Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Solvent Boya ve Akciğer Kanseri Riski

nanaka9

🌱Yeni Üye🌱
Çözümü var.

üslubum konusunda haklı olabilirsiniz.kusuruma bakmayın..kimseye karşı bir ard niyetim ( art niyetli volkan :D ) olmadığı açıktır ve de işi bu kadar basite indirgeme gibi bir niyetim de yok.

ancak çözüm üretemeyeceğim konular hakkında da yorum yapamıyorum.
solventin kanser riski var.
deriye işliyor belki alerjik reaksiyonlarda ortaya çıkabilir.
Demek istediğim, bunun çözümü yok. Var diyebilen varsa buradan bizlere söyleyebilir sanırım..
çözüm nedir derseniz. bu işi yapmamak? ama ben bu işi yapacağım diyene de kimse engel olamaz...

ancak dikkat ederseniz konuya cevap yazan arkadaşlar da konu hakkında değil de, benim msjıma cevap veriyorlar.;)

Günümüzde her türlü filtre yapılmaktadır.
UYGUN METAL|BACA GAZI ARITMA | JET PULSE FİLTRE | TOZ TOPLAMA SİSTEMLERİ | SES İZOLASYON SİSTEMLERİ bu siteyi ziyaret ederseniz derdinize çare bulabilirsiniz.
Saygılar.

yilmaz5907

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Wallla kardeşim ne diyeyim

Ozaman kimse yapmasın bu işi yada 6$ danda kimse basmasın sonrada ağlamasın ben 20$dan basıyorum işine gelen yaptırır işine gelmeyen yaptırmaz fazla para kazanıcam derken ölmeye niyetim yok. Normall esnafa çalışırım yinede yıpratmam kendimi günlük 10m2 yeterde artar bana ....

grafyozzy

🌱Yeni Üye🌱
arkadaşlar bende 320 lik solvent makine kullanıyordum işi daha yeni bıraktım 1,5 sene çalıştım ve hergün ortamala 150m2 baskı yapıyordum bu oran bazen artıyordu ciğerlerim aşırı derecede zarar gördü ve işi bıraktım şimdi ufak bi makinenin başındayım Canon f8000 koku yok solvent makıne olmadığını soylediler acaba göremediğim kanserojen maddeler içeriyormudur.?

bemretulove

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
skyth çok haklı.
ayrıca bağırsak kanserine yol açıyor. ama şunu herkes bilir ki patronlar parayı elemanlarından daha çok severler. bi 1500 TL harcayıp fan koymazlar baskı odasına ama giderler i phone alırlar.

qemalde

🌱Yeni Üye🌱
arkadaşlar sağlıklı ortam ve kokmayan oratamda çalışmak mümkün bunun çözümleri var ama
sistem kurulurken maliyat biraz fazla kurulduktan sonra sıfır maliyet dyebilirim
ve benim görüşüm kurulan bu sistem aynı zamanda baskı için gerekli olan ısı ve nem faktörünüde ortadan kaldıracak ve mükemel bir baskı almanızı sağlayacak

altınorhan

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
arkadaşlar sağlıklı ortam ve kokmayan oratamda çalışmak mümkün bunun çözümleri var ama
sistem kurulurken maliyat biraz fazla kurulduktan sonra sıfır maliyet dyebilirim
ve benim görüşüm kurulan bu sistem aynı zamanda baskı için gerekli olan ısı ve nem faktörünüde ortadan kaldıracak ve mükemel bir baskı almanızı sağlayacak
bu sistemin içeriğinden bahsedermisiniz?

enstantane53

🌟Usta Tasarımcı🌟
kimse merak etmesin solvent boyalar 2010 yılında türkiyede de yasakalanacak. eco-solvent en iyisi

bu mesajınızı yazalı 2 yıl oldu... ve 2010 yılının çoğu geride kaldı halen bu konuda ses yok... Türkiyede insan hayatını önemseyen mi varki solvent yasaklansın...

Latex boya güzel diyorlar, kokusuz felan,, 3 kuruş fazla olsun latex olsun..

Bu işlerle uğraşan insanlar hayatını hiçe saymamalı 2 dolar daha ucuz olsun demeyin, 2 dolar pahalı olsun sağlıklı olsun. Fiyatı işinize yansıtın hem müşteri açısından temiz ve sağlıklı iş çıksın, hemde baskıcıların sağlığı bozulmasın.

