Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Sade Bir Tasarım Doğuş Otomotiv Ticaret

slayt

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Yapmış olduğumuz sade bir tasarım.

quantinteractiveincdt7.jpg

NOCRY

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Evet sade;ama çok hoş görünüyor.

ozkanozel16

🏆Pro Tasarımcı🏆
sanki BMW reklamı gibi olmuş...
sevdim, çok ii

HORUS

👑Efsanevi Grafiker👑
görünümü bir kenara koyup sormak isterim
sanırım firma öyle sıradan bir firma değil

peki sıradan olmadığını varsaydığımız firmanın web sitesi tasarımında oldukça ön planda yer alan BMW otomobil bize neyi anlatıyor?

a- firma telif ücretini ödemiş ve firmanın aracını kendi ürününü satmak için reklam malzemesi olarak kullanıyor
b- firma BMW nin alt kuruluşu
c- BMW otomobilleri için bu ürünü öneriyor
d- sırf estetik görünsün diye ürünle alakası olmayan bu görseli sahnenin göbeğine yerleştirdik

sizce?

slayt

🏅Acemi Tasarımcı🏅
BMW ve Ferrari nin desteklediği bir ürün olduğu için BMW resmi oraya konudu...

HORUS

👑Efsanevi Grafiker👑
peki DOĞUŞ OTOMOTİV bildiğimiz doğuş grubunun firması olan otomotiv mi

slayt

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Evet Doğuş Otomotiv gurubuna ait bir site...

HORUS

👑Efsanevi Grafiker👑
geç yanıt verdiğim için özür dilerim

bizim bildiğimiz doğuş otomotiv sitesi
Doğuş Otomotiv

bu firma ne gibi bir ilişki taşır doğuş grubuyla bilmiyorum
sizin çalıştığınız tasarımıda linkinde inceledim
firma kendisiyle ilgili tanım verirken böyle bir ilişkiden bahsetmemiş
aynen bu ürünün bmw ve ferrari ile olan bağlantısından bahsetmediği gibi
firma 98 yılında kurulup 2008 yılında bu adı alarak ticari yaşamına devam etmeye başlamış

şimdi herkes diyor ki bu adam neden bunlara taktı
açıklayayım hemen
yaptığınız çalışmada göze battığını dile getirdiğimiz bir detay için vermiş olduğunuz açıklayıcı bilgi beni tatmin etmediği için araştırma gereği duydum ve verdiğiniz 2 yanıtın da doğruluğunu ispatlayamadım
bu sebeple sizden ricam ya açıklamalarınızı ispatlayın yada kabul edin o resim orada alakasız
sektördeki büyük bir kuruluşun adını taklid eden firmanın isminden siz sorumlu tutulamayacağınıza göre ikinci cevabınızda lüzumsuz olmuş

umarım söyledikleriniz doğrudur ve ben yanılıyorumdur
zevkle özür dilerim o zaman

slayt

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Ben firma yetkililerinin bana söylediklerini size aktardım bende her söylenenlerin peşinde koşmak gibi bir lüksü şuan için kendimde görmüyorum bize doğuş grubu ile ilişiğimiz var dedi ve yine bmw ve ferrarinin desteklediği bir ürünüz dedi durum bundan ibarettir.

attrition

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bence sade ve güzel olmuş.Ama kabul ederseniz bir önerim var.Orada yalnzı BMVV olmasın.BMVV ve FERRARİ karşı karşıya dursun. ne derseniz? ;)

slayt

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bence sade ve güzel olmuş.Ama kabul ederseniz bir önerim var.Orada yalnzı BMVV olmasın.BMVV ve FERRARİ karşı karşıya dursun. ne derseniz? ;)

Güzel olabilirdi ama tasarım bitip firmaya verildiği için daha değişiklik yapılmaz herhalde...

sevimsli

🌟Usta Tasarımcı🌟
geç yanıt verdiğim için özür dilerim

bizim bildiğimiz doğuş otomotiv sitesi
Doğuş Otomotiv

bu firma ne gibi bir ilişki taşır doğuş grubuyla bilmiyorum
sizin çalıştığınız tasarımıda linkinde inceledim
firma kendisiyle ilgili tanım verirken böyle bir ilişkiden bahsetmemiş
aynen bu ürünün bmw ve ferrari ile olan bağlantısından bahsetmediği gibi
firma 98 yılında kurulup 2008 yılında bu adı alarak ticari yaşamına devam etmeye başlamış

