Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Swatch paneline pantone renk aktarımı

josef29

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.bayrakci.com
merhaba ai öğrenmeye çalışan corelci olarak bir sorum var pantone renkleri nerden ve nasıl swatc a eklliyorum veya pantone yi cmyk renklere nasıl çeviriyorum birbirine tonaj olarak benzeyen bir rengi nasıl öbür renge çevirebilirim teşekürler çift tıkta aynı degerdedki renkleri kabul etmiyor ilginize teşekkürler kolay gelsin ...

Benzer konular

bedirhan70

🌱Yeni Üye🌱
bu konuda benimde fazla bilgim yok ama internette bi araştırama yaptım
"Window>Swatch Libraries>Color Books>" dan açılan listeden pantone renklere ulaşabilirsin.
açılan pop-up menuden katalogu seçeceksin
sonra sürükle bırak. renk değiştirmeye gelince dönüştürmek istediğin renge tıkla. mikserden istediğin değişikliği yap, hangi renkle değiştireceksen onun üstüne sürükle bırak yalnız alt tuşuna basılı olarak. bu kadar biliyorum ama ayrıntılı anlatan olursa bizde istifade ederiz. umarım işine yarar.

Hande DEMİR

♾️Grafik Gurusu♾️
daha önce bahsedilen şu konular işinizi görür sanırım

öncelikle bilmeyen arkadaşlar için söylüyorum... swatch panelini açtıktan sonra panelin sol altında iki klasör üst üste ve sağında ok şekli vardır... o oka basarak color books kısmından hangi pantone kataloğunu kullanacaksak onu seçiyoruz... ayrı bir bölümde o bölüme ait olan bütün pantone renkleri açıyor... paletin sağ üstünden add to swatch diyerek yada pc için ctrl + A mac için command+A ile bütün renkleri seçip swatch panelinin içine taşıyoruz... bundan sonrası kolay şeklimize vermek istediğimiz pantone rengini araç çubuğunun altındaki renk paletine iki kere tıklayarak açıyoruz orada color swatch butonuna tıklayarak az önce swatch paneline eklediğimiz pantone renkler görünecektir... buradan değer girerek hangi pantoneyi vermek istiyorsak yazıyoruz.. umarım çok karışık olmamıştır...

ayrıca...
Window => Swatch Libraries =>PANTONE Solid Coated baskıda kullanılan pantonelerdir.

yukarıdaki bilgilere ek olarak da Window => Swatch Libraries =>PANTONE Solid Coated
ile belirlediğimiz pantone renginin, şekilde işaretli olan kutucuğa tıklayarak CMYK değerini görebilirsiniz.

ppppwe8.jpg

Son düzenleme:

Angelus884

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Pantone renkler kafamı kurcalıyordu bu bilgiler çok yararlı . herkese teşekkürler...