Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

özel yetenek

balkavanozu

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.radyo71.com.tr
selam arkadaşlar ben grafiker olmak istiyorum pek bilgim yok bu konuda.grafikerlik için özel yetenek sınavlarına girmem gerektiğini biliyorum ama bu sınavda sorulan sorular hakkında pek bilgim yok.bu özel yetenek sınavlarından ve 4 yıllık eğitim süreci hakkında bana biraz bilgi verirseniz çok sevinirim.grafikerlikten başka şansım olduguna inanmıyorum.en iyi yapabileceğim mesleğin bu olduguna inanıyorum.saygılarımla.şimdiden teşekkürler.:))

Benzer konular

Hande DEMİR

♾️Grafik Gurusu♾️
öncelikle hoşgeldiniz. forum kurallarını mutlaka okuyunuz.
foruma balıklama dalış yapıp konu bile açmışsınız :)
bu gibi konuları kantin bölümüne açmalısınız.
iyi forumlar

Tozyeşili

🌱Yeni Üye🌱
hoş geldin..grafik için özel yetenek sınavlarına girmen gerekiyor ..benim girdiğim yıl otobüs duraklarındaki reklam panosuna cep telefonu reklamı afişi yapın demişlerdi ve durakta bekleyen iki kişi..figürlere çok önem vermiolar bana sınavda hoca yanıma gelip gelip artık afişe geç demişti ..çizimden çok fikir ön planda bana göre.. zeki düşünmenii istiyorlar baktıklarında wooww demeleri gerek..4.yıllık egitim süreci hakında bilgi veremiyecegim çünkü grafiki kazanamadım:((

Nüket HOTALI

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.hotali.com.tr
Özel yetenek sınavları, hazırlandınız okula göre detaylarda farklılık gösteriyor. Detay dedim çünkü hepsinde esas olarak ölçülen bir desen bilgisi.
Söyleki, desen sınavı;
Kompozisyonu yerlestirme,
Kağıdı doğru kullanma
Çizginizin kalitesi,
Ölçü,
Işık gölge,
Hacim,
Persfektif,
Dokuyu uygulayabilme gibi ölçütlerden oluşuyor.

Bu sitede senin gibi sınavlara hazırlanan üyeler var. Desen çalışmalrını burada sergiliyorlar. Çokta baralılar. Bu örneklere bakmakla başlayabilirsin.

balkavanozu

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.radyo71.com.tr
verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler ama birde test şeklinde bi sınav varmış genel kültür falan soruyorlarmış bu bilgi doğrumu?