şimdi herkes diyor ki bu adam neden bunlara taktı
açıklayayım hemen
yaptığınız çalışmada göze battığını dile getirdiğimiz bir detay için vermiş olduğunuz açıklayıcı bilgi beni tatmin etmediği için araştırma gereği duydum ve verdiğiniz 2 yanıtın da doğruluğunu ispatlayamadım
bu sebeple sizden ricam ya açıklamalarınızı ispatlayın yada kabul edin o resim orada alakasız
sektördeki büyük bir kuruluşun adını taklid eden firmanın isminden siz sorumlu tutulamayacağınıza göre ikinci cevabınızda lüzumsuz olmuş

umarım söyledikleriniz doğrudur ve ben yanılıyorumdur
zevkle özür dilerim o zaman

BMW ve Ferrari distribitörü BORUSAN A.Ş ye aittir . Borusan ın doğuşla alakası yoktur. Burda yerini alan firmanında doğuş grupla alakası yoktur çünkü bayrampaşada yan sanayi yada satış herhangi bir ufak olsada doğuş gurubu bünyesinde büroları yoktur ana merkez izmittir maslak genel merkezdir onun haricinde kendi leri satıştan çok bayilere dağıtım yapmaktadır bu bahsi geçen bfirma bayi ise sözüm yoktur . . Ben borusana bazı konularda hizmet vermekteyim zaman zaman . Slayt arkadaşım site çok güzel ellerine sağlık ancak borusan sitede bmw nin bu kadar ön planda olması konusunda rahatsız olacaktır . Farklı modeller site içerisinde yerini alsa bir problem yoktur ama sadece bmw olması şu sebeble rahatsızlık verir borusana , borusan kendi getirttiği markaların tüm yan malzeme ve yağ koruma malzemelerini de türkiyeye sokmaktadır . Ve kendi servislerinin dışında bu orjinal malzeme ve yan sanayi dışarıya satılmamaktadır . Bu sebeble sanki doğuş denilen firma sadece orjinal bmw nin malzemesini satar izlenimi ne sokmuştur siteyi . Ancak firma bu sorumluluğa girdiyse söylenecek söz yoktur tabikide bu durumun senden çok firma bu tarz tasarım istediyse firmanın sorumluluğudur..

Son düzenleme:

Phlegm

🏅Acemi Tasarımcı🏅
İlla ki o BMW orda duracak, illa site gri tonlarda olacak ise,
ürünleri siyah beyaz olarak koyup, rollover'a renkli hallerini atarsanız daha iyi olacağı kanaatindeyim.

Ama yok ürün ön planda olsun renkli olsun diyorsak, kocaman BMW'nin oratada ne işi var :)

Elinize sağlık.

ugurozkan

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Araba telif hakkı vs şeylere değinmek istemiyorum sadece site hakkında yorumumu dile getireceğim.

Site flash mı olacak html tabanlı mı ?

Eğer flash bir site olacaksa güzel yerinde animasyonlarda bu sade şık tasarım mükemmel bir siteye dönüşebilir.

slayt

🏅Acemi Tasarımcı🏅
tavsiyenizi bir sonraki çaılşmalarımızda dikkate alacağımızdan emin olabilirsiniz.

slayt

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Araştırmış olma nezaketin ve ilgin için teşekkür ederim ancak takdir edersen her tasarımın iyi olma olasılığı kadar beğenilmeme yada kıskanılma olasılıklarıda vardır. Ancak firmama gelen her müşterimin seceresini araştırmıyorum. ilgili müşteriden ilgili bilgiler toplanılır düzenlenir ve bu doneler cd yada gerekli taşıyıcı lar ile firmamıza sunulur. dogusotomotivticaret bildiğiniz doğusotomotivin kendisine bağlı olan alt bir firmasıdır sözümde ısrarcı davranıyorum. ilgin ve yorumların için teşekkür ederim.

memed

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bence doğuşun kendi sitesinden daha iyi olmuş arkadaşım tebrik ederim

vasili_zaitzev

🏆Pro Tasarımcı🏆
Bence de doğuşun sitesinden güzel :D duymasınlar da :)
Animasyonlarla daha şık olur.Ben de araba konusunda volkswagen scirocco önerrim.sonuçta doğuş otomotiv Türkiye distribütörü diye biliyorum
Eline sağlık başarılar