Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

pen racını çizgilerini kalınlaştırma nasıl yapılıyor

xl9009

🏅Acemi Tasarımcı🏅
merhaba rakadaşlar pen aracını çizgilerini kalınlaştırma ve rengini değiştirme nereden ve nasıl yapıyoruz

alimyus

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
hangi program için soruyosun corelmi photoshp mu ?

xl9009

🏅Acemi Tasarımcı🏅
photoshop pen arcı path halinde çizim yaparken çizgi kalınlığını ve rengini değiştirebilirmiyiz

lirikajans

🏅Acemi Tasarımcı🏅
ne yapmak istediğini anlatırsan yaedımcı oluruz..

xl9009

🏅Acemi Tasarımcı🏅
mesela photoshop bir yazı dekupe ediyorum.dekupe ederken pen aracını çizgisini kalınlaştırmak ve rengini değiştirmek istiyorum.bunu photoshop yapabiliyormuyum.anlatırsanız sevinirim.

Gökhan TEKİN

ARTniyetli
👑Efsanevi Grafiker👑
mesela photoshop bir yazı dekupe ediyorum.dekupe ederken pen aracını çizgisini kalınlaştırmak ve rengini değiştirmek istiyorum.bunu photoshop yapabiliyormuyum.anlatırsanız sevinirim.

Anladığım kadarıyla aşşağıdaki örneklerdeki gibi birşeyi soruyorsunuz.

Bir yazıyı dekupe eder gibi gördüğünüz kareyi dekupe etmek için etrafını seçiyorsunuz.
Örnek 1 :
001.gif

Daha sonra selection yapın. Ctrl + Alt + Enter a tıklayarak selection işlemini gerçekleştirebilirsiniz.
Örnek 2 :
002.gif

Selection işlemini yaptıktan klavyenin "L" tuşuna basınız. Hemen ardından sağ tuş tıklayarak "Stroke" ye tıklayınız.
Örnek 3 :
003.gif

Stroke ye girdiğinizde, "Width" ten selection yaptığınız seçili alanın kenar çizgilerini kalınlaştırmak için değer vererek "Color" dan istediğiniz rengi seçerek istediğiniz sonuç a ulaşmış olursunuz.
Örnek 4 :
004.gif

Saygılarımla.

xl9009

🏅Acemi Tasarımcı🏅
tşk ederim gökhan arkadaş.fakat çizgiyi kalınlaştırmayı dekupe yaparken yapabiliyormuyum.dekupe işlemine başlarken yani.