Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Logo Yarışması Sonuçlandı

YuBayer

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Od30Z.jpg

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Arif Yılmaz, yaptığı yazılı açıklamada düzenledikleri para ödüllü logo yarışmasına 828 kişinin 1691 eserle katıldığını belirtti.

Eserlerin oluşturulan seçici kurul tarafından değerlendirmeye alındığını ifade eden Yılmaz, şunları söyledi: "Logo, Recep Tayyip Erdoğan üniversitenin misyon ve vizyonu, üniversite ve Rize ilinin kimliğini ön plana çıkartacak konuya uygunluk, modernlik, grafiksellik, anlaşılırlık, sadelik ve akılda kalıcı olma özellikleri bakımından incelendi. Değerlendirme sonucunda ilk yüz logoyu belirlemiş, 3 Mayıs 2012 tarihinde yapılan değerlendirmede de 100 eser arasından ilk on logo tespit edilmiştir. İlk on arasına giren eserlerle ilgili son değerlendirmede dikkate alınmak üzere, en az üçer adet farklı versiyonlarının çalışılması, logoların açıklamalarının yapılması, esinlenilen bir çalışma, eser veya tarihi eser var ise detaylı şekilde açıklanması ve eklenmesi istenmiştir.

Bu doğrultuda üzerlerinde tekrar çalışma yapılan eserler seçici kurul tarafından değerlendirilmiş ve logo yarışması birincisi, ikincisi ve mansiyona layık görülen üç eser tespit edilmiştir. Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi logo yarışmamıza eserleriyle katılan herkese, seçici kurul üyelerimize, Üniversite Geliştirme Dernek Başkanlığımıza teşekkür ediyor, logomuzun üniversitemize, ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyoruz."

Logo yarışmasında birinci seçilen eserin İstanbul Kağıthane İlçe Kaymakamı Akın Varıcıer’e ait olduğu açıklandı. Logo yarışması ikincisi Melahat Ocakçı olurken, 1’inci mansiyon ödülünü Murat Bektaş, 2’inci mansiyon ödülünü Murat Buğra Aşçı, 3’üncü mansiyon ödülünü ise Davut Bekar’a ait logolar aldı. Yarışmada dereceye giren adaylara toplam 18 bin TL para ödülü verilecek. Bu arada birinci seçilen logoda Başbakan Erdoğan’ın isminin baş harfleri ile Rize’nin çayı ve yeşil doğası ile Karadeniz’den esinlenildiği belirtildi.

Kaynak: Milliyet

Son düzenleme:

Benzer konular

Value

Hasta la vista
👑Efsanevi Grafiker👑
Bir saniye ben mi yanlış okudum, biri beni aydınlatsın lütfen..

"Logo yarışmasında birinci seçilen eserin İstanbul Kağıthane İlçe Kaymakamı Akın Varıcıer’e ait olduğu açıklandı."

Sayın kaymakam oldukça marifetliymiş yahu..
Bu yarışmaların belirli kriterleri neden olmaz anlamış değilim..
Yani bir kere de şu işi ehline bıraksalar..

Çalışmaya baktığımda ilk düşündüğüm "eminim çok daha iyileri vardır, zira 1691 eser katılmış.." yönündeydi.
Birincinin kim olduğunu gördüğümdeyse tekrar tekrar okuma gereği duydum :D:D:D

Ne diyelim yazık olmuş üniversiteye.. :D:D

YuBayer

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Bir saniye ben mi yanlış okudum, biri beni aydınlatsın lütfen..

"Logo yarışmasında birinci seçilen eserin İstanbul Kağıthane İlçe Kaymakamı Akın Varıcıer’e ait olduğu açıklandı."

Sayın kaymakam oldukça marifetliymiş yahu..
Bu yarışmaların belirli kriterleri neden olmaz anlamış değilim..
Yani bir kere de şu işi ehline bıraksalar..

Çalışmaya baktığımda ilk düşündüğüm "eminim çok daha iyileri vardır, zira 1691 eser katılmış.." yönündeydi.
Birincinin kim olduğunu gördüğümdeyse tekrar tekrar okuma gereği duydum :D:D:D

Ne diyelim yazık olmuş üniversiteye.. :D:D

Asıl ilginç olan bu !

https://www.grafikerler.net/rte-uni...ogo-ve-muhtemelen-1-gelecek-logo-t131018.html

YuBayer

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Cidden bomba bu ya....
Bu ne yaa nasıl bi organizasyondur bu...
Ciddiyetten bu kadar uzak bu kadar komik başka bi yarışma daha görmedim..

İşin aslını feci merak ettim doğrusu, kim kimden arakladı acaba :D:D

Okeye 4ncü aranıyor...zaten kimin kazanacağı kafadan belli...diğer katılımcılar konu mankeni...

Value

Hasta la vista
👑Efsanevi Grafiker👑
Okeye 4ncü aranıyor...zaten kimin kazanacağı kafadan belli...diğer katılımcılar konu mankeni...

Sahiden öyle olmuş..
Yani senaryo süper, piyonlar hazır, tek hamleye kalmış iş..

Yani bu kadar alenen yapılanı da görmemiştim doğrusu, hala şaşkınım..
Vay bea! Etik değerlerimizin geldiği nokta...

YuBayer

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Birinci olan logoyla aynı kompozisyon. muhtemelen tasarımcı bır kac calısmayla katılmıs yada ılk 10'a kalıp tekrar uzerınde degısıklıkler yapılırken son halını almış

Sorun yarışma sonuçlanmadan bu görsellerin burada nasıl yeraldığı !
Daha doğrusu kaymakam beyin logosuna kimler erişim hakkına sahipti ki, buralara kadar taşındı.

graphicer25

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Sorun yarışma sonuçlanmadan bu görsellerin burada nasıl yeraldığı !
Daha doğrusu kaymakam beyin logosuna kimler erişim hakkına sahipti ki, buralara kadar taşındı.

