Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

SORU DEFTERİM! (Tüm Sorularım-Yardımlarınızı Bekliyorum)

mss

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.wattaxback.com
Merhaba arkadaşlar...
Uzun karar aşamasından sonra 3Ds Max çalışmaya karar verdim.. bu siteden ve interntteki çeşitli kaynaklardan öğrenmeye çalışıyorum...

Ama bazı videolarda veya derslerde neyi neden yaptığmızı anlatmadan direkt olarak geçiyor hocalar. O yüzden sizlere sorularımı burada toparlayacağım.

Neden böyle bir başlık Açtım : bu işi öğrenirken bir çok soru takılacak aklıma ve her aklıma takılanada tek tek konua açmak forumda kalabalığa yol açacak ve forum düzeninide bozacağıım o yüzden bu şekilde bir defter, kitapçık oluşturmaya karar verdim..

Böylece benim gibi bu işe yeni başlayanlarada güzel bir kaynak olacak bu topic...

Sizlerden ricam konu yukarı her taşındıığında (özellikle son mesaj benimki ise) mutlaka bir yeni soru vardır o yüzden siz hocalarımın başlığı takip etmesini rica ediyorum...

Umarım güzel olacak... şimdiden çok teşekkür ederim...

HERKESE SAYGILAR...

SORULARA CEVAP VERİRKEN KARIŞIKLIK OLMAMASI İÇİN LÜTFEN HANGİ SORUYA CEVAP VERİYORSANIZ O SORUNUN ALINTI YAPILIP ALTINA CEVAP VERİMLESİNİ RİCA EDİYORUM.. YOKSA ÇOK KARIŞACAKTIR...

Son düzenleme:

mss

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.wattaxback.com
1.sorum

3-4 gündür derslere kaynaklara falan bakıyorum... şekiller oluşturmayı onları düzenlemeyi kabaca öğrendim...

1.SORUM :

Mesela normal bir 2D şekil çizdiğimizde direk olarak "Modify" den örneğin diktörgende rectangle ye sağl tıklayıp Extrute diyerek boyut verebiliyorum, ama örneğin iç içe iki tane dikdörtgeni attach yaptıktan sonra aynı şeyi yapamıyorum...

bunu nasıl yapabilirim?

2.SORUM :

Bir şekil, örneğin bina yaparken örneğin tabanı yapıyoruz, line yapsakmı daha işimize gelir direk rectangle yapmak işimize gelir? ne farkları var çok kısaca anlatrmısnız?

3.SORUM :
bir binayı falan yaparken anladığım kadarıyla line yapıp exturede de yapıp boyut katabiliyoruz birde direk olarak box olarak 3boyut çizip bloone yapıp boşluklta oluşturabiliyor..
bunların farkları zorlukları neler birbirlerine göre?

SORULARA CEVAP VERİRKEN KARIŞIKLIK OLMAMASI İÇİN LÜTFEN HANGİ SORUYA CEVAP VERİYORSANIZ O SORUNUN ALINTI YAPILIP ALTINA CEVAP VERİMLESİNİ RİCA EDİYORUM.. YOKSA ÇOK KARIŞACAKTIR...

Son düzenleme:

mss

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.wattaxback.com
4. SORUM :

bir dikdörtgen çizdim tek parça olarak, bunun için nasıl boyayacağım?
ben kurcalarken bevel diye bir seçenek yapınca oldu şuan boyalı gözüküyor acaba doğrumu yoksa tesadüfi mi olmuş?

mss

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.wattaxback.com
yapabildiğim ilk çalışmalar bunlar..1-2 gündür üzerinde çalışıyorum aralıklarla... toplamda belki 24 saat etmemiştir 3Ds max üzeirndeki öğrenim çalışmalarım...

1.__ALI__MA.jpg

1.__ALI__MA2.jpg

Yorumlarınızı bekliyorum..
Özellikle :

Ben neredeyim? sizce ümit vaad ediyormuyum yoksa biran önce bırakmalımıyım :)

yalnız kaplamaları yaparken biraz zorlandım.. istediim sonuçları elde edemedim, mesela evin duvarlarına istediğim duvar resmini koyamadım..

Kaplama koyarken şu yolu izliyorum sizce doğru mu ?
önce kaplamayı yapacağım nesneyi seçip, daha sonra "M" harfine basarak material bölümüne giriyorum da sonra üstten boş bir küp şeklinde ki kaplama bölmesini seçiyorum ve Altta Color yazan yerin sağındaki kutucuğa tıklıyor ve oradan da bitmap ı seçiyorum ve oradan da istediğim resmi seçiyorum.. kendim sallayarak buldum bu yolu sizce doğrumu?

ama dediğim gibi her zaman yapamıyorum niyeyse..

Nazy

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.maxicep.com
kaç yaşındasınız ?
3D max öğrenip ne yapmayı planlıyorsunuz?

efoja

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
birderindeniz.blogcu.com
Her soruya ayrı bir başlık açmanız daha faydalı olacaktır. Bu şekilde diğerleri faydalanmakta güçlük çeker. Konu başlıklarınızı uygun yaparsanız atıyorum; "3d max'te kaplama nasıl yapılır?" gibi o zaman gerçekten sizin sorunlarınıza benzer sorunları olanlar faydalanabilir.

Nazy

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.maxicep.com
yaş 26 inşaat mühendisiyim..

kariyerime faydalı olacağını düşünüyorum..

yanılıyormuyum?
sertifika almayı düşünüyorsanız
kariyerinize büyük fayda sağlayabilir
ama sertifikaya ulaşmanız için web sitelerinden destek almak
uzun uğraşlı bir işlem olacaktır...
Bunun yerine 3d max eğitimi veren kurslardan birine başvurup,
öğrenip, sınavlara katılıp kariyerinize yeni bir sertifika ekleyebilirsiniz.

mss

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.wattaxback.com
sertifika almayı düşünüyorsanız
kariyerinize büyük fayda sağlayabilir
ama sertifikaya ulaşmanız için web sitelerinden destek almak
uzun uğraşlı bir işlem olacaktır...
Bunun yerine 3d max eğitimi veren kurslardan birine başvurup,
öğrenip, sınavlara katılıp kariyerinize yeni bir sertifika ekleyebilirsiniz.

belkide öyle olabilir.. İnşaat mühendisleri odasında bu tarz dersler kurslar oluyor. ama bunlar sonraki hedeflerim olabilir..
şuan için bu şekilde idare ediyorum :)

peki yukardaki sorularıma cevaplarınız neler acaba?