Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

N/A1

🏆Pro Tasarımcı🏆
Meşhur Uzunköprü :) teşekkürler paylaştığın için

N/A3

🏆Pro Tasarımcı🏆
peri, güzel kareleri paylaştığın için sağol.
Şimdi gözüme takılan bir nokta var. Fotoğraf çekerken biraz dikkat etmelisin. Yani özen göster. İlk iki karende sağa doğru bir yatıklık var. Nehir,göl,deniz ve düzlüklerde oluşan ufuk çizgilerinin düz olmasına dikkat etmeli bir fotoğrafçı. Göz fizik kurallarını arar eğer bulamaz ise o zaman rahatsızlık verir.

Ayrıca çerçeve olarak kullandığın siyah lekeyi köşelere yedir, bazılarında köşeler gözüküyor.

Bu bilgiler ışığında yeni fotoğraflarını bekleriz. Sevgi ve saygılar...

koserim

🏆Pro Tasarımcı🏆
Valla Kartpostal Gibi Olmuş Eline Sağlık Kolay Gelsin

Hepyek

👑Efsanevi Grafiker👑
Evet gayet güzel...

(412 - resimdeki uzunköprü degil... Edirne köprüsü)

***PERİ***

🏅Acemi Tasarımcı🏅
peri, güzel kareleri paylaştığın için sağol.
Şimdi gözüme takılan bir nokta var. Fotoğraf çekerken biraz dikkat etmelisin. Yani özen göster. İlk iki karende sağa doğru bir yatıklık var. Nehir,göl,deniz ve düzlüklerde oluşan ufuk çizgilerinin düz olmasına dikkat etmeli bir fotoğrafçı. Göz fizik kurallarını arar eğer bulamaz ise o zaman rahatsızlık verir.

Ayrıca çerçeve olarak kullandığın siyah lekeyi köşelere yedir, bazılarında köşeler gözüküyor.

Bu bilgiler ışığında yeni fotoğraflarını bekleriz. Sevgi ve saygılar...

vaktim yoktu okadar incelemeye ve fotoğraf çekmeyle ilgili hiç bişey bilmiorum diyebilirim:) ayrıca o yamukluk olayı benden kaynaklanmıo ;) genede çok teşekkürler vakit ayırıp yorum yaptığın için bi dahakine daha dikkatli olurum:)
o siyah olaylarında kötü olduğunun farkındayım ama photoshopu ilk tanımaya çalıştığım zamanlarda yapmıştım:D buarada dijital bi foto makinesi :)

hepinize yorumlarınız için teşekkür ederim :monkey1:

N/A1

🏆Pro Tasarımcı🏆
Evet gayet güzel...

(412 - resimdeki uzunköprü degil... Edirne köprüsü)

Uzunköprü ilçesinin girişinde bulunan bu köprü ilçeye de ismini vermiştir. O Köprünün üzerinden birçok defa geçtim.

dorukan

🌱Yeni Üye🌱
412 uzun köprü diye bahsettiğin yerin fotoğraftaki köprüyle hiçbir alakası yok demek ki sen geçtiğin yerdeki köprüleri ayırt edemiyorsun fotograftaki köprü meriç nehri üzerinde edirnenin içinde karaağaç bölgesine giderkenki köprü senin bahsettiğin köprü değil o köprü daha uzun ve uzunköprü ilçesinde o fotoğraflara gelince 3. fotoğraf hariç diğerleri amatör

Hepyek

👑Efsanevi Grafiker👑
Bende söyledim Dorukan, israr ediyo 412...

O köprü karagac ilçesine baglanan edirne köprüsü..
Üstünden geçmek mühim degil, geçtigin köprüyü bilmek lazim... :D Basina kötü seyler gelebilir :)

Uzunköprüyü çok iyi biliyosan 412 gönder bir uzunköprü fotosu görelim.. :D

Edirnenin köprüsü tastan, sen çikardin beni bastan 412.

N/A1

🏆Pro Tasarımcı🏆
haklısınız... sanırım bir göz doktoruna uğramalıyım

Bahtınur YILDIZ

♾️Grafik Gurusu♾️
bu köprü yanlış hatırlamıyorsam edirne içinde değilde daha gelmeden havsa damı nerdeydi yoksa babaeskimi? nerdeydi?

Hepyek

👑Efsanevi Grafiker👑
Tarif ediyim bak...

Edirnenin tam merkezinde, tarihi eski carsi varya onun yan yolundan direkt asaigiya in, Edirne tren istasyonuna dogru ilerle, hatta orada pazartesi günleri pazar kurulan bir alan vardi, iste onun asagisinde edirnenin, karagac ilcesine baglandigi, resimdeki köprüyü göreceksin.

***PERİ***

🏅Acemi Tasarımcı🏅
yorumlarınız için teşekkür edemicem bi susun artık ya:D bi bilsem ben sölücem ama ilk ve son gidişimdi oraya :(

2.resimde aynı yer sadece köprüyü almadım etrafına bakıp tanımaya çalışın:monkey1:

abim de tartışmaya katılıp meriç köprüsü dio :D

Hepyek

👑Efsanevi Grafiker👑
ya ne derseniz deyin, uzunköprü degil ama, bunu bilin yeter :D

Ben o köpüyü iyi bilirim... Yerlisi sayilirim.

Hades

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.artniyetli.net
Fotoğrafınızdaki kareyi bir cafenin bahçesinden mi çektiniz? (Bahsettigim cafe eski gümrük karakolu binasının bahçesinde bulunuyorumuş)

9038edirne.jpg

=) yada yukarıdaki fotograf size birşey hatırlatıyorsa tartışılan köprünün Meriç Köprüsü olma olasılığı yüksek.

Hades

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.artniyetli.net
Meriç nehri üzerinde şehir merkezini karaagaç yoluna bağlayan yaklaşık 200 metre uzunlugundaki kemerli taş köprü. ikinci Mahmut döneminde yapımına başlanmış, ikinci Abdulmecit döneminde bitirilmiştir. Ortasında bir izleme köşkü bulunur. Köprü Osmanlı döneminde yapılmasına ragmen Selçuklu Mimarisine örnektir.

Edirne hakkında epey bilgiye sahip oldum sayenizde =)