Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Neden grafiker oldunuz?

evrenk

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
9 yıldır reklam ve tanıtım sektöründe çalışıyorum. aslında sorunun cevabına kendimde bulamadıgımdan böyle bir soru sorma ihtiyacı duydum.

sdtr

🏅Acemi Tasarımcı🏅
sigarayla iyi gidiyo. içimi güzel yani:lol:

peri

Happy Woman
🏆Pro Tasarımcı🏆
mutlu oluyorum ben hergün farklı şeyler çıkarıyorsunuz ortaya vede o iş basılınca rahatlıyorsunuz.

mgrafik

🌟Usta Tasarımcı🌟
Yaşım 34 yaklaşık olarak 9 senedir bu meslekteyim ama hala grafiker olamadım öylesine üstadlar varki onlar varken ben grafikerim demekten haya ediyorum ama bu forumda oluruz inşallah :) herkese başarılar.....

h.salma

🌟Usta Tasarımcı🌟
Konuyu Anketler başlığı altına açmışsınız ama anket göremedim.

Hepyek

👑Efsanevi Grafiker👑
Neden oldugumu bende bilmiyorum.
Verdiler elime isleri yapceksin dediler... :p

evrenk

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
anketin nasıl oluşturulacagını çözemedim..

Majestic

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.ngrafik.com
grafiker olmadım ama grafik işleri yaptığım bi gerçek. Benim Hikayem biraz farklı bi arkadaşım matbaada çalışıyodu askere gidicek yerine eleman lazım gazete mizanpajı için yetiştirebilecekleri birini matbaaya alıcaklar askere gidicek arkadaşım bana teklif etti gel dedi ben bu işi sana öğretirim yaparsın sen dedi çekindim önce iyi bi gidip poatronunla konuşalım dedim gittik konuştuk patronu benim için uygun ama sen benimle değil ömer diye biriyle çalışacaksın bu nedenle seninle çalışmayı ömerde kabul ederse olur dedi adam, neyse bunlar kendi aralarında konuşuyorlar ömer denen şahsiyeti de tanıyorum pek anlaşamadığım biriydi tabii benim adımı duyyunca olmaz o yapamaz bu işi demiş benim için gel zaman git zaman başka bi yerden yine grafikerlik işi buldular bana bu sefer işi bulan babam ve patronum olacak kişilerde babamın arkadaşı gittik görüştük bu ömere rakip olarak gazete çıkarmaya başladık be gazete yapma işlemini öğreneyim diye bu arkadaşımın çalıştığı matbaaya 3 gün yolladılar beni orda rakip gazetenin dizgisi yapan arakdaşda alay etti hafiften sen mi yapıcan gazeteyi oo bizimki bitti bile gibisinden konuştu neyse ofise geldim bu arada 3 gün boyunca arkadaşımlada gelsin çaylar gitsin çaylar hesabı lak lak yaptık öle bön bön baktım corele :) neyse başladım sonra gazeteyi hazırlamayı herşeyini yaptım ettim yazıları sutun yapıcam kaldı bilmiyorum nereden yapıldığını ara tara yok arkadaşı aradım tel çaldı çaldı açan yok bi daha aradım teli kapalı, msndeki bilgisayardan anlayan tüm arkadaşlarıma soruyorum corel bilen varmı yok :S öle böle derken en son yine kendim buldum ve o gün gazeteyi gece 2de de olsa ben hazırladım ve ertesi gün basıldı sonraki 10 ay boyunca gazete bir gün bile aksamadan basıldı vel hasıl birilerine kızdım buradan teşekkür ediyorum kendilerine İYİKİ BENİ KIZDIRMIŞSINIZ SAYENİZDE MESLEK SAHİBİ OLDUM :D:D:D

aDoBe

🏆Pro Tasarımcı🏆
insanın basına negelirse meraktan gelir...işte benimki de meraktan....

1 yıl boyunca yatapa baplıydım.... yıllar once. canım sıkılmasın dıye hayatımı degıstıren bılgısayarımı aldılar bana oyun oynayayım dıye... nur tpu gibi bi Commodore 64 um vardı.... oncelerı sabahlara kadar oyun oynardım....

sonra bu oyunda bu sekıller nasıl cızılıyor dıye merak ettim....

iste o gundur bu gundur bu işe girdim... hala da cıkamadım...

sanırım artık cıkmayıda ıstemıyorum...

bygrafiker

🌟Usta Tasarımcı🌟
Merak ettim hoşuma gitti kod yazmaktan daha eğlenceli geldi. O yüzden Grafiker olmak için uğraş vermeye başladım.

h.salma

🌟Usta Tasarımcı🌟
Çocukken yollara 4-5 metrelik resimler çizerdim yandaki inşaattan aldığım kireç parçalarıyla. Arka bahçemizde rahmetli dedemden kalma tahta malzemeler vardı, onlarla küçük maketler yapardım. Sonra ortaokulda karakalem resim yapmayı öğrendim. Boş zamanlarımda defterlerimin boş bulduğum yerlerine birşeyler çizerdim, hatta bu yüzden tarih öğretmenim defterimi yırtmıştı :) Bilgisayarla tanıştığımda paintte motosiklet resimleri çizerdim. Sonra paint shop pro 6 ile tanıştım. Dönemleri hatırlamıyorum ama sonra matbaada çalışmaya başladım. Photoshop, freehand, illustrator, 3ds max falan filan derken şimdi kendi firmamda çalışıyorum. Birşeyler çizmek beni rahatlatıyor.

Özkan TÜRK

🏆Pro Tasarımcı🏆
bende kısa bi süredir grafiker olarak çalışıyorum ama grafiker değilim tabiki inş bu forumda yol katederim

niye bu işe girdin derseniz zevkle eğlenceyle kızmayla değil karnımızı doyurmak için girdim

curunay

🏅Acemi Tasarımcı🏅
sıfırdan bişeyler yaratıyorsun ve görsele dönüştürüyorsun... ben yaptım demenin tadına varıyorsun...üstadlara saygılar:)

gasiha

🌱Yeni Üye🌱
Bu siteyi yeni keşfedenlerdenim..Başlığı görünce yazıyım dedim..3 yıldır bu işin içindeyim..Sanırım bu mesleğe bağlayan beni özgür olmak..Tasarımlarda,işlerde...arayan değil aranan olmak..bu mesleği sevmeyerek istemeyerek yapan yoktur heralde...

Qesta

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
3 yıldır Web tasarımcılığı yapıyorum..Tasarımlarda özellikle logo/banner yapımlarında çok uğraşılan bir dal.Mecburiyetten coreli ve p.shopu öğrendim..(orta)
Web tasarımcı çok olduğu için
Katalog dergisi çıkarmaya karar verdim.Ve çıkardım çok zor değildi.
Ama forumda takılmaya başlayınca daha öğrenilecek çok şey varmış.

N/A4

🏆Pro Tasarımcı🏆
resim cekmeyi sevdigimden dolayi grafiker oldum sonra resimlerle oynamaya basladim sonra baktimki onlara perspektif verebilyioruz baktimki sonra ustune tek kelimelik yazilar yazinca hos oluyo sonra baktimki afis yapiyorum cektigim resimlerden derken brosur sonra flayer sonra kartvizit sonra dedimki nan bende grafikerim 4 yili gecti

Gökhan TEKİN

ARTniyetli
👑Efsanevi Grafiker👑
evrenk :
Yine yapmış yapacağını sormuş sorusunu.