Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Roland pnc 950 yazıcı ayarı (sorun!)

TEKİNCE

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Selam arkadaşlar PNC 950 kesici modeli bir makine kullanıyorum.Corel 11 den kesiyorum kesim için corele yolladığımda Pc nin alt sağında yazıcı işareti çıkmasıyla kaybolması bir oluyor ve yazıyı kesmiyor.Yardımcı olurmusunuz.Şimdiden teşekkürler.

Benzer konular

cengavermert

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Roland hak.

Selam arkadaşım,

Söylediğine göre makine kesim yapmıyor.Bilgisyar ile plotter arasındaki kablonda sorun olabilir veya Driver tekrar yükleyip,bağlantı portunun seçiminde sorun olabilir.Bunları kendiniz veya bir bilgisyarcıya kontrol ettirmenizde fayda var.

Kolay gelsin.

TEKİNCE

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Selam arkadaşım,

Söylediğine göre makine kesim yapmıyor.Bilgisyar ile plotter arasındaki kablonda sorun olabilir veya Driver tekrar yükleyip,bağlantı portunun seçiminde sorun olabilir.Bunları kendiniz veya bir bilgisyarcıya kontrol ettirmenizde fayda var.

Kolay gelsin.

herşey tamam ama hala kesim yapmıyor bazen yazıcı işareti çıkıyor bazen çıkmıyor bazen kesiyor bazende kesmiyor şuan 2.gün ve başından hiç kalkmadan herşeyi deenedim sanırım yazıcı ayaralarında problem var yazıcı ayarlarından anlıyormusun yada bu makineden kullanan birini tanıyormusun?

graficar

🌟Usta Tasarımcı🌟
team viewer ile tüm ayarlarını yaptık. plotterin kesdi .nasıl oldugunu buraya yazda diger başına gelenlerde öğrenmiş olsun.

TEKİNCE

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
evet sorun herzamn PC ye atılan formattan sonra yaşanıyor buda genelde yazıcı ayarlamalarındaki hatadan oluşuyor.Tüm seçili kutuları kaydediyorum bir yere ve formattan sonra aynı ayarları tekrar yaptığımda olmuyordu..İşte bir üstad var sitedede aramızda onun burda olması büyük kzanç bence.onun sayesinde uzaktan yardım alarak bu sorunu çözdük.Dediğim gibi aynı yazıcı ayarındaydı sorun ama tam ayarını yapamadık yarım bir şekilde bekliyor.Açık konuşmak gerekirse sıkıldım bu ayarlardan iş zevkimi kaçırdı.Satılığa çıkarttım.İnat edip corelde yazmaya çalışıyorum ama aslında corel değilde diğer kesme programlarını kullansam sorun olmuyor.o programlara corel kadar hakim değilim sorun bu sevgili dostlar.Teşekkür ederim herkese...

elifesen

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Selam arkadaşlar ben ömer mersinden graficar abimiz inanın müthiş bir abimiz çünkü ilk defa corel de kesim yaptım sayesinde yılmaz abiye burdan teşekkür ediyorum allah razı olsun onun dediklerini dinleyin yeter bence

graficar

🌟Usta Tasarımcı🌟
İltifatınıza teşekkürler.her zaman burada yardımınıza hazırım

TeknoTurk

🌱Yeni Üye🌱
corel yerine flexi sing pro kullanın bence corel daha geniş bi sistem ama flexide geri kalmaz ondan artı kullanımı kolay ve corel kullanan birisi bence flexi programını çabuk çözer

dogantabela32

🌱Yeni Üye🌱
iyi günler. benimde roland camm-1 pnc 900 plotterim var.
corel 11 kullanıyorum.ama corelde bir türlü kesim yapamadım.
graficar arkadaşım yada diğer arkadaşlardan yardımcı olabilecek varsa buradan yada msn adresimden bana ulaşabilirlerse çok mutlu olurum.

msn: ymndogan@hotmail.com

dubara

🌱Yeni Üye🌱
graficar akrakadşım bende de bir PNC 900 var makina çalışır durumda ancak kesim yapamıyorum, bir arkadaşın sorununu çözmüşsünüz, okudum fakat nasıl yaptığınızı anlayamadım. Vaktiniz olduğunda banada yardımcı olurmusunuz. TeamSpeak ile olurs daha makbulolur. Sevgi selamlar.

graficar

🌟Usta Tasarımcı🌟
graficar akrakadşım bende de bir PNC 900 var makina çalışır durumda ancak kesim yapamıyorum, bir arkadaşın sorununu çözmüşsünüz, okudum fakat nasıl yaptığınızı anlayamadım. Vaktiniz olduğunda banada yardımcı olurmusunuz. TeamSpeak ile olurs daha makbulolur. Sevgi selamlar.

Forumda bir değil bir kaç yerde net açıklama var,azıcık araştırın.Yinede kısa bir açıklamada bulunaym.Rolandın sitesinden yazıcı sürücülerini indir.plotteri yazıcı olarak kur,corelde kesimi hazırla hairline çizgi kalınlığı ver,sayfaya kesilecek yere yerleştir print tıkla bu kadar.

dubara

🌱Yeni Üye🌱
graficar dediğinide yaptım ama olmuyor, makina test kesimi yapıyor ama pcden gönderiyoum yine yok,
xp sp3
corel x5 kullanıyorum

graficar

🌟Usta Tasarımcı🌟
graficar dediğinide yaptım ama olmuyor, makina test kesimi yapıyor ama pcden gönderiyoum yine yok,
xp sp3
corel x5 kullanıyorum

Plotter test kesimi yapıyor.Plotterde sorun yok.dediğimi yaptın ama bir yerlerde yine yanlış yaptın, xp ile corel x5 le alakası yok.

dubara

🌱Yeni Üye🌱
ah işte nerde yanlış yaptığımı anlayabilsem :)) sıkıntıda bu ya zaten.
teamviewer ile bağlnıp yardım edebilirmisiniz bana?

graficar

🌟Usta Tasarımcı🌟
sorununa çareyi bulduk.Sen yaz bari bilmeyenlerde bu konuyu okuyanlarda ögrenmiş olsun .