Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Photoshop Dersleri: yüzü başka resme monte etme

ece089

🌱Yeni Üye🌱
merhaba
ben mona lisa resmine kendi yüzümü monte etmek istiyorum
forumda arama yaptım fakat bununla ilgili anlatımı görmedim
yardımcı olursanız sevinirim

tuvenan

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Sen foto montajdan bahsediyorsun. Bunun için photoshop da maheretli eller en iyi çözümdür.

ece089

🌱Yeni Üye🌱
evet fotomontajdan bahsediyorum da, ne bileyim zor mu ki bunu yapmak? photoshop u bildiğimi söyleyemem, yeni öğrenmişlerin de hermen her şey yapma hevesinde de değilim. Lakin bu montaj işini yapmak istiyorum. Elinde bununla ilgili bir anlatıma sahip olanlar, özel mesaj yoluyla da ulaşabilirsiniz

grafikermehmet

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
aslında bu o kadarda zor değil güzel kardeşim 1. kendi foton 2. monalisa 3.sabır bunlar varsa sorun değil ilk önce monalisa kafasını çıkar sonra kendi kendi fotonu oraya uygun dekupe et birazda brush kullandın mı zor birşey değil aslında kolay gelsin.

erateam

🌱Yeni Üye🌱
en pratik yolu bence Patch tool ile (J ye bas listeden 3. cüyü seç) yüzün ten renginin kalacağı şekilde kaş göz ağız gibi alanların temizlenmesidir. Zemine uygun boş bir alan elde ettikten sonra kendi resminin sadece yüz kısmını atıp multiplay ile fona uyumlu hale getirmelisin. Ondan sonra bi kaç renk ayarı ile 3 dakikada bu işi yapabilirsin. Yalnız mona lisanın duruşuna uygun bi resim kullanmazsan ve onu eğip bükersen kesinlikle çok berbat olur. Aynı durulu yakalarsanda hemen yapabilirsin diye düşünüyorum...