Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Sen Şimdi Gidecen ya Cehennem'in Dibine Git Ben Bağrıma Taş Basarım

özzlemm

♾️Grafik Gurusu♾️
erdaldemirkiran1ea4.jpg

Yazarın aşk üzerine yazdığı bu son kitabı şu an piyasada bulunan birçok aşk kitabının tersine aşkın zararlarından, aşkın kullanım biçimine ve aşkın oluşturduğu köklü önyargılara kadar geniş bir açıdan insanlığa parlak bir ışık tutmakta… kitap; Allah Aşkı, evliliklerin nasıl sağlamlaştırılabileceği, aldatma, insandaki potansiyel aşk enerjisi gibi bir çok değişik konuya da yer vermiş bulunuyor...​

“Fi tarihinde adamın biri bir kızı sevdi. Kız adamı hiç sevmedi. Adam kıza sürekli güzel sözler söyledi. Kız adama hiç güzel söz söylemedi. Adam çok üzüldü. Kız hiç oralı olmadı.

Adam kızı bırakmak istiyordu; ama bırakamıyordu. Çünkü bırakmaya kalktığında içinde, tam göğüs kafesinin altında derin bir sızı oluşuyordu. Canı yanıyordu. Kıvrana kıvrana ağlıyordu her gece. Söylediğine göre ölüm acısı gibi bir acıydı kızın ona çektirdiği. Aldı başını gitti adam. Bir adamla karşılaştı. Nerede olduğunu karşılaştığının kim olduğunu bilmiyordu adam. Aklı gitmişti.

-Senin derdin nedir? Diye sordu yabancı adama. Adam uzun uzun anlattı. Zaten kimi görse ona anlatıyordu derdini. Yabancı tam 40 gün 40 gece dinledi genç adamı. 40. gün sordu adam yabancıya,

-Sen kimsin?

Gülümsedi,

-Kim olduğumu boş ver! Sen sadece dediğimi yap, bütün acıların dinsin. Dedi.

Adam sessizlerin en sessizi oldu bir anda. Yabancı anlatmaya devam etti:

- Bak delikanlı. Senin de içinde tıpkı diğer insanlarda olduğu gibi, sevgi diye bilinen bir yaşam kaynağı var ve sen sevmek zorundasın. Kimi sevdiğin önemli değildir. Sevgin önemlidir. Sevgini bir şeye yansıtmazsan şimdi olduğu gibi her gece kıvranmaya ve acılar çekmeye devam edersin. Bağrın kanar. İçinde tarifsiz bir boşluk oluşur. Dedikten sonra sırtında taşıdığı ve üzerinde ‘Kashna’ yazan o çantadan minik siyah bir taş çıkardı.

-Al bunu. Bunu sev sevilmediğinde. Buna anlat dinlenilmediğinde. Bununla dertleş dostların kaybolduğunda. Bunun adı ‘Bağır Taşı’ ihanet etmeyen, hep dinleyen hiç gitmeyen. Sadakatiyle tüm sevgililerden daha sadık olan, aldatmayan o taş bu. Önce buna inan. Sonra canını sıkan biri olursa zihnindeki o cehenneme yolla onu ve bas bu taşı bağrına, bununla dertleş. Bununla konuş. Tüm sıkıntıların bitecek”

diyor ve devam ediyor, "bağrıma taş basarım" diyenlere hitap eden kitaptan alıntıladığımız öykü...

