yarası var mimar sinandan herkesi soğutuyor mimar sinandan : ) iyi günler..

ayrıca bu arkadaşa da katılıyorum.:wink:

niLqün.672

♾️Grafik Gurusu♾️
Kuzenimin bir arkadaşı geçen sene Mimar Sinan'ı kazandığı halde ailesi göndermedi ne kadar acı değil mi :sadsmile: Ve çocukta müthiş bir yetenek vardı ailesinin bu kadar kör olması çok kötü.Kazanamıyoruz diye üzülüyoruz ama kazanıpta yollanmamak daha kötü olsa gerek :S

n7219418923679445181.jpg

dscf0024vxx.jpg

Çok güzeller arkadaşım kesinlikle devamını bekleriz.İncelemek hoş oluyor eline sağlık

oxside

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.systemdonanim.com
Ben güzel sanatlar lisesinde okuyorum ve bu sene öss sınavına giricem.İlk tercihlerim Eskişehir, Mimarsinan, Gazi, Samsun, Marmara.Yani bu ünilerin hepsinde yetenek sınavına giricem.