Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

swf deki kenar boşlukları nasıl yok edilir acaba

carizma76

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.igdirisrehberi.com
merhaba. kaç gündür dolaşıyorum fakat flash ile ilk uğraşım olduğundan bir türlü çare bulamadım. bir arkadaş gönderdi.gerekli değişiklikleri yaptım. sitenin üst kısmına yerleştirdim frotpage ile. fakat alt ve üst taraflarındaki fazlalıkları sildiğimden beyaz kalan yerlerini bir türlü silemiyorum. yani kesip atamıyorum. 163 kb lik dosyayı

RapidShare: Easy Filehosting

adresine upload ettim. belki bir yardımsever üstad bi bakar düşüncesiyle.
bu üstad sayesinde patronuma mahcup olmaktan kurtulacağım. teşekkür ederim. :sweating:

Benzer konular

blueden

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Eğer bannerınız html de görünecekse index' de görünümünü %100 yaparak tam ekran görüntüsü sağlayabilirsiniz.Kenar boşluklarını düzenleyebilirsiniz.

File->Publish Settings menüsünden çıkan ekranda -Html-
ayarlarını resimde göründügü gibi yapın.

Publish Settings
7624.png

Dimensions: Percent
Height:100
Weight:100

Scale ayarını:
"No Scale" yapın. Eğer sayfayla birlikte çalışmanında tam ekran olmasını istiyorsanız "Exact Fit" seçeneğini kullanabilirsiniz.

Fakat elinizde swf dosyası mevcut ise bunu editörde açıp kenar boşluklarını yok edemezsiniz.Çünkü kenar boşlukları swf den kaynaklı ki bunuda .fla (çalışma dosyasını) dosyasını açarak flashta düzenleme yapabilirsiniz.Bunun için çalışma ekranınızın(documents) ve bannerinızın boyutlarının aynı olmasına dikkat edin.Çalıştırdıgınızda yine beyazlıklar mevcut ise yukarıdaki publish işlemini deneyin.
Kolay gelsin.

Son düzenleme:

aliguven1

🌱Yeni Üye🌱
Kardeş herhangi bir boşluğa tıkla sonrada aşağıdaki resimde 1 numarayla gösterdiğim kısma tıkla. açılan pencereden 2 numarayla gösterdiğime tıkla ok. yani çalışma alanını fazla seçmişsin. eğer yine problem cikarsa fla sini atarsan yardımcı olurum. 2 saat boşum. kolay gelsin.

sil.jpg