Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Sadece fikir lütfen

CeorCheesy

🌱Yeni Üye🌱
Öncelikle herkese merhaba ,
Forumun uzun zamandır takipçisiyim fakat kendi user'ım yoktu .
Bu konu hakkında bilgi alacağım en iyi yerın burası olduğunu düşünüyorum . Konuyu doğru yeremı açtım bilmiyorum ama yanlışsa kusura bakmayın .
Yardım ve fikir istediğim konu şu ; Lise son öğrencisiyim . Web tasarım okuyorum fakat okulum pek iyi değil yani okulun bana öğrettikleriyle ileride bişey yapmam münkün değil . Kod öğreniyoruz . Ama benı koddan daha çok tasarım tarafı çekiyor . İleride de tasarım alanında veya çizim alanında ilerlemek ,mesleğimi yapmak istiyorum . Çünkü bunu yaparken zevk alıyorum , e insanın zevk aldığı işi yapmasından daha güzel ne olabilir ki . Bir kaç değerli yorumunuzla benı aydınlatırsanız çok sevinirim yorumlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler .

mahmutkebir

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.tirelebeni.com
Merhaba hoş geldin...

Webde görsellik CSS'den geçer buna ağırlık verirsen web tasarımların da güzelleşecektir...
Kod öğreniyorum demişsin, e tabi her şeyin başı kod... Yani sen şunu sakın düşünme "tasarım daha önemli kodları sonra da öğrenirim..." Kod bilgin arttıkça tasarımın gelişecek ve aynı zamanda az satırda çok işlevli siteler oluşturmaya başlayacaksın.

Tasarım alanında ilerlemek istiyorum demişsin... Eğer gerçekten isteğin varsa bunu başarabilirsin.
Grafik ve tasarım konusunda çok program mevcut illaki bunları öğrenebilirsin.
Fakat ben şuna inanıyorum "Tasarım gücü, insana doğuştan gelen bir yetenektir." Her insan grafiker olabilir fakat her insan tasarımcı olamaz. Eğer bu yeteneğin kendinde var olduğuna inanıyorsan hiç tereddüt etmeden giriş derim :)
Tavsiye edeceğim grafik programlarının başında "Photoshop" gelir. Zira hem web, hem grafik tasarımda işine yarayacak en önemli programlardan biri olacaktır.
Yolun açık olsun...

HBvideox

🏅Acemi Tasarımcı🏅
İnsanın istediği işi yapması hayatta en güzel şeydir doğrusu. İstediğin işi yapmak içinde tecrübe kazanmalısın..

CeorCheesy

🌱Yeni Üye🌱
Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim . Photoshop kullanabiliyorum uzun zamandır uğraşıyorum . Dahada uğraşıcam inşallah bir sorum olucak ; Ben bu mesleği yapmak istiyorum.Programı kullanmaktan ziyade ne gibi atılımlarım olabilir . İleride mesleğimi elime almam için ?

ronnie

🌱Yeni Üye🌱
Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim . Photoshop kullanabiliyorum uzun zamandır uğraşıyorum . Dahada uğraşıcam inşallah bir sorum olucak ; Ben bu mesleği yapmak istiyorum.Programı kullanmaktan ziyade ne gibi atılımlarım olabilir . İleride mesleğimi elime almam için ?

Yukarıda arkadaş çok güzel açıklamış, ben bu kısım için değerlendirme yapmak isterim.

1.Mesleği eline almanın en kolay yollarından biri ''stajdır'' Kimi çok bilen arkadaşlar hatta kendi arkadaşlarım stajlarını boş ve naylon olarak yaptılar. Stajlarda öğrenilebilecek şeyin insana kattıkları çoktur. Sadece öğrenmeye istekli olmakta yatıyor iş...

2.Workshop denilen olaylar. Aynı şekilde gerek ücretli gerek ücretsiz workshoplara katılmanı öneriyorum. Yurtiçi ve yurtdışı olmak üzere hangi imkanlara sahipsen katılmanı öneririm. Tanışacağın çevre, hocalar, ünlü insanlardan ne zaman ne çıkar bilemezsin. İşini beğenecek bir kişi seni bir başka kişiyle tanıştırabilir.

3. İnternette bir çok site var, yerli ve yabancı olarak. Boş zamanlarım olduğunda bu sitelerde ki ''contest'' lere katılıyorum. Logo olur, paket tasarımı olur, web arayüzü olur daha bir çokları. Önerim, ilgini çeken değil, ilgini çekmeyen tasarımlar için bir şeyler hazırlamak. Böylece her durumla karşılaşmış olup kendini geliştirebilirsin. Mesela geçenlerde araba firmasına logo arayan biri yerine, kozmetik firmasına logo denemesi yaptım. Böylece her sektör için bir şeyler deneme şansın oluyor. Belki kazanırsın, 300-400 lira fena değildir :)

Kolay gelsin