Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

siyah plexiglass cephe kaplama yardım...

ressam1980

🌱Yeni Üye🌱

Uploaded with ImageShack.us

örnek olarak verdiğim resimdeki gibi siyah plexglass ile mağaza cephesi kaplamayı düşünüyoruz. daha önce buna benzer kaplama yapmış arkadaşlardan yardım bekliyorum. kullanılan plexinin kalınlığı ez an kaç mm olmalıdır ve plexi alçı üzerinde veya demir kasa üzerinde montaj yapılacaksa ne tür yapıştırıcı kullanılmalıdır. ( plexi - demir ) yapıştırıcısı vb.

vereceğiniz bilgiler için şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleme:

vivo

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
merhaba arkadaşım bahsettiğin çalışama pleksi ile değil siyah cam ile yapılıyor ben daha önce yapmıştım

emlakhanem

🌱Yeni Üye🌱
sen plexi ile yapabilirsin.ama plexiyi demire yapıştıran özel yapıştıcı yok vidalamanı tavsiye ederim.Yanlız plexi kolay çizilir.korumasını yaptır.

asiprensasi

🏅Acemi Tasarımcı🏅
kullanacağın ebata göre kalınlığını kendin belirlersin fakat en az 5mm den yapmanı tavsiye ederim, kullanacağın ebat 300cmx100cm gibi bi plakadan oluşaksa 8mm den aşağı düşme derim, arkasına yapacağın profil karkasa bu pleksiyi SIVI ÇİVİ ile yapıştırabilirsin SOLVENT içermediği için pleksiye hiç bi zarar vermeden rahatlıkla uygulayabilir ve yüksek mukavamette bi birleşme elde edebilirsin, sıvı çivi silikon şeklinde olup hertürlü malzemeyi birbirine yapıştırmakta kullanılabilir , fakat kuruma / sertleşme ) sürecinde yardımcı bi bağlantı apartına mutlaka ihtiyacın olacaktır bunuda yüksek performans bant veya gçrünmeyen bir kaç noktasına vidalayarak sağlaman gerekebilir,, kolay gelsin

shobby

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Arkadaşım cephede illaki pleksi kullanacak isen aklında şunu çıkarma pleksiye vida atılmaz...
Konstrüksiyona çift taraflı bant ve silikon ile yapıştır, ek yerlerine ise kesinlikle 1-2mm boşluk bırak ve 5mm den aşağı pleksi kullanma derim. Neden diye soracak olursan, genleşme yapıyor pleksi vidalarsan kenarlar sabit olduğu için ortasına dalga veriyor

ressam1980

🌱Yeni Üye🌱
siyah pilexglass

verdiğiniz bilgiler için teşekkürler arkadaşlar.

Rhapsody34

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Pleksiye vida atılmaz diyen arkadaşım eğerki yapıştıracaksan kloform kullanmalısın ki bu plexi yi pleksi ye yapıştıracaksan... Metal zeminlerde sağlıklısı slikon destekleyicisi ç.t bant.. Ancak Şeffafsa ! krom kapaklı vida at muhakkak büüyük ebatlarda..

Ama bi arkadaş demiş zaten cepheler nişantaşında özellikle artık camla kaplanıyor..

Cephede büyük ebatlarda pleksi kullanma taraftarı değilim.. Işıklı dekor olacaksa o ayrı.. Temizlerken dahil çizilir çünkü..