Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Sağlık Bakanlığı Logo

byatalay

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
salkbakanlqo1.jpg

maxonesis

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Eğer yarışmaya katıldıysan keşke yayınlamasaydın.

byatalay

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Katılacaktım ama katılmadım arkadaşım. O yarışmanın dereceye girenleri çoktan belli olmuştur, burası Türkiye :)

Braveart

♾️Grafik Gurusu♾️
Çok güzelmiş, beğendim, akıllıca tasarlanmış. Belki haç var filan diye takılanlarda olabilir.

karabükhaber78

🌱Yeni Üye🌱
Ne yarışması sitede yeni olmak böyle bişey galiba herşeye fransız yanı

lovematik

🌱Yeni Üye🌱
çok zekice bir tasarım olmuş çok kaliteli duruyor...

efe0202

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Sağlık Bakanlığı logo diye tasarladığın şey Kızılhaç'ın amblemi, sen heralde başka bi ülkede yaşıyon tasarıma başlarken önce biraz oturup düşünmeni tavsiye ederim.

asia minor

🌱Yeni Üye🌱
Tasarım çok şık.
Ancak Türkiye'de sağlığın simgesi "ay"dır. (Kızılay örneği gibi) Haç genelde (Kızılhaç örneği gibi) Batı toplumlarında kullanılır.

grafikerkartal

👑Efsanevi Grafiker👑
Sağlık Bakanlığı logo diye tasarladığın şey Kızılhaç'ın amblemi, sen heralde başka bi ülkede yaşıyon tasarıma başlarken önce biraz oturup düşünmeni tavsiye ederim.

katılıyorum doğru söze ne hacet yanlış tasarım arkadaşım kızılhaç kesinlikle olmaz bizim sağlık sembolümüz sadece kızılaydır onlarınsa kızılhaçdır

byatalay

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐

Arkadaşlar tasarımda Ay var dikkatli bakabilirseniz. Bu logo evrensel düşünüldüğü için bu şekilde yapmayı uygun gördüm... Ayrıca yarışmaya da göndermedim korkmayın seçilme ihtimali yok...

gapgara

🌱Yeni Üye🌱
tasarım gerçekten güzel. basit ve anlaşılır. ay çok zekice yerleştirilmiş. ama bazı beyinler ay yerine aslında iki yarabandının üst üste yapıştırılmasını simgeleyen artı işaretini haç diye görebilirler. arkadaşlar haç öyle olmaz. haçın şeklini bilmiyorsanız siz öğrenip gelin.

byatalay

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
tasarım gerçekten güzel. basit ve anlaşılır. ay çok zekice yerleştirilmiş. ama bazı beyinler ay yerine aslında iki yarabandının üst üste yapıştırılmasını simgeleyen artı işaretini haç diye görebilirler. arkadaşlar haç öyle olmaz. haçın şeklini bilmiyorsanız siz öğrenip gelin.

Kaldı ki içinde Ay var arkadaşlar görememiş olabilirler yıldızın yerine Uluslararası yani bütün dünya tarafından bilinen sağlık sembolü kullanıldı. Biz bir artı gördüğümüzde ona hac demekten kendimizi alamıyoruz millet olarak...

yunus062

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Ben Yarışma Koşullarına baktım ve logonun insan odaklı olması isteniyordu.İşaret haç değilde kızılhacın işareti o yüzden logoyu göndersen de bir şey çıkmazdı kimse de korkmuyor arkadaşım.Hilal de güzel olmuş.

byatalay

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Ben Yarışma Koşullarına baktım ve logonun insan odaklı olması isteniyordu.İşaret haç değilde kızılhacın işareti o yüzden logoyu göndersen de bir şey çıkmazdı kimse de korkmuyor arkadaşım.Hilal de güzel olmuş.

Arkadaşlar bu haç değil kızıl hiç değil. Kan grubunda bulunan pozitif simgesi olarak düşündüm. Ama malesef bu haç olarak yorumlanıyor...

yalciner80

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Logo tasarım olarak güzel sayılabilir ancak kızılhaç sağlıktan ziyade hristiyanlığın en önemli simgelerinden biridir. Bu logo ancak Hristiyan ve Müslümanların eşit derecede olduğu bir ülkede logo olarak kullanılabilir. Bizim ülkemiz için kesinlikle kabul edilemez. Yani yanlış zaman yanlış mekan için tasarlanmış bir logo. Bu logo olsa olsa Sağlık bakanlığı'nın değil genel BM Sağlık Örgütü gibi bir yapının logosu olabilir. Çalışma her türlü yorumada açık tabiiiki....