Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

xzhumz

🌱Yeni Üye🌱
arkadaşlar merhaba bir fotoğrafa sis yani şu sis makinalarından çıkan sisi nasıl yapabiliriz

karakalem

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Bir fotoğrafta photoshop kullanıldığını kanıtlamanın bir yolu var mıdır?Varsa nedir?Photoshop kullanıldığı yine photoshop ile ortaya çıkarılabilir mi?

Gökhan TEKİN

ARTniyetli
👑Efsanevi Grafiker👑
İşi yapana bağlıdır, ve bakana . Kanıtlanma olayı malasef mümkün değildir.

karakalem

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Bu hızlı cevap için teşekkür ederim :)

ars72

🏅Acemi Tasarımcı🏅
mrb arkadaşlar elimde vesikalık çekilmiş fotoğraf var ve bunu 3 spiralli takvim aynasında kullanmam gerekiyor vesikalık fotoğraf olduğu için aklıma pek fazla birşey gelmiyor bu fotoğrafı takvim aynasında nasıl bir şekilde kullanabilirim çok da iyi derecede photoshop bilmiyorum fikir ve önerilerinizle bana yardımcı olabilirseniz sevinirim.teşekkürler.

grafikersin

🌟Usta Tasarımcı🌟
Katalogta kullanacağım tif uzantılı dosyaların bir kısmını ne pc'de nede mac'te açamıyorum, Cd deki dosyaları bilgisayara kopyalalanıyor. Photoshop, Corel, Freehand vs. tüm programlarda denedim açılmıyor, uzantısını değiştirdim, photoshopta farklı açma teknikleri denedim olmuyor.
Önerisi olan varmı ???

purple

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Arkadaşlar Photoshopta Bütün text kutularını seçmenn bir yolu varmı? Yani otomatik olarak tek seferde bütün yazıları seçebilirmiyiz?

ufukdural

♾️Grafik Gurusu♾️
Arkadaşlar Photoshopta Bütün text kutularını seçmenn bir yolu varmı? Yani otomatik olarak tek seferde bütün yazıları seçebilirmiyiz?

Imleç ile seçmekse istediğin bu aynı layer'daysa mümkün, farklı layerlarda ise mümkün değil.

Saygılarımla

Ali Emre

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
gncart.com
Katalogta kullanacağım tif uzantılı dosyaların bir kısmını ne pc'de nede mac'te açamıyorum, Cd deki dosyaları bilgisayara kopyalalanıyor. Photoshop, Corel, Freehand vs. tüm programlarda denedim açılmıyor, uzantısını değiştirdim, photoshopta farklı açma teknikleri denedim olmuyor.
Önerisi olan varmı ???

Başka bir pc de denediniz mi açmayı?

frozen

🌟Usta Tasarımcı🌟
Arkadaşlar baskıya giricek cmyk tif çevirdiğim bir resimi en güzel en iyi hangi şekilde görüntü olarak iyi almamı sağlıycak ayarları nasıl yapabilirim yada böle ayarlar varmı en büyük sorunuda insan fotoğrafları üzerinde yaşıyorum özelliklede katolog ve kutu üzerindeki insan fotoları kullanmamda beni bu durum karşısında çaresiz kıldı yardımınızı rica ediyorum

soneraktas

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Arkadaşlar benim di bi sorum var;
Photoshop ta Similar la renk seçerken tolerans ayarı var mı, ve varsan nerden yapabilirim.

Teşekkürler

:::AmbrosiA:::

♾️Grafik Gurusu♾️
tolerance ayar yerini ayarladığınız yer işaretli alan... smilar yaptığınızda bu alana göre işlemi yapıp o derecedeki alanı kapsayacak...

toleranceiw3.jpg

alptekinenes

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Ben bir şey sormak istiyorum_!
: photoshop çat pat kullanıyorum ama bu programı tam anlamı ie sindirmek istiyorum ve bunun için bilgilerimin daha fazla karışmamasını isteyerek sıfırdan bu programı ele almak istiyorum ve bir tane e-book indirdim ve bu e-book 142 sayfalık bi döküman
şimdi size sormak istiyorum ben bu işi adam gibi öğrenmek için neler yapmalıyım eğer vaktiniz varsa bana aşama aşama yazıp cevap etabilirmisiniz ?_!
ilginize şimdiden teşekkür ediyorum tekrar görüşmek üzere...

jabba

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaslar bu psd dosyaları nedır?nasıl kullanılır?nasıl uygulanır?aradım aradım bulamadım...

