Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Photoshop'da yapılmış bir işin matbaada, pixeller bozuk halde basılacağı doğru mudur?

bjkcs

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
arkadaşlar bir sorum olacak...
ps de yeni sayfa açarken dpi ayarlarında dpi/inc mi yoksa dpi/cm mi kullanmak lazım...
ben ikisinide kullanıyormuşum farkında olmadan... Doğrusunu yazarsanız sevinirim...

Atlanturk

🌟Usta Tasarımcı🌟
arkadaşlar bir sorum olacak...
ps de yeni sayfa açarken dpi ayarlarında dpi/inc mi yoksa dpi/cm mi kullanmak lazım...
ben ikisinide kullanıyormuşum farkında olmadan... Doğrusunu yazarsanız sevinirim...

Hangisini kullanacağınız size kalmış. Ben inch kullanıyorum ve matbağaya gidecek bir iş için resolation 300 pixel/inch yapmalısın. Buna eşit değerdeki pixel/cm i bilmiyorum, photoshop hesaplar. Sana tavsiyem matbağaya gidecek iş için, CMYK, 300 pixel/inch kullan. Ben öyle kullanıyorum. Pek bir sorunla karşılaşmadım. Ama vektörel bir program kullanmak daha iyi oluyor.

görselci

🏅Acemi Tasarımcı🏅
arkadaşı photoshop ta çalışmak zorundayasan söylendiği gibi 300 dp yeterli ama corel veya frehand la yaparsan dirak vektörel olara çalışacağın için yazı hatları daha keskin çıkar
aydınger çıkışınıda bu programlardan alacağın için dp sorunun olmaz ve gayet iyi çıkar

ay.tunca

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bende bir matbaada grafıkerlık yapıorum 300 dp le yollanan (2 renk ama) işi cmyk olarak ayarlamam ıcın corel veya freehand atmam gerek cunkı fılmcımız photoshop kabul etmıyor... ve nerdeyse işler hazır gelıyor. freehand ve corelde cok krık kırık cıkıyor yıne ne kdarda ayarlayıp hangı formatta atsamda aynı... kurumsal kımlıkler bıde afıs fılnda değil... bilgisi olan varmı nasıl atılır hangı formatla... 600 dp fark etmıyo bu arada:)