Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Photoshop Dersleri: Resimden Nesne Silmek [Photoshop Cs2]

Agalloch

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.yucetasarim.com
Herhangi bi resimden bir nesneyi tek bi hamlede yok edebiliyoruz.Buda cs2 ile ile saglanan bi özellik.Aslında yapacagımız uygulama photoshop un tüm versiyonlarında mevcut ama cs2 de bu dahada kolaylastırılmıs,evet başlayalım

Resimmimiz aşağıda..

Bu resimdeki küregi yok edeceğiz.Bakın ne kadar kolay
simdi spot healing brush tool u alıyoruz

Evet bu tüm versiyonlarda var ama artık iş tamamıyla programa kalmış,
simdi küregin etrafını iyice kaplıyoruz

Evet şimdi küreğimiz kolayca resimden çıkarılacak.
Resmin son hali bu.

naklov

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
tşkeler güzel bir paylaşım gerçekten işime çok yarıycak..

1453yarim

🌱Yeni Üye🌱
Bunu Başka Bir Sitede Görmüştüm Onada Söyledim .. Arka Zemin Sade Karişik Renkte Bi Arka Zeminle Yaparmisin önemli Olan O Diye Düşünüyorum

eray_k

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
er-art.deviantart.com
Bu yöntem biraz yetersiz diye düşünüyorum... Yine de oynandığı belli oluyor dikkat ederseniz... Benim tercihim Clone stamp tool'dan yana...

sssct5.jpg

Bakın bu da sonuç :)

kovakre4xihl7.jpg

Eline sağlık agalloch :)

Bilmeyen arkadaşlarımız için kısaca anlatayim... Arkadaşlar, Clone stamp tool'u seçtikten sonra klavyeden alt tuşuna basıp resimden bir nokta belirliyoruz. Sonra o belirlediğimiz noktanın resme göre paralelindeki cismi alt tuşunu bırakarak mouse ile siliyoruz... Mesela bu örnekte kuma alt tuşu ile tıklayıp sonra bırakınca küreğin üzerini boyuyorsunuz... Basit bir komut :) İşinize yarayacağını düşünüyorum...

N/A7

🏆Pro Tasarımcı🏆
agalloch kardeş o dediğin şekilde sen o küreği o şekilde temizleyemezsin gereken açıklamayı eray_k kardeşimiz yapmış zaten en doğrusu :D

ertekin

🌱Yeni Üye🌱
Photoshop, sunduğu çok çeşitli araçları sayesinde, farklı kullanıcıların aynı işlemleri farklı gerçekleştirebildikleri bir yazılımdır.

Agolloch “spot healing tool”la, eray_k ise “clone stamp tool” kullanarak bu işlemi gerçekleştirmişler. “Clone stamp tool” kullanırken dokunun özelliğine göre fırçanın “hardness” ayarlarını kontrol etmek gerekebilir.

Kullanılabilecek diğer bir araç ise: Patch Tool

BirinciYöntem: “Patch Tool” kullanırken “Source” seçeneğini işaretleyelim.
001iw8.jpg

Sonrasında dokusunu değiştireceğimiz (sileceğimiz) alanı, “Patch Tool” ile seçelim.
002dt4.jpg

Bu alana görüntünün içinden, başka bir yerden doku taşıyacağız. O nedenle, görselin neresinden doku alabileceğimizi önceden belirlemeliyiz.

“Patch Tool” ile seçili alanın içinde bir yere tıklayarak, seçim alanını, doku almak istediğimiz yere sürükleyelim. Seçili olanı sürüklemeye başladığımızda önceki alanının dokusunun değişmeye başladığını görebiliriz.
003if9.jpg

Uygun yere geldiğimizde farenin tuşunu bırakalım.
Sonuç:
004fy4.jpg

İkinci Yöntem: “Patch Tool” kullanırken “Destination” seçeneğini işaretleyelim.
005vr2.jpg

Bu kez dokusunu değiştireceğimiz alanı seçmiyoruz. Görüntünün içinden bu alana taşıyabileceğimiz başka bir alanı gözümüze kestiriyoruz. Arkasından sileceğimiz nesnenin üzerini kapatacak kadar bir alanı “Patch Tool” ile seçiyoruz.
006rq7.jpg

“Patch Tool” ile seçili alanın içinde bir yere tıklayarak, seçim alanını, silinecek nesnenin üzerine sürükleyelim.
007pg6.jpg

Uygun bir yerde farenin tuşunu bırakalım.
Sonuç
008rq5.jpg

“Source” ya da “Destination” seçeneklerinden birini kullanırken “Transperant”ın seçili olmamasına dikkat edelim. “Transperant” seçeneği “Source” ve “Destination” seçeneklerinden herhangi biriyle, başka amaçlar için kullanılır.

