Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Photoshop Dersleri: Photoshopta Çikolata Yapalım

N/A8

♾️Grafik Gurusu♾️
Simit yapmıştık...Eee üzerine tatlı birşey yemek lazım değil mi? Hemen çikolata yapalım :D

İstediğiniz ebatlarda Yeni bir sayfa açın.

Foreground Color i açıp, Renk Değeri olarak #D6D1B6 girin ve bu renkte sayfanın zeminini Paint Bucket Tool aracı ile boyayın.Ctrl+D tuşlarına basın. Rectangle Tool aracı ile bir Dikdörtgen çizin.

cikolatayapim1as6.jpg

Layer > Layer Style > Bevel and Emboss i açıp, Style: İnner Bevel, Technique: Smooth, Depth: 90, Size: 6, Soften : 0 yapın.Foreground Color Rengini #201411, Background Rengini de #D6D1B6 yapın.Layer > Layer Style > Gradient Overlay i açıp, Blend Mode: Normal, Opacity: 100, Scale: 50 yapıp, Gradient renk çubuğuna tıklayın. Açılan pencere sol üst köşedeki Kahverengi palet i seçin.

cikolatayapim2ni1.jpg

Line Tool aracı ile Dikdörtgeni küçük Dikdörtgenlere bölün.
(İlk çizgiyi çizdikten sonra Shift tuşuna basılı tutarak diğer çizgileri çizin)

cikolatayapim3cp0.jpg

Sağ tarafda Layers Panelinde, önce Shape1 Layerine tıklayın, sonra Shape2 Layerine tıklayıp, çizgileri görünmez hale getirin.Layer > Layer Style > Bevel and Emboss i açıp, Style: Pillow Emboss, Technique: Smooth, Depth: 100, Size: 1, Soften : 1 yapın.

cikolatayapim4ko8.jpg

Ctrl+D tuşlarına basın. Önce Küçük bir Dikdörtgenin üzerine Düz olarak yazınızı yazın.
Edit > Free Transform e tıklayın. Yazınızı istediğiniz yönde çevirin.Layer > Layer Style > Bevel and Emboss i açıp, Style: Pillow Emboss , Technique: Smooth, Depth: 90, Size: 0, Soften : 0 yapın.

cikolatayapim5qw0.jpg

Layer > Duplicate Layer
i tıklayıp, Ok deyin. Move Tool aracı ile Yazınızı Mouse ile tutup, diğer Dikdörtgen e sürükleyin. Diğer Dikdörtgenlere de Duplicate Layer ve sürükleme işlemlerini yapmak suretiyle, bütün Dikdörtgenleri yazınızla doldurun.

cikolatayapim6fc8ta5.jpg

Afiyet olsun :D

Kolay gelsin...

Alıntıdır...

gülderen

🌱Yeni Üye🌱
zor bir çalışma gibi görünüyo deneyecem paylaşıma teşekkürler

aDoBe

🏆Pro Tasarımcı🏆
hııımmmm

bitter cikolata galiba bu
eline saglık

grafikker

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bencede zor gözükyor daha sora yaparım paylaştığın için tşmk ederim

Ali Emre

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
gncart.com
Hiçbirşey zor değildir arkadaşlar yeter ki
isteyin..Roxelana çalışman harika..Bizlerle paylaştığın için teşekkürler.

kumral ada

🌱Yeni Üye🌱
Çalışmayı bizlerle paylaştığın için teşekkürler. Ben anlattığın gibi yapmayı denedim. Anlattıklarını ilk okuduğumda çok zor gibi göründü ama uygulayınca çok kolay olduğunu gördüm. Zaten çok açık bi şekilde anlatmışsın. Demek ki neymiş denemeden karar vermemek hemen vazgeçmemek gerekiyormuş tekrar teşekkürler Roxelana....

N/A8

♾️Grafik Gurusu♾️
Çalışmayı bizlerle paylaştığın için teşekkürler. Ben anlattığın gibi yapmayı denedim. Anlattıklarını ilk okuduğumda çok zor gibi göründü ama uygulayınca çok kolay olduğunu gördüm. Zaten çok açık bi şekilde anlatmışsın. Demek ki neymiş denemeden karar vermemek hemen vazgeçmemek gerekiyormuş tekrar teşekkürler Roxelana....

Rica ederim, faydalı olabildiysem ne mutlu bana :)

matri

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
bu cikolata nefisss :))

grafifun

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
valla süper çalışma aha ben de böle bişey yaptım o dersten bakarak...
zor diyen arkadaşlar olmuş. ama bence çok kolay benim bunu yapmam 3 dk falan sürdü.

zor diyen arkadaşlar bence anlatılan derse çok sadık kalmaya çalıştılar o yüzden öyle geldi.
bence temel konsepti almak lazım sadece.
ikolatacopyfz0.jpg

79taner

🌱Yeni Üye🌱
GErcekten güzel bir calışma olmuş ellerine saglık

N/A7

🏆Pro Tasarımcı🏆
güzel anlatım teşekkürler yeniliyomu bu yeniliyomu :D

ozknyrk

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
bütün kadınların kalbine giden yol Bitter çikolatadan geçer :D eline sağlık...

MaJesty

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.zorlukonfeksiyon.com
photo shopla ilkkez bişiler yapma girişimimdi.. benimkisi çikolotadan başka herseye benzedi :d yazı yazamadım..yazdıysamda rengi koyu olduğu için göremiyorum..çikolattalarım çizgili olmalı sadece köşebent şeklinde _| gibi şekilcikler çıktı..

ama olsun yinede bişiler başarmışım sevinci var.. teşekkür ediyorum..

kgozde

🏅Acemi Tasarımcı🏅
aman yarabbım ya cok gusel olmus sımıtın ustune banada bu zor gibi gelio tabi denemeden anlasılmazzz. tekrar ellerine saglık

N/A2

🏆Pro Tasarımcı🏆
çok tatlı yaaaa. ellerine sağlık