Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Ral Ve Cmyk

Countryman

🏆Pro Tasarımcı🏆
İlgili başlık burasımı bilmiyorum ama elimde 4 tane ral kodu var ve bunların bana cmyk karşılığı lazım. Nerden nasıl öğrenebilirim??

Countryman

🏆Pro Tasarımcı🏆
tam istediğim şey. Çok teşekkürler :)

mbozbas

🌱Yeni Üye🌱
İYİ GÜNLER
bana bu günlerde gerekli oldu inan ne kadar işime yaradığını anlatmam için sayflar yetmez. büyüksün babaa.

alimyus

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
gerçekten çok güzelbi kaynak saol

@ti

🌱Yeni Üye🌱
Güzel ve faydalı bir paylaşım teşekkür ederim

hamit_kurklu58

🌟Usta Tasarımcı🌟
arkadaşlar bu ral ne anlama geliyo veya nerede kullanılıyo beni aydınlatacak bi arakdaş vardır elbet lütfen:)

blueden

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
arkadaşlar bu ral ne anlama geliyo veya nerede kullanılıyo beni aydınlatacak bi arakdaş vardır elbet lütfen:)

RAL - Tam İstediğiniz Renkler / RAL - exactly my colours

İnsan gözü ortalama 10 milyon renk nüansını ayırt edebilir. Peki hangi renk tonunu kastettiğimizi kesin olarak nasıl ifade edebiliriz? Tabiiki RAL Renk Kartları ile!

1927'den beri RAL, renkler için herkes tarafından kolayca anlaşılabilen kod ve isimlerle ifade edilen standart bir lisan geliştirmiştir. Bu dünyanın her yerinde bağlayıcı ve kolay anlaşılabilen bir standarttır.

RAL EFFECT, RAL CLASSIC, RAL DESIGN olarak birbirinden bağımsız 3 renk koleksiyonu profesyonel renk yapma ve tasarımında eşsiz kaynaklardır. Dijital versiyonları da bulunmaktadır.

Not:Alıntıdır.
Kısaca renklerin evrensel olarak kod veya isimlerle ifade ediliş biçimidir.

hamit_kurklu58

🌟Usta Tasarımcı🌟
çok teşekkürler blueden arkadaşım ellerine sağlık yaralı oldu sağol:)

Netw0rkkk

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bu ral ve pantone renklerinin arasında ne fark var anlayamadım...Aynı terimlermi yoksa birbirinden farklımı ?

Countryman

🏆Pro Tasarımcı🏆
ral renkler sanayilerde kullılan renkler, araç boyası gibi. cmyk kodu malum. yani ral daki bir rengin koduyla cmyk daki bir rengin kodu aynı değil.Bir aracı belli bir ral kodundaki renge bilgisayarda boyaman gerekirse sana o ral renginin cmyk kodu lazımki dijital ortamda bunu yapabilesin.

admanager

🌱Yeni Üye🌱
allah razı olsun kardeş emeğine sağlık çok teşekkürler

SkyLine

🌱Yeni Üye🌱
ral pantone convert edebilme linki ölmüş kardeş. yenileyebilirseniz iyi olur..

ETUDIANT

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Çok teşekkürler arkadaşlar. Teşekkür etmek istedim çünki; sabahtan beri (bulutlu bir cumartesi gününde tam bu saate kadar) ral kodlarının cmyk yada pantone karşılıklarnı aramakla geçirdim. Siteler Ral kitlerini veriyor ancak paypalla paylaşım yapın diyor. Hep başka sitelerde aramıştım. Ama benim sevgili kendi sitemde aramak hiç aklıma gelmemişti... böyle...