Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

zodjac

🏅Acemi Tasarımcı🏅
arkadaşlar herhangi bi resmi yazının içine nasıl yerleştiriyorduk yaa unutmuşumda lütfen acele yardım edein bana

ahmetsxfile

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Önce fontu seç ve yazını yaz. Daha sonra resmi koyacağın şekilde yazının üzerine getir.
CTRL basılı tut ve yazının olduğu layera tıklayarak yazının çevresini seç. Ve bu seçimi resmin layerı seçili iken çoğalt. Ctrl+J ile çoğalttığın layer resmin yazının içine girmiş hali olacaktır.

Birde mask ile yapılan yöntemi var. Bu yöntemde de bir iki farklı adım var. Şöyle: CTRL ile resmin olduğu layerı seçip CTRL+C ile kopyalıyoruz. Daha sonra ctrl+D ile Deselect ettikten sonra bu kezde CTRL ile yazının layerını seçiyoruz ve CTRL+SHIFT+V tuşlarına basıyoruz (Paste Into), bu sayede otomatik olarak seçimin dışındaki yerler mask ile gizleniyor ve resmi yazının içinde istediğimiz gibi kaydırabiliyoruz.

Kolay gelsin.

(Girdiğim bilgisayarda Photoshop olmadığı için böyle anlatmak zorunda kaldım. Kusura bakmayın.)

zodjac

🏅Acemi Tasarımcı🏅
estğ. çok saol kardeş

prometheus_028

🌱Yeni Üye🌱
photoshop cs2 bazı türkçe fontların türrkçe karekterlerini yazmıyor ama indesign de aynı fotları türkçe kullanabiliyorum bu sorunu nasıl çözebiliriz ?

Gökhan TEKİN

ARTniyetli
👑Efsanevi Grafiker👑
Klavyenizin dili türkçe den ingilizceye geçer bazı zamanlar bunun sebebini anlamış değilim. Türkçeye geçirin klavyenizi yazması gerekiyor o zaman. ben genelde windows ta kullandığım bilgisayarda dillerden ingilizce olanı silerim problem ortadan kalkmış olur ..

frozen

🌟Usta Tasarımcı🌟
Bu fotoğraftan saçları nasıl ayırırım fikri olan varmı

N/A4

🏆Pro Tasarımcı🏆
diyelimki bir dosyanin icinde 85 adet resmimiz var bunlari ayni olcuye ps de nasil getiririm hepsi icin tek tek ugrasmammi gerekiyor ?

baranbeyy

🌟Usta Tasarımcı🌟
Photoshop action işini görür sadece tek tuşla resimleri aynı ölüçüye getirirsin. Dersi olması gerekiyor forumda. Bakayım yoksa ben ekleyeyim

Gökhan TEKİN

ARTniyetli
👑Efsanevi Grafiker👑
Knock out, color range, selective color u kullanabilirsiniz ancak şu mantık vardır hepsinde fotoğrafınız ne kadar kaliteli ise ve fotoğrafın detayı ne kadarsa o kadar kaliteli sonuçlar çıkar. Bu göstermiş olduğunuz ve saçları temizlemek istediğiniz fotoğraf profesyonel bir fotoğraf makinesi ile ve profesyonel ışık ve edavatları kullanılarak çekilmediği için malasef iyi sonuçlar yakalayamazsınız..

frozen

🌟Usta Tasarımcı🌟
Haklısınız 250 ytlilik bir makina ve konser sırasında canlı sahne performansından çektim fakat pixel büyük ve rahat görebiliyorum ama hata alıyorum hala hani içime sinmiyor tabiri öle diyim

Gökhan TEKİN

ARTniyetli
👑Efsanevi Grafiker👑
Malasef pixel in büyük olması yetmiyor, profesyonel ışık sistemi yada güneş ısığına ihtiyaç duyuluyor bu gibi fotoğraflarda, ancak dediğim gibi yinede bir ümit vardır. Mask yoluyla knock out la biraz cebelleşmeniz gerekmekte, ama sonucunda çok çok iyi sonuçlar alamadığınızı malasef görüceksiniz.

frozen

🌟Usta Tasarımcı🌟
haklısın hani belkiyle bir ümitti :)

can_grafik

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
merhaba arkadaşlar cs3 te animasyon tollsunun görüntüsü başka bir makinede flash gibi zaman cubuğu şeklinde gördüm benim toolsum düz image readydeki gibi onu nasıl değiştiriyoruz

Gökhan TEKİN

ARTniyetli
👑Efsanevi Grafiker👑
69101753cg7.jpg

Yukarıdaki resimde gösterdiğim gibi yapabilirsiniz..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...