Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

tabelade led baglama ve florasan baglama

serdar0758

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.e-reklamcim.com
arkadaşlar herkes tasarımını göstermiş ama kımse egitecek bişey yazmamış ben şunu merak ediyorumkutu harflerde led baglama nasıl yapılıyor birde 6 adet bir forasan bglantı şeması nasıldır ornek veriyorum

kutu harf için

A-B-C-D
BU 4 HARFİN LED BAGLANTI ŞEMASI NASIL OLMALIDIR BİR POWER SUBBLY
ADOPTORUM VAR LEDLERİM 8 Lİ HALDE 1.4 VAT ADOPTORUM KALDIRIR 4 HARFİN ELEKTRİK BAGLANTISI NASIL OLMALI

BİRDE TABELAYA FLORASAN NASIL BALAMAYIM 6 ADET HEPSİNİN AYRI STARTER BALANSI VAR ŞEMA OLARAK VERİRSENİZ BEN ANLARIM TŞK EDERİM

kimse bilmiyormu acaba

plotter

🌟Usta Tasarımcı🌟
led bağlama konusunda ayled in web sitesinden yararlanabilirsin florasan bağlamak için 2 dakkada bunu karaladaım inşallah işini görür...
led konusunda zorlandığın bölümler olursa pm atarsın...

resimde yazmayı unutmuşum folrsanların kafalarına klemens takılı

graphic2ga5.jpg

serdar0758

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.e-reklamcim.com
led baglama da ledlerin artı ve eksi ucları power da nereye baglanacak birde
(L N -V +V V ADJ YAZIYOR ONLAR NE İŞE YARIYOR artı eksikeler burada nereye baglanıyor acaba

powerwb9.th.jpg

plotter

🌟Usta Tasarımcı🌟
l-n 220 GİRİŞ bağlıcan
V+ V- 12 volt çıkışdır led leri bağlıcan
v adj boş kalsın

shobby

🏅Acemi Tasarımcı🏅
thumb_859911741.JPG
[/URL][/IMG]

buda rgb led kontrol paneli bağlantı şeması

serdar0758

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.e-reklamcim.com
onun baglanmış şema değilde yapılmış bir fotusu varmı acaba bu bana biraz karışık geldi tam baglnmış bitmiş

plotter

🌟Usta Tasarımcı🌟
yalnız ufak bir not... kullanacağın led miktarı ve modeline göre akım değerlerini iyi hesaplayıp ona göre power suply kullan eğer yüksek power sup. kullanırsan led lerin ömrü kısalır düşük kullanırsan ledlerin canlılığı düşer birde direk power supleyden her harfe voltaj alman doğru yöntem aslında ama direk bir ana hat çekerek harflei ona da bağlaya bilirsin
kolay gelsin

shobby

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bende yok :( zaten resimden daha zor anlaşılır kanaatindeyim yinede olan arkadaşlar yardımcı olacaktır

serdar0758

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.e-reklamcim.com
Plotter Öyle yaparsam Çok fasrafli oluyor her harfe bİr power aslinda 0.73 w Çeken bİr letten 0.73x100= 100 w power almayi dÜŞÜnÜyorum olmazmi

plotter

🌟Usta Tasarımcı🌟
masraflı olmaz saten power supraylar arasında fiyat farkı koadar deil...

nereden aldığını bilmiyorum ama 20 amperli bir power supray yani buda yaklaşık 40 metre şerit led

600 adet 3 lü led yakar 50 dolar dır

serdar0758

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.e-reklamcim.com

plotter

🌟Usta Tasarımcı🌟
endirek aydınlatrmada kullanacağın led açısına ve ledleri nereye dizdiğine göre mesafe değişir...bunun için önce bir harf yapıp mesafesini deneyerek bulman daha mantıklı...

krom veya aliminyum harflerin arkalarına takacağın vida montaj yerine göre değişir eğer normal betona takacaksan somun kullanmana gerek yoktur vidaları harfin arkasına kaynak veya vida takma makinesi ile puntoladıktan sonra şablonun üzerinden vida yerlerini işaretlersin ve şablonu montaj yerinde uygularsın.. vida yerlerini delersin içine kaliteli bir silikonla beraber vidaları takarsın hiç bir sorun olmaz

ama alikobolat gibi bir zeminde aynı işlem pek sağlıklı değildir bunun için mümkünse alikobalt cephenin kaplaasını söker veya ön tarafa doğru kırarsın bu şekilde yine delikleri açar arka tarafdan somun takrsın...

bu benim kullandığım yöntemlerden bazıları ama tabiki başka fikir veren arkadaşşlarda çıkabilir...saygılar...

serdar0758

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.e-reklamcim.com
plotter konuyu biraz daha açabilirisin mesala vidaları harfin arkasına kaynak veya vida takma makinesi ile puntoladıktan sonra derken?

mete meral

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
kutu harflerde derinlik en az 10 cm yaparsan ışık yayılması güzel olur

mahya

🌱Yeni Üye🌱
herkes herşeyi bilecek diye bişi yok bir eleman al yapsın bütün işini ploter herkese herşey gösterilmez kendi mesleğini baltalama adam emek harcamadan ikidakkada buradan öğrenipte cahil cesaretiyle adam akıllı esnaflara kafa tutuyorlar biraz saygı yaf

babalyus

🌱Yeni Üye🌱
merhaba benim 15 mt rgb ledim var buna kaçtane adaptör baglamalıyım ve sürücü bagladım yandı ne yapmalıyım