Kanser olan biri nasılki düzelmek için servetini harcıyosa, asıl zenginliğimiz olan sağlığımızın kıymetini kaybedince değil, şimdi anlayalım.

bahadiraytekin

🌱Yeni Üye🌱
Tekstil baskı için süblimasyon saten diye folyo var. üzerine süblimasyon mürekkep ile baskı yapılıp plotterda kesilebiliyor. yani baskes makinalarına uygun üstelik 90 derecede yıkanabiliyor. bence solvent boyanın yerini tutabilir. ama solma derecesi nedir bilemiyorum. bilen varsa söylesin. bildiğim kadarıylada süblimasyon mürekkebin zararı yok.

luuis

🏅Acemi Tasarımcı🏅
kardeşlerim siz hiç eko solvent dıye brısey duymadınızmı ben baskes kullanıyourm eko solvent su gıbı suda ne akdar koku varsa oda oyle çözüm coktan bulunduda burda yazan olmamıs malesef

SKYTH

🌟Usta Tasarımcı🌟
kardeşlerim siz hiç eko solvent dıye brısey duymadınızmı ben baskes kullanıyourm eko solvent su gıbı suda ne akdar koku varsa oda oyle çözüm coktan bulunduda burda yazan olmamıs malesef

Eko solvent ekolojik solvent boyadır. İçinde sağlığa zararlı solventler vardırki içinde solvent lafı geçiyor. Eko su bazlı diye olsa haklısın diyecegim. Eko solvent sadece solvent boya kadar doğaya zarar vermiyor bir nevi motorin ve euro dizel gibi..

graphicturk

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.graphicturk.com
boyalarla kanser olmazsan olmaz illa herkes kanser olacak diye birşey yok kanser her türlü olur çoğunuz sigara içiyorsunuzdur sigarada kanser yapar yapmayabilirde bu boya sigara cep telefonu vb ile alakalı birşey değil zaten vücutta bir problem varsa vücudun en zayıf anında ortaya çıkıp yapacağını zaten yapıyor peki onlardan kurtulduk ya kanser eden bazı müşteriler onları ne yapacaksınız

SKYTH

🌟Usta Tasarımcı🌟
Evet Asbestte kanser yapmaz ,kot taşlamada kullanan kimyasallarda yapmaz..

Kanser yapan müşterilere karşı çözüm gene sende kemoterapi yapacaksın kurtulacaksın o müşteriden.. İnatçıysa radyotererapi...

smdl

🏅Acemi Tasarımcı🏅
tedbirini illaki alıcaksın
havalandırma sistemi kokuyu tam olarak çözmesede %80 gideriyor birde küçük havalandırmalar var ozon salıyor kirli havadaki mikropları dezenfekte ediyor
ve pek problem kalmıyor.normal bu kahvehanelerde olan havalandırmaları herkes bılır yukarıdan kutu kutu açılmış yerlerden hava içeriden çekilir dışarıya atılır benimkide o tarz bi sistem tavsıye ederım

SKYTH

🌟Usta Tasarımcı🌟
hodgkin's-dışı lenfoma ve nhl olarakta isimlendirilir lenflerde görülen bir kanser türüdür. hodgkin lenfoma dan özellikle ayrılan noktası lenf dışına metastaz yapabilmesi ve hastalığın gelişiminin hastalarda farklılık göstermesidir. önceleri az görülen bir kanser türüyken son yıllarda büyük artış göstermiştir, öyle ki amerika'da en çok görülen kanser türleri arasında 5. sıradadır. tam olarak sebebi bilinmeyen hastalığın bilinen risk faktörleri:
* ileri yaşlarda daha çok karşılaşılır.
* erkek hasta sayısı kadından fazladır.
* bağışıklık sisteminin zayıflaması, hiv virüsü, organ nakli sebebiyle kullanılan bağışıklık sistemini etkileyen ilaç kullanımı
* htlv-1 (insan t-lenfotropik virüsü) ve epstein-barr virüsleri
* pestisit, solvent gibi kimyasallara maruz kalan, bunlarla çalışan kişilerin hastalığa yakalanma riski fazladır.