A_d_e_M

🏅Acemi Tasarımcı🏅
slm arkadaslar bende aranıza yeni katıldım photoshop biliyorum ama cok ileri düzeyde değil bu site harika bence bilmediğim ve yapamadığım bir cok konuda yardımcı oldu bana sizden bi konuda yardım istiyorum 1 ncisi ali emre adlı arkadasımızın avatar veya ne deniyorsa ona nasıl yapabiliriz 2 nci sorum ise photoshopta atesli yazı yazabiliyorum fakat 3 boyulu buzlu yazı yazmak istiyorum bilen varsa yardımcı olursa sevinirim ilginiz icin tesekkür ederim

Ali Emre

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
gncart.com
Arkadaslar bu psd dosyaları nedır?nasıl kullanılır?nasıl uygulanır?aradım aradım bulamadım...

Sayın jabba , PSD : photoshop çalışma dosyasıdır. Amaç ilerde aynı dosyanın üzerinde değişiklik yapmakdır. PSD de açıldığında her katman ayrı ayrı belirtilir! İster katmanı silebilir isterse çoğaltabilirsiniz... Her katman üzerinde istediğiniz değişikliği yapabilirsiniz. ( renkler, efektler ) v.b.

Bir çalışmanızı psd olarak kaydetmek istediğinizde normal kayıt penceresini açtığınızda kayıt türü olarak psd yi seçmeniz yeterli olacaktır.Bundan sonra psd dosyasını birisiyle paylaşırsanız o kişi aynı çalışmayı katmanlar halinde görüntüler ve istediği değişikliği yapabilir.

Ör olarak çerçeve resimleri genelde psd halinde verilir.Çünkü herkes photoshopta çerçeveyi katmanlar halinde açıp kolayca çerçeve içine resmini ekleyebilir.

slm arkadaslar bende aranıza yeni katıldım photoshop biliyorum ama cok ileri düzeyde değil bu site harika bence bilmediğim ve yapamadığım bir cok konuda yardımcı oldu bana sizden bi konuda yardım istiyorum 1 ncisi ali emre adlı arkadasımızın avatar veya ne deniyorsa ona nasıl yapabiliriz 2 nci sorum ise photoshopta atesli yazı yazabiliyorum fakat 3 boyulu buzlu yazı yazmak istiyorum bilen varsa yardımcı olursa sevinirim ilginiz icin tesekkür ederim

Dostum benim avatarım Photoshopta "Window >> Animation" penceresi kullanılarak yapıldı.Dönen pervane şekli kopyalanarak yeni katmanlara aktarıldı.Her katmanda belli bir açı ile sağa doğru çevrildi.Transform aracı kullanılarak.Sonra pervanenin bulunduğu katmanları gözleri kapatıldı.Animation penceresinde her yeni frame yaratıldığında pervane katmanlarının bir tanesinin gözü açıldı.Ve bütün pervane katmanları bu şekilde uygulanınca ortaya şekil çıktı.Ardından oluşan animasyonu kaydetmek için File >> Save For Web and Devices ten .gif kayıt türü seçilerek çalışma tamamlandı.Çalışmayı benim adıma yapan Gökhan TEKİN dir.

3 Boyutlu Buz yazı efektini basitçe daha sonra Ps bölümünde açıklayacağım.

Son düzenleme:

A_d_e_M

🏅Acemi Tasarımcı🏅
tesekkür ederim peki bunu yapmanın vıdeosu veya resimli anlatımı varsa gönderebilir misin avatar olanın

kasta095

👑Efsanevi Grafiker👑

psd dosya photoshop programı uzantı. yani çalışmalırınız devam edebilirsiniz... yada internette psd dosya paylaşımlar var, o dosya açtıktan sonra arka zemin transparan olabilir...kullanımı çok basit... haraket edebiliyor, photoshop program içersinde açtığınız her hangi başka sayfaya taşıbilirsiniz... daha net anlamak için psd dosya indirip açın, kurcaladıktan sonra anlarsınız;) iyi alışmalar

saldalı

🏅Acemi Tasarımcı🏅
mrb
photoshop cs3 yükledim bilgisayara ama sayfayı kçültüp büyütürken kısayol olarak ctrl + veya ctrl - kullanıyordum
şimdi küçültme yaparken ctrl - yapmıyor sorun ne olabilir

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...