Su, kum, toprak, tahıl yığını vb. dokularda bu işlem rahattır. Daha farklı, hassas çalışma gerektiren dokularda daha ayrıntılı ve başka yöntemler kullanmak gerekebilir. Örneğin bir tuğla duvarda, tuğla dizilimini göz önünde bulundurmanız gerekir, gibi.
Kolay gelsin.

farketmez

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.farketmez3.com.tr.tc
son verilen yöntemler bana daha kolay geldi ama bu söylkediğimide saygısızlık olarak algılama algolloc kardeşi,m emeğine sağlık yinede

N/A2

🏆Pro Tasarımcı🏆
evet algolloc kardeş bende diğer arkadaşlara katılıyorum. bu çalışmayı başka bi yerde görmüştüm. ve sizinkide oradan bir alıntı ve eksik bir alıntı. sizin anlatmaya çalıştığınızla bunu kimse yapamaz zaten. "küreğin etrafını kaplayınca" herşey tamammı oluyo yani. bunun öncesi sonrası yokmu yan. bence ordan burdan kopyaladıklarınızı burada kendi anlatımınız gibi yapmayın. yatığüınız bi şey varsa onları anlatın...

hisarbey

🌱Yeni Üye🌱
elinize saglık arkadaslar ; ama ertekin kardesime özelikle tsekkür ediyorum. cunku anlatımı tam yapmıs.diger anlatımlar eksik ben yapmaya kaltım ama olmuyor cunkü anlatım eksik. ilk analtımalar bilenler icin uygun olabilir ama benim gibi acemiler icin birer kabus. o yuzden anlatımlar sıfırdan yapılırsa iyi olur. saygilarımla...

isacan41

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
paylaşımlar için tşk emeğinize sağlık

maviruya27

🌱Yeni Üye🌱
slm arkadasım benim istegim bu degil bunu zaten biliyorum çok kolay ama bu işlem ile bir manzarada rahat çalışabiliyorsunuz ama insan sıfatları üzerinde pek bir işe yaramıyor ben degişik yollardan cok denedim olmuyor bir sitede görmüştüm adam harikalar yaratmıştı silme islemi ile simdi siteyi kaybettim benim aradıgım bu degil eger biliyorsanız farklı bir yontem herkesin işine yarayacak sekilde olursa sevinirim buraya uye olmaya calısan benim gibi diger insanlar içinde saygılar sunarım mehmet

''SÖZ VERME SÖZ VERİRSEN ÖL SÖZÜNDEN DÖNME SÖZ BİR YEMİN BİR SEREF BİR NAMUSTUR BUNU SAKIN UNUTMA''

raskolniko_v

🏅Acemi Tasarımcı🏅
tesekkurler yaw ınsaalla bu bırıkımlerın sonucunu alırım.

luuis

🏅Acemi Tasarımcı🏅
evet algolloc kardeş bende diğer arkadaşlara katılıyorum. bu çalışmayı başka bi yerde görmüştüm. ve sizinkide oradan bir alıntı ve eksik bir alıntı. sizin anlatmaya çalıştığınızla bunu kimse yapamaz zaten. "küreğin etrafını kaplayınca" herşey tamammı oluyo yani. bunun öncesi sonrası yokmu yan. bence ordan burdan kopyaladıklarınızı burada kendi anlatımınız gibi yapmayın. yatığüınız bi şey varsa onları anlatın...

spot healıng brush toolla bir futbol macında istediğim oyuncuları yok ettim arkasındada iz kalmadı arkadaşın emeğine saygısızlık yapmayın