fakat bu risk grubunun tamamen dışında olan, hatta sigara bile içmeyen bir kişide nhl olabilir. erken teşhis ve doğru tedavi büyük ölçüde başarı kazandırır. hastalığın en belirgin belirtileri:

* nedeni açıklanamayan ateş
* çok yoğun gece terlemesi
* yorgunluk, kilo kaybı
* ciltte kaşıntı ve kırmızı lekeler
ayrıca özellikle, boyun, kazık, koltuk altı bölgelerinde ağrısız şişlik oluşabilir. ancak şişlik olarak kendini belli etmeyecek bir bölgede hastalık gelişiyorsa, diğer belirtilere çok dikkat etmek gerekir.
kan testleri, mr, tomografi ve/ve ya pet-ct/bt gibi tarama yöntemleri ve en önemlisi biyopsiyle kesin tanı konur.evrelendirmede hastalığın nerelerde bulunduğu, kemik iliğinde, dalak, karaciğer gibi organlarda bulunup bulunmadığı önem taşır. orta ve yüksek dereceli (agresif) lenfomalar hızlı şekilde yayılırken, düşük dereceli lenfomalar yavaş ilerleler, belirtileride daha azdır.
tedavi olarak içinde rituximab (bkz: mabthera) bulunan, buna ek olarak başka ilaçlarla desteklenen chop, r-chop, ice, r-ice... gibi isimlendirilen yöntemler uygulanır, hastalığın durumuna göre kemoterapi tedavisi sonrası radyoterapi görmekte gerekebilir.
tedavi sürecinde görülen etkileri ilaçların yan etkilerinden ayırmak, bağışıklık sistemini korumak ve desteklemek, iyileştikten sonra düzenli kontrolleri yaptırmak çok önemlidir. yeme-içme konusunda hastanın elbette sağlıklı beslenmesi, hatta bunu çeşitli vitamin, minarel vs. ile desteklemesi şarttır, fakat tüm sevdiği yiyeceklerden, alışkanlıklardan çok fazla uzak durması anlamsız olur. en önemlisi moraldir ve damak tadıda kişinin kendini iyi hissetmesini sağlar. ayrıca hemogram değerleri çok risk taşımadığı ve hasta kendini çok halsiz hissetmediği sürece dışarı çıkmasında, insanlarla görüşmesinde çok fayda vardır.

SKYTH

🌟Usta Tasarımcı🌟
Yoğun şekilde solvent makinalarla çalışan arkadaşlara bir tavsiye spermlerini dondurtmaları -ilerde kullanmaları için- ... Solvente maruz kalan toksik olarak vücutta birikmesi sonucu kısırlık , dna yapılarında tahribat ve bunun sonucunda oluşan, doğabilecek çocuklarda sağlık problemleri.. vs.. vs....

https://www.startfertility.com/patient_fld/patient_news_detail.asp?n_id=152

https://news.bbc.co.uk/2/hi/health/1535451.stm

buda kanadada yapılan araştırma

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC1740054/pdf/v058p00635.pdf

Yakında ECO SOLVENT Boyaların Tabelacıları ve reklamcıları mallaştırması ile ilgili bir makale gönderecegim.. ECO SOLVENT boyanın Hammaddesinin EROİN'in hammaddesi ile aynı olduğunu biliyormusunuz ?????

SKYTH

🌟Usta Tasarımcı🌟
Arkadaşlar son günlerde bu konuya tekrar yazmaya başladım... sebebi

Geçen hafta uzun yıllardır sektörde teknisyenlik yapan - çoook makina satan firmaların birinde- bir arkadaşımızın Lenfoma ..... henüz 30 yaşında

Operatör arkadaşlarımızdan birisininde Cilt Kanseri olduğunu öğrendim.. kendisi 34 yaşında 2 de çocugu var...

Yakında kimler olduğunu bu arkadaşların herkes duyar çünkü 2 sinide sektör çok iyi ve yakından tanıyor..merak ettiğim çalıştıkları firmalar ne kadar sorumluluk alacaklar ve nasıl karşıladılar...

umraniyeli

🌱Yeni Üye🌱
Ecosolvent boyaların hammaddesinin uyuşturucu yapımında kullanıldıgını ve ithalatının özel izinle olduğunu duymuştum kimyager bir dostum ecosolvent boyaların sinir sistemi ve beyini direk etkilediginden bahsetmişti su bazlı boyalar gerçekten en saglıklısı