Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Gökhan TEKİN

ARTniyetli
👑Efsanevi Grafiker👑
Saç kısımlarındaki arka kısmı bırakarak dekupe edin resimdeki insanı. Aşşağıdaki resimde örnek olarak gösterdim.
001oc6.gif
Sonrasında aşşağıdaki resimde göstermiş olduğum şekilde arka plan ile saçın birleştiği noktanın biraz daha içinden seçili alan yapın resime baktığınızda anlıyacaksınız.
002nf3.gif
Klavyenin tuşlarından Alt+Ctrl+X tuşlarına basarak yada yukarıdaki Filter menüsünden Extract a tıkladığınızda
003pr1.gif
karşınıza gelen yeni pencerede aşşağıdaki resimde göstermiş olduğum şekilde görüceksiniz.
004xv4.gif
Edge Highlighter e tıklayın ve sonrasında aşşağıdaki resimde göstermiş olduğum gibi yeşil bir çizgi ile saçları tekrardan çizin.
005tb8.gif
Çizdikden sonrada Fill Toll ile dış tarafına bir kere tıklama ile boyayınız. Aşşağıda örnek olarak resimde gösterdim.
006ho5.gif
Yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi Edge Highlighter ile çizdiğiniz alanın dış kısmı mavi bir şekile gelmesi gerekiyor.
Bundan sonra yapıcağınız son adımda Preview e basıp yaptığınızı onaylamadan önce son halini görmek yada ok tuşuna basıp resiminize geçmek. Extarct ile saç kesimide bu şekilde yapılmaktadır.
Sonuç olarak ben daha iyi görebilmeniz için arkasına basit bir renk ile arka plan yaptım. Aşşağıdaki resimdeki saçlardaki tek tek saçların ayrımını görmeniz için. Son olarakta extract her saç ta işe yaramaz. Bir zaman sonra hangi saçı ne ile kesebileceğinizi anlıyacaksınız. Bir kaç güne kalmaz Color Range ile saç nasıl kesilir birde onu gözden geçirelim =)
007er9.gif

Not : Saçı arka plandan ayırdıkdan sonra arka planın biraz kalıntıları olabilir onları siz lasso yada pen aracılığı kesin.

Saygılarımla anlatımda herhangi bir şeyi atladı isem yada yanlış bir şekilde tarif ettiysem bildirin düzeltiyim hemen.
Kolay gelsin anlamayanlar bu konu başlık altından sorularını sorabilirler...

sananeyau

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
denedim oldu,cok teşekkürler :) yanlız saçın rengi seçilmiş kısımda değişti gibi.normalmidir bu?gerçi pek sorun olmuyor da :p

Gökhan TEKİN

ARTniyetli
👑Efsanevi Grafiker👑
Arka fonunuzun rengine göre burn tool ile saçın rengini değiştiğini söylediğiniz yere biraz karanlık verirseniz ve aynı şekilde blur tool u da kullanırsanız aynı kısıma dediğiniz problem ortadan kalkarak profesyonel bir saç dekupesine doğru bir adım daha atmış olucaksınız=).
Saygılar kolay gelsin...

sananeyau

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
bazı resimlerde bazı ayıklanmayacak yerleri de ayırıyor, ve gerekli kısımlar gidiyor, bunu nasıl önleyebilirim?

N/A5

🌟Usta Tasarımcı🌟
Süper Tek Kelimeyle BENDE BUNU ARIYORDUM ABİ ellerine sağlık

Jidota

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Hocam bilgilenizi paylaştığınız için çok teşekkürler güzel bi konuya değinmişsiniz. Hoşçakalın :)

republicali

🌱Yeni Üye🌱
sarışın/açık renk saçlar için önereceğiniz bir şey varmı üstad??

teşekkürler paylaşım için

Gökhan TEKİN

ARTniyetli
👑Efsanevi Grafiker👑
Sarışın açık renkte saç renkleri için koyu renkte bir perde kullanınız sonuçlar daha olumlu olacaktır..

the_one

♾️Grafik Gurusu♾️
Anlatım için teşekkürler.

ysndkn

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
bazı resimlerde bazı ayıklanmayacak yerleri de ayırıyor, ve gerekli kısımlar gidiyor, bunu nasıl önleyebilirim?

bunu önlemek için arka fonun sade olması ve güzel ışık kaynağının olması önemli. en iyisi saça zıt renkli bir perde kullanıp çift taraftan flash patlatmak fotoğrafı çekerken

Grafoza

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
gercekten iyi bir paylasim tesekkurler....

efsun66

🏅Acemi Tasarımcı🏅
ben bi türlü becremiyorum lütfen yardım olurmusunuz?

gencom

🌱Yeni Üye🌱
Extract güzel kesiyodu ama cs4 yok pluginle kesiyorum.

worm32

🏅Acemi Tasarımcı🏅
çokk sagoll güzel paylaşımm teşekkürler

nurcan beyza

🌱Yeni Üye🌱
extract sarı sacları yedi sarı sacları yada beyaz sacları nasıl kesebilirim yardımcı olabilirmisinz tşk ederim

kıncak

🌱Yeni Üye🌱
extract etkin görünmüyor bi türlü bende off