Maalesef ülkemizde logo yarışmaları en fazla bu kadar yapılabiliyor(!)
TL simgesi yarışmasında da benzer şeyler olmuştu. Birinci olması beklenen logo bir anda 2. olup yerine başka bir logo seçilmişti...

YuBayer

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Maalesef ülkemizde logo yarışmaları en fazla bu kadar yapılabiliyor(!)
TL simgesi yarışmasında da benzer şeyler olmuştu. Birinci olması beklenen logo bir anda 2. olup yerine başka bir logo seçilmişti...

Seçilen logoların revize edilmesi gayet doğal. Kompozisyon olarak gayet güzel.
Logo kriterleri açısından ciddi sıkıntılar içermesine rağmen kullanılabilir.
Tek sorun, diğer konuyu açan arkadaşımın 1nci gelecek logoyu, sonuçlar açıklanmadan çok önce verebilmesi...Revize edilmeden önceki halini..
"gercekogretmen" rumuzlu arkadaşım kaymakam beyin bu logosuna nasıl erişim sağlamış?

https://www.grafikerler.net/rte-uni...ogo-ve-muhtemelen-1-gelecek-logo-t131018.html

graphicer25

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Seçilen logoların revize edilmesi gayet doğal. Kompozisyon olarak gayet güzel.
Logo kriterleri açısından ciddi sıkıntılar içermesine rağmen kullanılabilir.
Tek sorun, diğer konuyu açan arkadaşımın 1nci gelecek logoyu, sonuçlar açıklanmadan çok önce verebilmesi...Revize edilmeden önceki halini..
"gercekogretmen" rumuzlu arkadaşım kaymakam beyin bu logosuna nasıl erişim sağlamış?

sanırım yanlış anlaşıldım:) Benimde anlatmak istediğim şey o. Yani ülkemizde yarışmalar en fazla bu kadar yapılabiliyor derken yarışmalara illa ki hile yada torpil karıştırılıyor...

YuBayer

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
sanırım yanlış anlaşıldım:) Benimde anlatmak istediğim şey o. Yani ülkemizde yarışmalar en fazla bu kadar yapılabiliyor derken yarışmalara illa ki hile yada torpil karıştırılıyor...

Sorularım size değildi..yanlışta anlaşılmadınız...ben sadece sizlerle beraber sesli düşünüyordum :D:D:D

Yani bir kehanet işi falan varsa, geleceğimle ilgili cevabını bilmek istediğim birkaç sorum vardı :D:D:D

graphicer25

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Sorularım size değildi..yanlışta anlaşılmadınız...ben sadece sizlerle beraber sesli düşünüyordum :D:D:D

Yani bir kehanet işi falan varsa, geleceğimle ilgili cevabını bilmek istediğim birkaç sorum vardı :D:D:D

Bende sesli düşünüyorum o zaman :D Bu ülkede ne zaman "adaletli" bir organizasyon düzenlenecek!!??

Laz'er

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaşlar bir saniye. Yarışmada dereceye giren eser sahibi olarak şunu belirtmek isterim. Söylemlerinize hak vriyor olmama rağmen tamamen katılamıyorum.
Paylaşılan juri değerlendirme fotolarından edindiğim izlenime göre (ki "muhtemelen 1. gelecek çalışma" diyen arkadaş da o kareden yola çıktı) Vali bey bir çalışma üzerinde, juri önünde fena etki yaratmış. Bu çalışmanın da bir mulkiamire ait olması enteresan.
Ciddi derecede eserimi amblem olarak görmeyi arzu ediyordum ama kısmet değilmiş.
Asıl favorim olan çalışma ise ilk 10'a değer görülmemiş. Ben de grafiker arkadaşlarımın izlenim ve yorumlarına sunmak istiyorum.
RTE Üniversitesi Logo - Amblem
vSik0.jpg

YuBayer

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Arkadaşlar bir saniye. Yarışmada dereceye giren eser sahibi olarak şunu belirtmek isterim. Söylemlerinize hak vriyor olmama rağmen tamamen katılamıyorum.
Paylaşılan juri değerlendirme fotolarından edindiğim izlenime göre (ki "muhtemelen 1. gelecek çalışma" diyen arkadaş da o kareden yola çıktı) Vali bey bir çalışma üzerinde, juri önünde fena etki yaratmış. Bu çalışmanın da bir mulkiamire ait olması enteresan.
Ciddi derecede eserimi amblem olarak görmeyi arzu ediyordum ama kısmet değilmiş.
Asıl favorim olan çalışma ise ilk 10'a değer görülmemiş. Ben de grafiker arkadaşlarımın izlenim ve yorumlarına sunmak istiyorum.

Bu fotolar nerede paylaşıldı? Basında paylaşıldı ise demek ki ben kaçırmışım.

Laz'er

🌱Yeni Üye🌱
Kompozisyonumun çizgilerinin taşıdığı mâna ve esin kaynağı için de...
LHcGO.jpg

Laz'er

🌱Yeni Üye🌱
Bu fotolar nerede paylaşıldı? Basında paylaşıldı ise demek ki ben kaçırmışım.

Üniversite ilk hafta şeffaf olarak sitesinde paylaştı. Gün gün ve yaklaşık 50 kare. Açıkçası pek çok soru işaretlerim de kalkmıştı. Yani bu uygulamayı sevmiştim. Ama dediğim gibi :)