Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Photoshop Dersleri: Nesnelere Işık Efekti Verme - Grafikerler.Net

setter

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.orcunokan.com
Merhabalar, güzel çalışmalar var. Eklemek istediğim birçok çalışmayı arkadaşlar sunmuşlar. Bende forumda eklenmemiş olan Nesnelere Işık Efekti Verme anlatımını yapacağım. Kendi anlatımımdır, reklam vs. yoktur. Nickim rahatsız ederse forum yöneticilerini veya moderatör arkadaşları, konuyu silebilirler.

Anlatıma geçelim artık. İlk başta Photoshop ta, boş bir sayfa açıyoruz. Ben arkaplan resimi açtım resimde de görüldüğü gibi.

ders1mq6.jpg

Resimde ışık vermek istediğimiz yeri Elliptical Marquee Tool veya başkar bir Tool ile seçiyoruz. Ben Elliptical Marquee Tool'u tercih ettim.

ders2kd2.jpg

"Gradient Tool","Paint Bucket Tool" veya "Brush Tool" kullanabiliriz. Ben Burush kullanmayı tercih ettim. Seçtiğimiz alanı Brush veya diğer Tool'lar ile dolduruyoruz. (Renk beyaz olacak ve opacity ayarı düşecek ben 42 olarak ayarladım)

aytacd9jr.png

Son olarak ise resimimiz bu hale geliyor. Daha iyi anlaşılması için iki resim koydum. Anlamadığınız yerleri sorabilirsiniz, net'de olduğum sınırlı vakitler içinde yardımcı olmaya çalışacağım.

Aynı zamanda çalışmalarınızda not şeklinde de bu uygulamayı kullanabilirsiniz.

ders4yi5.jpg

ders5ha3.jpg

vedattaylan

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.vedattaylan.com.tr
Çaban için teşekkürler arkadaşım yapmışsın bi şeyler ama ne yapmışsın nasıl ışık efekti anlayamadım. Amacım seni sorgulamak veya kötülemek değil ama sonuç olarak hiç bi şe yok ortada bunu söyleyebilrim ancak. ne demek istediğimi anlayan anlamıştır heralde. yinede emeğin için tekrar teşekkürler. saygılar.

berglakin

♾️Grafik Gurusu♾️
:( forumda ilk mesajım böyle olsun istemezdim ama sanırım biraz inandırıcılıgı yok ısıgın.ama yinede emegine saglık

Ali Emre

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
gncart.com
Arkadaşım emeğin için teşekkür ederim ama konu başlğınla yaptığın çalışma arasında fazla br bağlantı kuramadım.Bir nesneye parlalık efekti vermek istiyorsan belnding options taki "Outher Glow" efektini öneririm.

Thulan1

🌱Yeni Üye🌱
ışık effecti dedigin oval tool ile çizip opacity değerini düşürdügün işlemmi?

barisk

🌟Usta Tasarımcı🌟
ışık effecti dedigin oval tool ile çizip opacity değerini düşürdügün işlemmi?
Alakası yok ya = )
setter Ali Emrenin Dediklerini Okumanı Öneririm = )