Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Son Tür : Leptotephalus

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

khnum

🌱Yeni Üye🌱
balkis5.jpg

"Yıl 2050...
Küresel ısınma sonucu deniz yüzeyine çıktığı tahmin edilen yılanbalığı familyasından olan Leptotephalus türü, dünyadaki canlı balıkların son örneği. Normalde Karanlık sularda yaşadığı düşünülen bu canlı, bilim adamları tarafından incelemeye alındı ve küresel ısınmayla birlikte insanoğlunu tehdit eden birçok hastalığa şifa olacağı ümit edilmekte."

Çalışma Hakkında Bilgi:
bu fotomanipulasyon çalışmasında birçok yardımcı imaj kullanılmıştır. balık görseli eskiz çizimden sonra çalışmaya aktarılarak görsellerle pekiştirilmiştir. Çalışmada kullanılan yazılar tamamen bana aittir. Şimdiden teşekkürler :)

Son düzenleme:

khnum

🌱Yeni Üye🌱
neden hiç yorum yapılmadığı hakkında beni bilgilendirecek birisi var mı? :)

bygrafiker

🌟Usta Tasarımcı🌟
etkili bir çalışma ama kola kutusunu kaldırmanı öneririm

khnum

🌱Yeni Üye🌱
nedenini öğrenebilirsem tabiki kaldırırım. önerin için ayrıca teşekkürler...ben de biran insanlar çalışmayı görmüyorlar diye korkmuştum :D

SiLeNt

🌱Yeni Üye🌱
Mükemmel Olmuş yaw.. wallahi ya ben grafikten anlamıyom yda süper bi çalışma..

KOLA ŞİŞESİNİN NEDENI ISE:

REKLAM OLUYOR :D

khnum

🌱Yeni Üye🌱
teşekkürler SiLeNt :) estafurullah o ne demek :(
(ama yazdığını bir daha okursan son kısmı biraz çalışmayı kötüler gibi olmuş :D )

farkettiysen üzerinde herhangi bir marka yok kola kutusunun. isim logo ya da başka birşey... sadece simgesel anlam katması acısından koydum onu. yani reklam olmuyor. :)

gkbrkbykn

🏅Acemi Tasarımcı🏅
teşekkürler SiLeNt :) estafurullah o ne demek :(
(ama yazdığını bir daha okursan son kısmı biraz çalışmayı kötüler gibi olmuş :D )

farkettiysen üzerinde herhangi bir marka yok kola kutusunun. isim logo ya da başka birşey... sadece simgesel anlam katması acısından koydum onu. yani reklam olmuyor. :)
birdaha bak istersen çok açık belli oluyor markası:) çalışmada çok güzel olmuş

SiLeNt

🌱Yeni Üye🌱
Yok yanlış anlamayın espri olsn diye yazdım o mesajı kötüleme vs. anlamı yok ;)

khnum

🌱Yeni Üye🌱
gkbrkbykn teşekkürler. beğenmene sevindim. :)

SiLeNt zaten anladım ki ben seni :D

..::onurŞah::..

🏅Acemi Tasarımcı🏅
kola kutusuyla çöpü anlatmışsın ama bence çöp olacaksa işin içinde bir kaç tane daha koy başka çöpler .. sade ( coca cola ) kutusu olmasın yani... üstelik balık ilginçmiş...

jackhal

🏅Acemi Tasarımcı🏅
çizim olarak iyi ama kompozisyon kötü.. suyun yüzeyine çıkmış tamam... ama burası suyun altıysa ki öyle görünüyor küresel ısınmadan çok denizlerimizi temiz tutalım gibi olmuş.. Yok burası su değil balık evrim geçirip karada uçuyorsa baloncuklar ne... Ben anlamadım :) ben grafikten anlıyorum konuyu anlamıyorum :)

tam anlatamadım di mi :)

Moderatör tarafında düzenlendi:

khnum

🌱Yeni Üye🌱
işi fotoğraf gibi düşünürsek kadraja sadece kutu girdi diyelim :) açıkçası düşüncenin çalışmadaki teknikten daha önemli olduğunu düşünüyorum. insanoğlu 2050 yılında denizlerde kalan son türü de kendi bencillikleri için yokedecekler. yani kısaca biz ozaman da "ADAM" olamamışız. :(

jackhal, düşüncelerin için öncelikle teşekkürler ki benle paylaştın :)
şimdi şöyle açıklayayım :
burası suyun içi. Işık yansımalarından açıdan ve bulanıklıktan farkedersin.bilirsin ki tahmin edilen yıllarda sular küresel ısınma yüzünden yükselecek ve soğuyacak. bundan dolayı da karakterimiz karanlık sulardan (hani keşfedilemeyen kısmı var ya orası) suyun daha yukarı kısımlarına çıkmış dışına değil :)

Moderatör tarafında düzenlendi:

h6soft

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
1. çalışma süper ve bu arada...
coca cola değil mi o kutu :)
2. çalışma da çok güzel olmuş elinize sağlık.

khnum

🌱Yeni Üye🌱
"h6soft" "GRAFF" ayrı ayrı teşekkür ederim :)

grafifun

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
arkadaşlar bence oradaki coca cola kutusu çok önemli, sonuçta küresel ısınmadan bahsediliyor, insanların önü alınmaz tüketim kültürünün sonuçlarından bahsediliyor, buradaki en önemli aktörler ise elbetteki küresel sermayeler, küresel sermayelerin en önemli ikonlarından biriside Coca cola, bence yerinde bir meetafor seçimi olmuş, tebrik ediyorum arkadaşımı...

yesil_dokunus

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bence fazlasıyla karanlık tonlar kullanılmış. bu da çalışmayı biraz daraltmış ve kısıtlamış.

khnum

🌱Yeni Üye🌱
tasarlayanadam, im so glad ;)

grafifun; arkadaşlar genellikle emperyalist bir düşünce olarak gördü sanırım bu kutuyu :S senin bu konuya acıklık getirmen çok iyi oldu. teşekkür ederim :)

yesil_dokunus; evet özellikle fazlasıyla karanlık tonlar kullanmaya çalıştım. fakat bu tonların çalışmayı nasıl kısıtlayabileceğini anlayamadım. biraz açarsan sevinirim. :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...