NOT: alıntıdır

Benzer konular

dlara

🌱Yeni Üye🌱
kitabın kapağını okuduğumda hoşuma gitmişti okumayı düşünüyorum umarım güzeldir.:smile:

deray_ca

🏅Acemi Tasarımcı🏅
ben okudum güzel ve ilginç bir kitap. tavsiye ederim :)

tirEdsOuL

♾️Grafik Gurusu♾️
yakin zamanda bende okuyacağim bu kitabi.. arkadaşimda gördüm ve kitabin adı ile arkasinda yazan yazı çok etkilemişti beni..

kitabin arkasinda:

Seveceksen Mecnun gibi sevip düşme çöllere,
Seveceksen Ferhat gibi sev, git dağ del köyüne su getir ki, vatana millete bi hayrin dokunsun.. :)

SERAP BİRCAN

🌟Usta Tasarımcı🌟
Seveceksen boşuna sevme diyo yani bende okumak isterim merak ettim ;)

özzlemm

♾️Grafik Gurusu♾️
çok güzel bir kitap tavsiye ederim :) kitabın ismi çok hoşuma gitmişti :))

shedesign

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.asigazetesi.com
güzele benziyor ilk kez burada gördüm bu kitabı ilginç bir tasarım ile sunmuşlar sırf o bağır taşı için bile alabilirim :)

ivles

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Merak ettiğim kitaplar arasında bir bu bir de Adam Fawer'ın 'Olasılıksız' kitabı var ilgimi çekmişti en yakın zamanda okumayı düşünüyorum.

sawet

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Merak ettiğim kitaplar arasında bir bu bir de Adam Fawer'ın 'Olasılıksız' kitabı var ilgimi çekmişti en yakın zamanda okumayı düşünüyorum.

bence hiç okuma :) veya okucaksan bile 2-3 gün kendine ayırman gerekir.Çok güzel bir kitap okumak için elime aldığımda bırakmak istemedim :) 2 gün onu bitirmek için işlerimi erteleyip kitap için vakit ayırdım.

Ama şiddetle tavsiye ederim çok güzel bir kitap ondan sonra yeniden Adam Fawer' in yazmış olduğu "EMPATİ" var oda gayet başarılı bir kitap.

damla1

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
en yakın zaman da bende alıp okuycam:)

turruncuuu

🏅Acemi Tasarımcı🏅
okumuştum ben bu kitabı....aşk acısına birebir çözüm...süper bir kitap

tarius

🌱Yeni Üye🌱
ilginç bir kitaba benziyor bakalım bir...

yorgunella

♾️Grafik Gurusu♾️
güzel bir kitap okumaya başladım kısım kısım geçtim. yazar çok egoist :)
bağır taşı kısmı yaratıcı bir fikir olmuş ama zor biraz. okuduğunuz sayfanın kenarını katlayamıyorsunuz kenarı yok çünkü :blush:

sss.ibel

🏆Pro Tasarımcı🏆
benim arkadaşım okuyordu irkaç y önce çok beğenmişti
bende merak ediyorum arkadaşımdan alıp okumayı düşünüyorum:D

designwish

🏅Acemi Tasarımcı🏅
yok yok. "cesur ol" demiş adam işte...
Aşıkken dağları delen cesaretini, yeri geldiğinde, gitmek için de kullan....
bağrın yerse tabi ;)

damla1

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Engin'in bu kitabı bitirmesini bekliyorum o okusun hemen elegeçiricem:)umarım güzeldir...

MiRaY GÜÇLÜ

👑Efsanevi Grafiker👑
arkadaşlar sizin yorumlar ve kitap kapağı ve ismi benim çok ilgimi çekti baya bii güzel bir kitaba benziyor alıp okumayı ümit ediyorum işlerden fırsat bula bilirsem:D
öneriniz için teşekkürler arkadaşım...

aynur.ry

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
kitabın kenarının olmaması güzel aslında..kitab yıpranmıyo yani..belki de yazar buna sinir olduğun için o kenarı kestirmiş olabilr:)
Ustam bi kaçyıllık aşk acısında bu kitap sayesinde kurtulduğunu'onu cehhenneme yolladığını' anlatmıştı:)..yazarın öbür kitabları da ilginç mesela"günde 8 saat uyuyan aptaldır'bu kitapta da bilim adamlarının ne kadar az uyuyarak çalıstıklarını ve ihtiyacımızdan çok fazla uyuduğumuzu uykunun zararlarını falan filan anlatıo.. okunmaya değen bence