Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Photoshop için ek bir özellik gerekiyormu

sultanscs

🌱Yeni Üye🌱
wacom marka bir tablet almayı düşünüyorum. aslında wacom seçmemin sebebi arkadaşımın tavsiyesi yalnızca.Ürünü photoshop için almayı düşünüyorum yalnız bir konuda takıldım

" WACOM GRAPHIRE4 CLASSIC XL A5 CTE-640/S-CL "

a5 boyutunda bu ürün 330 ytl iken yine a5 boyutunda bu ürün

"Wacom Intous3 A5 USB Tablet"

600 ytl. özelliklerine baktığımda basınç seviyesinin pahalı olanın 1024 diğerinin 500 olması dışında bir fark göremedim. açıkcası anormal bir fark yokkken +300 ytl vermek istemiyorum. tavsiyelerinizi ve bu ürünler hakkındaki deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim teşekkürler şimdiden

mustafa akcelik

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.mustafaakcelik.com
hmm..bende wacomu yeni duydum.arkadaşım UC-LOGIC A4 PROFESYONEL DİZAYN TABLET (PF1209-PRO) bunu bana bunu tavsiye etmişti.sizce hangisi daha iyi.

h.salma

🌟Usta Tasarımcı🌟
Ben uc-logic a5 profesyonel tablet kullanıyorum basınç seviyesi 1024. Konu başlığında ek bi özellik gerekiyor mu diye sorulmuş, hayır gerekmiyor. Ben de vacom daha iyi diye duydum ama uc-logic kullanıyorum hiçbir şikayetim yok.

ozyurek

🌱Yeni Üye🌱
merhaba tanısabılırmıyız ben ahmet mugladan

HORUS

👑Efsanevi Grafiker👑
merhaba tanısabılırmıyız ben ahmet mugladan

arkadaş buranın ne olduğunu karıştırmış
kendisini yolcu ettikten sonra sizin sorunuza dönelim

wacom da oldukça bilinen bir firma tablet konusunda
kaliteli ürünleri fiyat konusunda pek tatmin edici değiller
ancak UC-Logic hem tatmin eden kalite seviyesi hemde uygun fiyatlarıyla göz dolduruyor
örneğin wacomda bahsettiğiniz 512 basınç seviyeli a5 ürünle hemen hemen aynı fiyata UC-Logic a4 1024 basınç seviyeli tablet alabiliyorsunuz

photoshop yada başka herhangi bir programda kullanmak için bir eklenti ihtiyacı yok
sadece driverı kurun ve keyfini çıkartın

Moderatör tarafında düzenlendi:

mustafa akcelik

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.mustafaakcelik.com
tşk horus,, çok yardımcı oldunuz.UC-LOGIC A4 PROFESYONEL DİZAYN TABLET (PF1209-PRO) bu modeli internetten siparişe ne gözle bakıyorsunuz.yani siz nasıl ve nerden almamı tavsiye edersiniz..

HORUS

👑Efsanevi Grafiker👑
internet satış naktalarından almaktan çekinmeyin
güvenilir yerlerle çalışıyorlar
ben hepsiburada dan aldım
ürün satış noktaları

Bimeks

exa
hepsiburada

bunların dışında da birkaç internet satış noktaları var

HORUS

👑Efsanevi Grafiker👑
görevimiz
ve bu işe hevesli birisine yardım etme isteği sadece

x-cin

🌱Yeni Üye🌱
arkadaş buranın ne olduğunu karıştırmış
kendisini yolcu ettikten sonra sizin sorunuza dönelim

wacom da oldukça bilinen bir firma tablet konusunda
kaliteli ürünleri fiyat konusunda pek tatmin edici değiller
ancak UC-Logic hem tatmin eden kalite seviyesi hemde uygun fiyatlarıyla göz dolduruyor
örneğin wacomda bahsettiğiniz 512 basınç seviyeli a5 ürünle hemen hemen aynı fiyata UC-Logic a4 1024 basınç seviyeli tablet alabiliyorsunuz

photoshop yada başka herhangi bir programda kullanmak için bir eklenti ihtiyacı yok
sadece driverı kurun ve keyfini çıkartın

hocam ben cad programlarıda calısmak için tablet almayı düsünüyorum ,uc-logic'in modelleri cad programlarına uyumlumudur?bi bilginiz varmı?

y.ceylan

🌱Yeni Üye🌱
Hepinize teşekkür ederim. Araştırmama göre Wacom en iyisi ama pahalı.
UC-Logic a5 aldım inşallah tablete alışırım ve daha iyilerini alırım. Horus ayrıca teşekkür ediyorum size elinize, emeğinize, gözünüze sağlık.

quatro

🌱Yeni Üye🌱
ben profesyonel Autocad kullanıcısıyım amatör grafik çalışmaları için tablet aldım tabe tableti hemen CAD de denedim mouse dan bir farkı yok karpal tunel sendromu gibi yoğun mouse kullanımından kaynaklanan sağlık problemleri için bile alternatif çözüm olabilir

orkan

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
öncelikle mouse ve tablet arasındaki büyük farkı anlamaya çalışalım arkadaşlar.uzun süredir tablet kullanıcısıyım.profesyonelim demiyorum ancak kendi çapımda tecrübeliyim.
Mouse ile yapabildiğiniz herşeyi tabletle yapabilirsiniz,ancak tablet ile yapabildiğiniz herşeyi mouse ile yapamazsınız,hatta yanından dahi geçemezsiniz.Tablet kullanımı sadece çizim için avantajlıdır.Masaüstü kullanımı,dosya açma,program girişi vs.. gibi günlük mouse kullanımlarınızdaki rahatlığı hiçbir zaman tablet ile elde edemezsiniz.Ancak yeteneğiniz varsa karakalem yada yağlı boya tablo benzeri çizimleri yeteneğinize bağlı olarak tablet ile gerçekleştirebilirsiniz.Pen pressure seçeneği ile kalemi ne kadar bastırırsanız o kadar koyu tonlar elde edersiniz.Kısacası kağıt ve kalem ile ne kadar başarılı iseniz,tablet ile bunu dijital oratama taşıyabilirsiniz.
Tavsiye edeceğim tek marka Wacom dur.Son çıkan İntous3 serisini şiddetle tavsiye ederim.Fiyat farkına aldanmayın.Aynı özelliklerde başka markaları yarı fiyata alabilirsiniz.Başlangıç amaçlı olarak bu markaları tercih edebilirsiniz, ancak profesyonel anlamda biryerlere ulaşmak istiyorsanız,sonraki tercihiniz mutlaka wacom olacaktır.

Holysin

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bende mevcut olmasada bende almayı planlıyorum bir kaç tane dedigin tarz program kulanan gördüm sanırım tablet ekstra bir ekran kalem de mause tablettin içine bişi kurmuyorsun yani

madarin

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.medyamutfak.com
a4 u locig kullandım vacom tavsiye ederim farkı var açıkçası bahsettiğin 300 ytl de o 1024 basınç seviyesinden kaynaklanıyor ki oda tableti tablet yapan şey ,u locig in basınç seviyeside 1024 diyeceksin incelediğinde doğrudur fakat uc locig tabletin raporlama hızı 100 iken wacom un 200 ve ucu daha kaliteli buda emin ol baya bi fark yaratıyor a4 uc locig yerine a5 wacom tavsiye ederim kısacası aslında en garantisi sergileme yapan büyük teknoloji marketlere bak yada wacom türkiye den sergileme deneme imkanı veren bi yer varsa onu öğren göz at öyle al