Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Php bilen arkadaşlar yardım edin lütfen

Forza19o3

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaşlar Php siteyi hazırladım domain host herşey tamam'dır. Localhostta çalıştırıyorum ancak kendi hostuma atınca çalışmıyor veritabanı kurulumu falan var sanırım onları bilmiyorum bi bilginiz var mı acaba yardım edin

Salamander

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.rasitbolukcu.com
Hostunuzun kontrol panelinden veritabanı oluşturabilirsiniz sanırım. Hosting hizmeti aldığınız firma size bir kontrol paneli sunmuş olmalı. O panelde veritabanları ile ilgili kısmı bulup ordan bir veritabanı oluşturabilirsiniz.

Forza19o3

🌱Yeni Üye🌱
Evet kontrol paneli var ancak veritabanı nereye nasıl oluşturcağım hakkında bilgim yok php ile yeni çalışıyorum makale konu falan varmı bununla ilgili acaba

Salamander

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.rasitbolukcu.com
Hosting firmalarının kullandıkları birkaç çeşit kontrol paneli var. Kontrol panelinizin hangisi olduğunu öğrenip, örneğin Cpanel ise, google'da Cpanelde veritabanı oluşturmak diye aratırsanız birşeyler bulabilirsiniz.

workgafeweb

🌱Yeni Üye🌱
aldiginiz host nedir ayrıca php nasıl bir sistem kuruyorsunu localde calışan sistemler hostingte daha ii çalışır...

yeakca

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.yeakca.com
Local de veritabanıyla mı çalıştınız? Eğer öyleyse mysql ile veritabanını dışa aktarıp hostunuzdaki mysql kullanarak içe aktarmanız gerekir.

HknDMN

🌱Yeni Üye🌱
Öncelikle hostunuzun linux olmasına dikkat edin.
Host firmanıza Danışarak Hostinginizin Panel Girişini sorun ( örn: cpanel, plesk, directadmin vs)

varsayalım cpanel ( googlede cpanel verı tabanı oluşturma dıye aratın bir çok acıklama bulursunuz ben buradan anlatmak isterım ama anlatması uzun geliyor:) yanı hostingizin panelını öğrendıkren sonra google amcadan aratabılırsınız. zaten localde kurup calıstırıyorsanız hostıngdede fazla sıkıntı çekmeden çalıstırırsınız.